Petr, Ida a miminko

Didaktický comics, který dětem přístupnou a naprosto otevřenou formou vysvětluje proces rozmnožování, od okamžiku početí až po porod a následnou starostlivost o malé dítě. Rodina Lindströmových bude mít miminko. Petr a jeho starší sestra Ida se na ně moc těší. Oba jsou hrozně zvědaví, zda to bude bratříček, nebo sestřička. Celá rodina společně prožívá období maminčina těhotenství. Obě děti také pochopitelně kladou svým rodičům otázky, co narození dítěte předchází a nechávají si pak od tatínka vyprávět, jaké to bylo v porodnici. Když se maminka s miminkem vrátí, mají všichni obrovskou radost. Petr a Ida poznávají, co znamená péče o takové miminko. Každodenní život jejich rodiny je od té doby naplněn něčím novým... Pro dospělé to nebývá vždy právě jednoduché odpovídat bez zábran a pravdivě na dotěrné otázky týkající se sexuality. Tato knížka by proto měla pomoci také rodičům, aby na takové otázky byli připraveni a aby dokázali své děti uspokojit přímými a otevřenými odpověďmi. Zvolili jsme formu obrázkového příběhu, protože je dětem blízká. Její výhoda spočívá v tom, že si knihu mohou prohlížet i děti, které dosud neumějí číst. Doporučujeme však rodičům, aby si knížku nejprve přečetli sami, a teprve potom ji s dětmi společně probrali. Tato knížka jistě pomůže překonat zbytečný výchovný ostych a zaplnit jistá bílá místa, jež u nás zatím v sexuální výchově přetrvávají....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/98_/98261/petr-ida-a-miminko-7ds-98261.jpg 4.440
Komiksy, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)

Petr, Ida & minimum, 1977

Kniha Petr, Ida a miminko

JohankaDarc
11. listopadu

Komix mého dětství, jednoduché vysvětlení toho, jak vznikají děti, jak funguje láska mezi tatínkem a maminkou. Četl ho můj bratr, pak já, a teď ho dostane i má neteř. :)

arnikasam

Knihu jsem si koupila, když jsem měla malé děti, abych se připravila na jejich zvídavé otázky ohledně sexu. Velmi dobře je tam dětem vše vysvětleno formou komiksu. Nakonec jsem jim knihu zbaběle podstrčila, ať si ji přečtou samy. Myslím, že byla nejlepší z těch, které se mi na toto téma kdy dostaly do ruky.

sassenkka
02.04.2018

Tuhle knihu jsem jako malá zbožňovala a četla ji pořád dokola. Milé obrázky, velmi hezké dialogy a hlavně skvěle a nenásilně vysvětleno vše o sexu, početí, miminku a starosti o něj. Moc ráda na tuhle knížku vzpomínám! :)

chlo0opek
16.11.2017

Možná místy trochu až dost odvážná kniha na toto téma, ale určitě je to alespoň něco, co Vám velmi dobře pomůže s tímto ožehavým tématem předstoupit před Vaše malé děti. Hlavně si ji prvně přečtěte Vy sami, jak ostatně doporučují i samotní autoři;-). Lepší 4*.

Polinius
28.02.2017

Aha, tak takhle to funguje. :) Pěkně tvrdě do dětí a bez příkras. Takhle odvážná nebyla ani ani naše učebnice přírodopisu pro 9. ročník. :-)

venacava
13.12.2016

Už si ani nepamatuji v kolika jsem ji přesně četla...ale pamatuji si, že se mi líbila a četla jsem ji více jak jednou.

Mayaotzin
10.03.2016

Dneska bohužel není jednoduché na ni někde narazit. Jsem ráda, že jsem ji sehnala, protože na dané téma patří opravdu k nejlepším kouskům. Zpracování formou komiksů je opravdu líbivé. Pokud chce někdo povídat o včeličkách a o tom jak děti nosí čáp, tak to není nic pro něj.
Zde prostě normálně popsáno lidské tělo a zrození.

angelice
24.12.2015

Jako malá jsem knížku zbožňovala a dokud jsem neuměla číst, byli mí příbuzní vystaveni stálemu škemrání o zopakování přečtení.

rodina děti komiksy

Autoři knihy