Manželka Ronalda Sheldona

Manželka Ronalda Sheldona https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72094/manzelka-ronalda-she-72094.jpg 4 15 2

Petr Duluth série

< 9. díl

Americký autor, který používal pseudonym Patrick Quentin, napsal řadu poutavých a úspěšných knih. Jeho příběhy se obvykle odehrávají v komorním rodinném prostředí a jsou poznamenány pocity úzkostné podezíravosti lidí si nejbližších a pokrevně spřízněných. Tak je tomu i v detektivním příběhu, v němž se odhalují spletité rodinné vztahy, zejména otce k synovi, obžalovanému z vraždy známého a bohatého majitele nakladatelství.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Doporučuji !

mgeisselreiter
mgeisselreiter
31.08.2014 4 z 5

Kniha je psána ve stejném stylu jako i jiné detektivní romány Quentina (které jsem kdysi četl), tedy jsou vyprávěny v první osobě hrdinou, který je zamotaný do zločinu, snaží se případ řešit. Děj je plný obratů, hrdina neustále tápá, ale nevzdává se.
Bohužel přes velmi čtivou a místy i celkem napínavou formu trpí román trochu nezajímavým dějem, který se pořád motá na jednom místě. Postavy často zcela mění svůj charakter, především pro to, aby děj byl poutavý, ale od reálného života se tím vzdalují. Detektivka je tedy hodně vykonstruovaná, resp. hodně vypilovaná pro co nejlepší čtenářský požitek. 75%, 31.8.2014.

zfilmováno

Autoři knihy