Petr Brandl (1668-1735) Studie

Petr Brandl (1668-1735) Studie https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388545/mid_petr-brandl-1668-1735-studie-Ujy-388545.jpg 4 2 2

Celkem jedenáct studií od autorů převážně mladé a střední generace představí aspekty tvorby Petra Brandla, kterými se doposud nikdo badatelsky nezabýval, anebo nebyly celistvě zpracovány. Svazek se stane první rozsáhlejší publikací o tomto malíři od úmrtí Jaromíra Neumanna, bude reagovat na závěry jeho bádání s využitím nově nalezených děl a archivních materiálů.... celý text

watta
watta
27.07.2021 3 z 5

Příspěvky mají velice proměnlivou úroveň. Polovina z nich by vůbec nemusela vzniknout, jsou to spíš takové názorové představy autorů s vyzněním bakalářské práce, informačně nepříliš hodnotné, jiné jdou ale velice hluboko a poskytují autorově tvorbě zajímavý rámec. Za přečtení to stojí, za koupi bych neřekla.

Murphy722
Murphy722
10.07.2019 4 z 5

Kniha posouvá velký kus dopředu umělecko-historické povědomí o jednom z nejgeniálnějších českých malířů baroka. Studie jednotlivých autorů jsou propracované a velmi hodnotné na nové zjištění o tomto malíři, pohledem dnešních badatelských norem. Přišly mi docela zbytečné statě o ikonografii jednotlivých děl a kapitola historie výstav o životě a díle Brandla. Jen za tohle jsem dal hvězdu dolu.