Petr a Petra

V jedné stockholmské škole se před několika lety stalo něco opravdu pozoruhodného. V první třídě měli právě čtení a vtom se ozvalo zaklepání na dveře. A když se dveře otevřely, stály za nimi dvě maličké děti, ne větší než panenky. Petr a Petra, tak se skřítkové jmenovali, poprosili paní učitelku, zda by nemohli taky chodit do školy. A co bylo dál? Prozradí půvabná knížka Astrid Lindgrenové o přátelství dětí a skřítků....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27117/petr-a-petra-27117.jpg 4.224

Peter och Petra

Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno:, Albatros

Liliana2006
07.01.2017

Je to hezká kniha ale souhlasím s Samirou

Samira
29.12.2016

Čtení vhodné spíše již jako čtení druhé. Příběh, který je probarven krásnými ilustracemi plyne v příjemném duchu a najednou je konec, rozuzlení a poučení, ale vlastně smysl si musí čtenář utvořit sám. Astrid je vždy výborná, ale tuto povídku první čtenáři sotva ocení.

Terka_Bohmova
15.06.2015

Hezký malý příběh. Pro edici První čtení je to dlouhé tak akorát.

Yalka
06.01.2013

Kratičké, spíš jen takový náčtek. Než se děj pořádně rozběhne, tak je konec. Prakticky celý děj je popsaný v anotaci. Navíc je to dost nešikovně ukončeno, spíš useknuto.

Lindgrenovou zbožňuju. Zde mi ale přišlo z redakčního hlediska tak trochu neuvážené, vydat to jako knihu. Možná to bylo napsáno jen jako povídka?