Petr a Lucie

Petr a Lucie https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260852/mid_petr-a-lucie-pLd-260852.jpg 4 7524 873

Petr potká Lucii úplně náhodou. Během bombardování Paříže v lednu 1918 oba před náletem utečou na stanici podzemní dráhy. Někdy i nenápadný pohled a dotyk v bezejmenném davu mohou být začátkem velké lásky, která dokáže rozkvést i uprostřed nejšílenějšího válečného běsnění.

Literatura světová Novely
Vydáno: , Omega

Pierre et Luce , 1920

vandalindakova
10.07.2017 2 z 5

Mě příběh bohužel neoslovil.

Alethea_k
05.07.2017 5 z 5

Petr a Lucie je mojí nejoblíbenější klasikou. Nedám na ni dopustit. Teď na léto se hodí. Je tenká, příběhově nenáročná, smutná, ale zároveň miloučká. Nutí mě neustále si něco podtrhávat a odvedla mě od čtecí krize, kterou si každý z nás někdy projde. A pokud si chcete říct : Jo, čtu klasiku a ne "brakovku"! Hurá do ní!

Kiwigirl

03.07.2017 3 z 5

Povinná četba.

knihomolka525
29.06.2017

nádherný ,dojemný příběh.Kniha která skončila svoji pouť se mnou v momentě kdy ji má už odrostlá dcera někomu zapůjčila. :-(

katka94
26.06.2017 5 z 5

Klasika. Moc krásná kniha, doporučuji

baru_h
22.06.2017 5 z 5

Tato klasika mě opravdu uchvátila. V kontrastu s válkou je tam krásně obrazně vylíčená příroda, život a láska. Bezprostředně po přečtení, ani neumím vyjádřit, jak moc se mi kniha líbila.

Tebby
21.06.2017 5 z 5

Poprvé jsem se s touto knížkou setkala při čtení seznamu knih na maturitu. Říkala jsem si, že je knížka krátká a proto bude snadno zvládnutelná. Co jsem ale opravdu nečekala bylo, že mě knížka totálně uchvátila. Od maturity jsem se do ulic Paříže vrátila už několikrát a rozhodně se do nich ještě mnohokrát vrátím.

zanetkov77
20.06.2017 5 z 5

Kniha se mi četla velmi dobře, láska mezi Petrem a Lucií byla krásně a něžně popsaná. Pro někoho možná až kýčovitě, ale mě si příběh získal a rozhodně jsem tuto knihu nečetla naposledy.

IchLiebeLesen
14.06.2017 4 z 5

Tato knížka se mi četla špatně. Děj mě moc nebavil a pořád se v podstatě opakovalo to stejné. Nic méně jsem cítil, že tato knížka je geniálně napsaná a nejde o to, že se čte špatně, ale že je tak bohatá na výrazy. Díky tomu je to literární poklad

angelice
11.06.2017 3 z 5

I když kniha líčí tak hroznou dobu, zvládla v některých částech dosáhnout až na metu kýče, což mě mrzí...Otčenáškovy knihy se mi líbily víc

doriska
09.06.2017 3 z 5

Hezká knížka, ve které je skryto i mnoho hezkých pravd, kterých si člověk musí ale všimnout. Slepý čtenář je nezpozoruje. Nicméně konec byl zkrácený jak jen to šlo, což je dle mého velká škoda.

JaneH
04.06.2017 3 z 5

Pěkný příběh o lásce dvou mladých lidí v období války. Kniha se mi četla dobře. Líbí se mi myšlenky, které kniha zachycuje. Doporučuji si jej vybrat k maturitě, ale přečíst i jen tak.

Samuel7
27.05.2017 4 z 5

Knížka plná nesmrtelných myšlenek a pravd, které se mnou několikrát silně zarezonovaly. Přitom jsou zmíněny jen tak mimochodem v myšlenkách zamilovaných. Jen ten konec by se mi líbil trochu emocionálnější.

ardeas
15.05.2017 5 z 5

Krásna novielka, odporúčam. Prvýkrát som ju čítala ešte na strednej a rada sa k nej vraciam, aj keď v určitom zmysle je to sadomasochizmus :)

Ketesh
20.04.2017 3 z 5

Kniha mě překvapila, četla se sama.

EvikU.
08.04.2017 3 z 5

Kniha je hezká. Četla jsem k maturitě. Dala se.

blonde_elis
07.04.2017 4 z 5

Přečteno v rámci povinné četby a ačkoliv po dějové stránce toto dílo opravdu není nic strhujícího a z celé knihy je cítit přehnaná rozněžnělost a naivita, nakonec jsem byla docela spokojená. Kdyby stránek bylo více, asi bych už v hodnocení byla nemilosrdnější, ale takto zařazuji mezi jednu z lepších věcí, které jsem pro školu přečetla. Obsahuje několik citátů/myšlenek, které mě zaujaly :).

Brunnetka
29.03.2017 2 z 5

Hubená knížka k maturitě...I přes její hubenost nuda....Celou dobu se jenom kecá o ničem a na konci na ně žuchne sloup-jak dojemné...
Za mě 2hvězdičky a to ještě jenom z toho důvodu, že se to s jiným odpadem nedá srovnávat....... Líp by to napsal i můj 13letý bratr... Dneska se za klasiku může brát opravdu cokoliv...

EternityLove
16.03.2017 3 z 5

Kniha, u které i přes již zveřejněnou informaci o tragickém konci, doufáte až do poslední chvíle ve šťastnější konec. Svět těch dvou je tak podobný tomu našemu a zároveň naprosto odlišný. Autor poukazuje na to, že láska nehyne v žádné době a zamilovanost je silnější než smrt. Rozhodně to ale není slaďák, spíše dojemný příběh dvou mladých lidí, kterým osud nepřál.