Peter, Pavol a Mária Magdaléna

Peter, Pavol a Mária Magdaléna https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28226/peter-pavol-a-maria-magdalena-28226.jpg 4 7 2

Mal apoštol Pavol nohy skrivené do O a bol plešatý? Ukrižovali Petra dole hlavou? Bola Mária Magdaléna prostitútkou? Autor oddeľuje skutočnosť od fikcie a približuje historické okolnosti. Historicko-náboženský guláš s autorovými vlastnými myšlienkami a dedukciami - ale prima čítanie na dovolenku pre milovníkov detektiviek, ktorý nechcú hľadať pre tento krát vraha, ale "pravdu"... ... celý text

Duchovní literatura , Náboženství

Vydáno: ?

Peter, Paul, and Mary Magdalene: The Followers of Jesus in History and Legend , 2006

fes
28.03.2024 5 z 5

Vynikající kniha pro vyhraněné zájemce o vznik křesťanství, ale i o přelom starověku a středověku, jemuž vznik křesťanské ideologie dominoval, ovšem zdaleka ne kniha křesťanská. Někomu jinému se snad ani nedá doporučit.

LordByron
20.11.2022

Úprimne som vzhľadom k povesti autora čakal výbušnejší materiál - ak nie ste fakt hlúpy kresťan tak sa vás to moc nedotkne.
Napríklad Dan Brownovské,, Mária Magdaléna bola Ježišova žena! "opisuje ako nepravdepodobné. A zdôvodňuje to v celku oukej s tým, že mne z toho vychádza že mária magdaléna bola skôr zakladateľka gnostizmu než manželka.
Určite sú zaújmavé niektoré veci z apokryfných evanjelií : ) najmä tá pošahanosť o orálnom sexe: ) ale to sú takmer s istotou kraviny čo nevychádzajú z reality.
Inak Pavla, Petra, Máriu a ich dobu celkom dobre približuje, občas možno až moc popularizuje (holt amík) a občas je moc feminista, občas moc hľadá čisto ultra spirituálne pohnútky, ale inak skvelá kniha.