Prokleté domovy

Začíná to jako obvykle – mrtvolou. Ale kdo v tom má tentokrát prsty? Běžný sériový vrah, nebo společník zvráceného kouzelníka známého pod přezdívkou Muž bez tváře? Než se policejní konstábl Peter Grant v novém případu zorientuje, pod soupravu metra vkročí londýnský urbanista a zmizí jistý starobylý grimoár. V Londýně nic neobvyklého. Ale pak se k Peterovi donesou zvěsti o prazvláštních událostech v oblasti Elephant and Castle točících se kolem věžáku navrženého bláznem, postaveného šarlatány a obývaného těmi největšími zoufalci. Mají tyto skutečnosti nějakou spojitost? A pokud ano, proč k nim proboha muselo dojít až na jižním břehu Temže, kde jindy chcípnul pes? Promiň Toby....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/318642/proklete-domovy-iaI-318642.jpg 4.1186

Peter Grant (4.)

Literatura světová, Romány, Fantasy
Vydáno:, Argo

Broken Homes (2013)

Kniha Prokleté domovy

Pegasus

Zatím nejlepší díl.

azzies

V prokletych domovech je příběh zase o něco zamotanější, občas není úplně snadné orientovat se v ději - kdo co a proč, motivace může bez tváře není už vůbec zřejmá, opět pár logicky nedomyšlených akcí (muž bez tváře chce vyhodit dům do vduchu a najednou čeká až proběhne evakuace) a sice se vyřeší nedořešené napětí mezi Petrem a Lasley, ale zase se Peter bez vysvětlení vyhýbá Bev. Závěr knihy byl dost jiný, než se dalo čekat, ale vůbec mi nevadil a navnadil na díl další.
Jinak velmi dobrá zábava.

Denisa153

Bylo to vtipné, čtivé, napínavé a ten konec?

Okoslav
24.12.2018

Ono se to na první pohled nezdá. "Vždyť je to jen detektivka říznutá urban fantasy," říkáte si. Jenže pak jste v půlce knížky a uvědomíte si, že vlastně netušíte, co se právě odehrává, protože jste si od minulého čtení dali pár dnů pauzu a paměť už holt, mrcha, tolik neslouží.

Na Aaronovitche se totiž musíte soustředit. Fest. Jeho Peter Grant neustále prověřuje několik stop a dokonce i případů zároveň, čas od času se zjeví postava z minulých knih a Aaronovitch vám rozpomínání ani na jedno z toho nijak neulehčuje.

Ve čtvrtém díle se dosavadní tempo a atmosféra celé série mění: stává se temnější, kospirativnější a konečně dostává více prostoru i Muž bez tváře. Konec bezchybný (a taky dost... ale ne, to vám nebudu říkat, radši si to přečtěte, fakt).

Eillen
18.11.2018

Při čtení jsem měla ten samý pocit, jako když jsem otevřela první díl. Příběh mě doslova vtáhl a nedokázala jsem knihu odložit.
Přiznám se, že v začátku jsem měla jednu výtku a to, že o Nightingaleova minulost není skoro vůbec zmíněna a když, tak fádně. A pak se najednou přiřítí Nightingale ve svém voze, znovu nám připomene, jak skvělý je a že bych ho jako nepřítele opravdu nechtěla mít. Doufám, že to byl jen takový pomyslný bonbonek na namlsání a v dalších dílech se o něj dozvím zase něco víc.

Celkově měl příběh průměrné hodnocení kolem čtyř hvězd. Ale za to finále, které mě překvapilo, ale nakonec musím uznat, že chování dané postavy je pochopitelné, přidávám pátou hvězdu!

Elis.n
07.11.2018

Trochu mě mrzí, že se postavy z minulých dílů objevují jen sporadicky. I Nightingale, Molly nebo třeba říční bohyně jsou tam na můj vkus jen velmi málo. Autor by mohl trochu více rozvinout jejich příběhy z "minulých životů".
Není to sice ak, že bych nemohla usnout, aniž bych to dočetla ještě ten večer do konce, ale další díl se chystám číst. Něčím je to prostě zajímavé.

boucner
05.11.2018

Opět moc líbilo....příběh se zvratem, který jsem fakt nečekala. Humoru se nebojí a dokáže se odvázat, protože ví, že to budeme číst...

Tesset
28.10.2018

Na první díl to nemá, ale bavilo mě to více než předchozí díl. A hlavně s tím koncem by další díl mohl být zase skvělý.