Pět žen Rudolfa II.

Pět žen Rudolfa II. https://www.databazeknih.cz/img/books/82_/82725/pet-zen-rudolfa-ii-82725.jpg 4 11 6

Ve svém novém románu sleduje Karel Štorkán soukromý život císaře Rudolfa II., v němž se skrývá řada záhad a tajemství. Po prvních zkušenostech s láskou ve Španělsku se Rudolf proslavil pestrým a nerovným soužitím s několika milenkami na svém pražském dvoře. Měl s nimi mnoho potomků, ale trůnu nezanechal žádného legitimního dědice.... celý text

Dalia
31.12.2022 5 z 5

Zajímavé nahlédnutí do milostného života Rudolfa II. Kniha se dobře čte.

1amu
02.07.2020 1 z 5

Nesdílím nadšení z předchozích komentářů. Ono postačí podívat se u tohoto autora na jeho pisatelskou plodnost. 91 knih, to je úctyhodné číslo. Jeho časový záběr témat ovšem varuje. Od TV seriálů typu Chlapci a chlapi k této knize vám zapne (pokud máte zájem o hodnotné čtení) varovné světélko.
Zkrátka od pedagoga, který vedle svého pracovního nasazení od r.1950 na Filosofické fakultě psal intenzivně o všem, přes Kata Mydláře ke sběrateli sexu, od Cesty k barikádám k Holce proradné je zřejmé, že šlo o kšeft.
Rudolf II. je zajímavá historická osobnost, která by si zasloužila solidnější vyprávění než učinil autor.
Stačí citovat z anotace knihy: Ve svém novém románu sleduje Karel Štorkán soukromý život císaře Rudolfa II., v němž se skrývá řada záhad a tajemství. Po prvních zkušenostech s láskou ve Španělsku se Rudolf proslavil pestrým a nerovným soužitím s několika milenkami na svém pražském dvoře. Měl s nimi mnoho potomků, ale trůnu nezanechal žádného legitimního dědice.... Dvorní lékař Jan Atemstedt zaznamenal, že poměr císaře k ženám byl dán jeho psychopatickou osobností a zvýšenou sexuální potřebou. Svou roli sehrálo i to, že se na trůnu nikdy neoženil. Střídal ženy podle nálady a bez ohledu na jejich původ nebo osobnost....
Autor nabízí čtenářům pět žen: Portugalskou královnu Juanu, následuje Gina Pavéz, nám známá Kateřina Stradová, mladá paní z Pernštejna a Vanda Rucká - tyto ženy poznaly z intimní zkušenosti, jaký Rudolf byl, když odložil svůj císařský majestát.
Myslím, že zde je vidět záměr autora.
Jde o brak .

manelka
19.08.2019 5 z 5

Celkem zajímavá kniha

allebra
16.04.2016 4 z 5

Zajímavá kniha o jedné etapě života Rudolfa II., příjemné čtení.

kytarka
04.04.2016 5 z 5

Zajímavé čtení o císaři a jeho milostném životě. Dobře napsáno, lehké čtení.

milunka21
13.03.2016 5 z 5

Kniha se moc dobře čte a moc se mi líbila :-)