Pět mrtvých psů

Pět mrtvých psů https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/365441/bmid_pet-mrtvych-psu-94x-365441.jpg 4 189 53

Vrchní komisařka Marie Výrová, přezdívaná „Velká Sova“, spolu se svými kolegy vyšetřuje noční loupežné přepadení, během něhož skupina maskovaných mužů ukradla z olomoucké zoologické zahrady tři severoamerické medvědy a současně zavraždila vrátného. Vyšetřování je zprvu neúspěšné; základní otázka, k čemu někdo potřebuje živé medvědy, zůstává nezodpovězena. Když navíc jediného vytipovaného podezřelého kdosi z jeho kompliců připraví o život, je jasné, že detektivové mají co do činění s velmi nebezpečným protivníkem. Mladá policistka Kristýna Horová, bývalá kolegyně olomouckých detektivů, za trest přeložená na obvodní oddělení ve Šternberku, paralelně vyšetřuje nález pěti mrtvých psů, ledabyle zakopaných v lese. Pátrání ji přivede jednak na stopu zápasů bojových plemen pořádaných místním „vlivným podnikatelem“, jednak k přesvědčení, že oba případy spolu souvisejí.... celý text

Ála41
25.08.2023 4 z 5

Výborná kniha. Musím přiznat, že za mým osobním pozitivním hodnocení rozhodně stojí fakt, že v televizním zpracování hraje hlavní roli Klára Melíšková, představitelka Marie Výrové...a to je srdcovka! To příběhu přidalo na váze. Trošku jsem se plácala ve jménech a občas nevěděla, kdo z těch ,, kynologů,, je kdo....a ten konec mi úplně nesedl,ale knihy Michala Sýkory ANO! Určitě chci ještě tu předlohu, dle které byl natočen Vodník ( též Melíšková jako Výrová) a štve mě, že Živé terče nemají knižní předlohu....

ninano
25.01.2023 4 z 5

Slušná tuzemská detektivka s originálním nápadem i prostředím.

Vesmich
23.12.2022 5 z 5

Tak tady se Mařence sype všechno pod rukama, prevíti mají chapadla všude, prorůstají zdmi a seberou svobodu i medvědům. No prostě já na bráchu, brácha na mě a my kluci, co spolu mluvíme. Mimořádně odpudivý příběh.

janina66
19.12.2022 4 z 5

Film (díl seriálu) jsem neviděla. Tuto knihu jsem vyslechla audio. Skvělá česká detektivka z maloměsta a hodně zápornýma postavama a nechutnými popisy týrání zvířat. Konec mě trochu zklamal, ale budiž. Určitě začnu se sérií od začátku.

katerina6763
01.10.2022 4 z 5

Neznám autorovo dílo a jen náhodnou jsem narazila na tento čtvrtý díl série. Příběh se velmi dobře četl, děj se odvíjel v příjemném tempu. Určitě ještě sáhnu po dalším dílu.

tonysojka
29.09.2022 5 z 5

Napínavé, výborné.Pan Sýkora jako autor detektivních románů je pro mě velkým příjemným překvapením.

jaroiva
18.08.2022 4 z 5

Teda na to, že je to poslední ze série, co jsem četla, jsem si nemohla vybrat hůř.
Rozhodně nepatřím k těm, kdo by milovali happyendy, ale zas se nevyžívám v úplně beznadějných knihách. A některá úmrtí těžce nesu.

Doufám, že to autor ještě vylepší nějakým dalším dílem.
Nejhorší obavy jsem bohužel četla jako první, tak nemám čím navázat.

Kanimůra2
06.07.2022 4 z 5

chvilku mi trvalo, než jsem se začetla. Ale možná to bylo tím, že jsem nezačala sérii od začátku. Pak jsem se chytila a nepustila. Závěr mě dost naštval. Detektivka je vlastně pohádka pro dospělé = má mít dobrý konec. Zlouš má být po zásluze potrestán. Nebyl a to mě otrávilo. Ale určitě zkusím další díl

JSmerda
02.06.2022 4 z 5

První knihu od Michala Sýkory jsem četl "Ještě není konec". Právě tato kniha mě nadchla uvěřitelností děje, prací s detaily, stylem vyprávění a uvažováním hlavních postav a tak jsem si koupil další knihu od stejného autora.

Kniha "Pět mrtvých psů" se mi už tolik nelíbí a to i přestože hlavní postavy, lokace atd. jsou stejné. Děj je plus minus uvěřitelný, ale způsob vyšetřování je takový nesystematický a posuny ve vyšetřování jsou spíše dílem náhody/shody okolností. Tomu všemu odpovídá i závěr knihy, který připouští, že soudní spravedlnost je v ČR bezzubá a tak si to autor se záporáky vyřídí po svém, aby kniha nebyla silně deprimující :). Pro mě je to tak spíše thriller s prvky detektivky.

eltondo
04.03.2022 5 z 5

Příběh napínavý, jazyk nápaditý a vtipný. Líbí se mi, že mimo jiné se autor se v knize vypořádává s konkrétními věcmi, které ho na Olomoucku štvou: výšková budova u vlakového nádraží, ucpaná silnice směr Šternberk - Opava a patrně i ti nedotknutelní papaláši budou mít své reálné předobrazy. Osvobození vepřína je otřesné. Konec mírně depresivní a frustrující. Naštval mě na konci Edelweiss: jde do tuhého, děje se víte co - a on se jde dívat na nosála :/

NannyOgg24
23.02.2022 5 z 5

Ani další pokračování nezklamalo, ba právě naopak.

LuckaH2
14.02.2022 5 z 5

Já prostě pana Sýkoru a Marii Výrovou a její tým žeru. Děj má spád, člověk se ani chvíli nenudí, sem tam ironie. Drsné ani ne tak z popisu psích zápasů, ale ze zákulisí politiky a kamarádšoftů. Za mě opět skvělé.

kolacky
13.12.2021 4 z 5

Achjo. Pro Výrovou a pro zvířata. Šmejdi by vyhrávat neměli.

Ale oživila jsem si ZOO na Sv. Kopečku, je pěkné a kdo to nemáte z ruky, určitě se tam podívejte.

Trudi806
03.11.2021 4 z 5

Tohle mi přijde nejlepší ze série. Tady mi ta "politika" přijde, že k dějí patří, není na něj šroubovaná. A konečně konec, co není na sílu.

gaaabi
30.10.2021 5 z 5

Dala jsem si audioknihu a bylo to super - pan Aleš je borec!

lendinka.k
22.10.2021 5 z 5

Takové téma bych si ke čtení nikdy nevybrala, ale protože mě autor oslovil u jiné knihy a já si chci přečíst celou sérii, musela jsem se "přemoct". V detektivkách jsem zvyklá na spoustu mrtvol a už to se mnou nehne, ale jakmile se jedná o zvířata, tak mi to vadí. Nejvíc jsem si proto přála potrestátní těch, co ubližovali zvířatům. Začátek jsem tedy četla trochu s odporem, ale brzy jsem se do příběhu ponořila tak, že jsem měla pocit, jako bych tam žila taky. Uvěřitelné postavy, prostředí, reálie - zajímalo by mě, jestli to četli ti skuteční ředitelé a náměstci a radní a krajští zastupitelé a přednostové klinik a co by na to asi řekli. Líbí se mi autorovy názory, které jsme se mimochodem při čtení dozvěděli - o tom, co si myslí o společnosti a našem právu a zákonech. Všechny postavy jsou výborně propracované. Takový je můj dojem z celé knihy. A těch zvířat je mi fakt líto a jen doufám, že se nic takového neděje.

BookDave
09.10.2021 4 z 5

Mě osobně opravdu nadchla. Mám rád kvalitní detektivkáře nové české vlny.

aralka
23.08.2021 3 z 5

Taková obyčejná česká detektivka z českého prostředí, neurazí, nenadchne... výborné jako časová výplň :-)

PetK
17.08.2021 4 z 5

Audia mě docela baví. Nic náročného, oddechové detektivky z moravského prostředí. Méně napínavé, propracované i vtipné než třeba dánovky, ale ještě že ti autoři nejsou všichni stejní, ne. :-)

Marla
08.04.2021 5 z 5

Tak jsem doslova dohltala další knížku od Michala Sýkory...opět pecka. Opět čtivé, uvěřitelné, napínavé. Přitom v případu kriminalisté neřeší nic převratného, vlastně jen - hloupě řečeno - obyčejné záležitosti - korupci, nelegální zacházení se zvířaty, chování "vlivných"podnikatelů, kteří myslí, že mohou všechno....řeší to, co v reálu jiní opravdoví kriminalisté. Je to detektivka, jak má být a jak už jsem psala, nepřečetla jsem ji, ale zhltla.