Pět mrtvých psů

Vrchní komisařka Marie Výrová, přezdívaná „Velká Sova“, spolu se svými kolegy vyšetřuje noční loupežné přepadení, během něhož skupina maskovaných mužů ukradla z olomoucké zoologické zahrady tři severoamerické medvědy a současně zavraždila vrátného. Vyšetřování je zprvu neúspěšné; základní otázka, k čemu někdo potřebuje živé medvědy, zůstává nezodpovězena. Když navíc jediného vytipovaného podezřelého kdosi z jeho kompliců připraví o život, je jasné, že detektivové mají co do činění s velmi nebezpečným protivníkem. Mladá policistka Kristýna Horová, bývalá kolegyně olomouckých detektivů, za trest přeložená na obvodní oddělení ve Šternberku, paralelně vyšetřuje nález pěti mrtvých psů, ledabyle zakopaných v lese. Pátrání ji přivede jednak na stopu zápasů bojových plemen pořádaných místním „vlivným podnikatelem“, jednak k přesvědčení, že oba případy spolu souvisejí....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/365441/pet-mrtvych-psu-94x-365441.jpg 4.719
Detektivky, Literatura česká
Vydáno:, Host

Jiitush

Skvělá detektivka z prostředí, které osobně znám, z milované Olomouce a jejího okolí. Tak mě to strhlo, že jsem ji přečetla za dva dny.

SPOILER: Akorát osud policistky Horové jsem zase až tak neprožívala, protože si za to mohla tak trochu sama.

lenkavildomcova

Výborná detektivka. Moc dobře se četla. A bohužel si myslím, že je velmi pravděpodobné, že se to takto děje i ve skutečnosti.

Macek58

Dobrá detektivka. Krásně doplnila letošní velmi teplé léto.

hs777

Téma psích zápasů a celkově odporné, nelidské zacházení se zvířaty se nečte lehce nikomu normálnímu. Přesto tuto reálnou českou detektivku považuji za vynikající, se strhujícím závěrem, který není ani trochu idealizovaný, zkreslený, ale bohužel opsán ze života. Doporučuji.

rodak

Nejlepší česká detektivka co jsem kdy četl.Serial nebo film jsem viděl,ale toto bylo o něčem jiném.Vykreslené postavy,jejich osobní životy,bolesti minulost.Čtu hodně zahraničních knih,ale toto bylo nade vše.Dva dny jsem tu knihu prožíval a jdu na předchozí díly.

Modrina

Tedy pane Sýkoro, Vy jste mi dal... Jak jsem se pročítala hloub a hloub, říkala jsem si, že je jasné, jak by tohle v životě dopadlo. A ono to tak dopadlo! To je tak, když člověk bere detektivku jako pohádku, aneb jak praví klasik - zlo prohrává a dobro žije. No, teď si asi budu muset odpočinout u nějakého hororu. :) A doufám, že jste touhle knihou neskončil.

postrach

První část filmu se mi líbila a kniha,jako vždy,dobře napsaná.Autor nezklamal.Ani film nezklamal.

Kerberos

Kniha se mi velmi líbila,určité odlišnosti od seriálu tam byly.Prý se natáčí pokračování ,takže bude asi i nová kniha,už se na oboje těším.

efka.saf

Na knihu jsem se velmi těšila. Michala Sýkoru jsem si hodně oblíbila a líbí se mi jeho spisovatelský styl i témata, prostředí a postavy v jeho detektivkách. A pamatovala jsem si, že mě hodně zaujala i filmová adaptace Pěti mrtvých psů, i když kniha vyšla určitě s více jak ročním "zpožděním".
Na začátku června jsem se zúčastnila i autorského čtení Michala Sýkory z této knihy a radovala jsem se, že už by tam pár výtisků mohlo být ke koupi. Bohužel, stejně jako ostatní i já jsem si musela počkat do konce června na svůj výtisk. Autor rovněž na této besedě zmiňoval, že pro knihu vymyslel jiný konec a já, ačkoliv jsem si vlastně vůbec nepamatovala, jak televizní adaptace dopadla, jsem se zaradovala. Bude něco nového :).

Co se knihy týče, je opět skvěle napsaná. Čtivá, přirozená a bohužel i ze života. Po dočtení jsem se musela podívat na filmové zpracování a uvědomila jsem si, že zase k tak velkým změnám nedošlo, řada dialogů a scén byla v knize doslova stejná jako v seriálu, ale samozřejmě drobných změn jsme se dočkali. Změny se týkaly především jednotlivých postav, ať už kladných či záporných. Největším překvapením pro mě byla asi Kristýna Horová nebo kolega Vitouš ve výslužbě, který v seriálu dostal hodně prostoru, zatímco v knize se jeho postava ani nemihla.
Jinak co se pouze knihy týče, je skvělá a napínavá a nemá žádná hluchá místa. Opět nesmírně oceňuji prostředí, které znám, tedy Olomouc, ZOO apod. Co se závěru týče, beru to tak, že autor to pojal doslova a do písmene "jako ze života", na mě byl konec ale hodně depresivní. Plné hodnocení je ale z mé strany jasné, knihu považuji za nejlepší, co jsem od Sýkory zatím četla.