Pět kroků od sebe

Pět kroků od sebe https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402058/bmid_pet-kroku-od-sebe-5NY-402058.jpg 4 875 245

Stella Grantová má cystickou fibrózu a její kontakt s okolním světem je minimální. Aby neohrozila své šance na transplantaci, musí se chránit před kýmkoli a čímkoli, co by mohlo být nositelem infekce. Šest stop. To je vzdálenost, kterou musí dodržovat. Šest stop – bez výjimky. Willa Newmana léčba vůbec nezajímá. Každým dnem mu bude osmnáct a pak – sbohem, nemocnice. Vykašle se na léky a konečně si bude užívat života. Will je přesně tím, od koho by se Stella měla držet dál. Pokud se k němu přiblíží a nakazí se, mohla by přijít o své místo na seznamu čekatelů. Aby se tak nestalo, musí si držet odstup. Čím víc se ale s Willem sbližují, tím víc jim předepsaných šest stop začíná připadat jako trest. Jaké by to asi bylo, kdyby si pro sebe mohli ukrást trochu té svobody, kterou jim vzala jejich nemoc? Co by se stalo, kdyby zkrátili vzdálenost na pět stop?... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , Yoli (ČR)

Five Feet Apart , 2018

marina4088
29.05.2020 5 z 5

Strašně nádherná knížka kterou jsou ke konci celou prořvala..

vysokaa
21.05.2020 5 z 5

Nemám slov! Knížka je vážně krásně napsaná. Oba hlavní hrdinové jsou sympatičtí! Musím, říct, že se mi tato knížka líbila mnohem víc než třeba Hvězdy nám nepřály, narozdíl od hlavní hrdinky z Greenovi knížky, měla tato hlavní hrdinka chuť žít a neviděla všechno tak depresivně a hlavně byla prostě sympatičtější.
Viděla jsem i film, ale knížka je prostě lepší. Rozhodně doporučuji!

blackoutzuzi
14.05.2020 4 z 5

Romantický příběh o tom, jak se dva velice rozdílní mladí lidé setkávají v nemocničním prostředí. Sledujeme natolik kontrastní osobnosti, že potkat se ti dva jinde, rozhodně by se spolu nikdy do řeči nedali, natož aby se do sebe zamilovali. Velice moderní a smutný příběh, ze kterého však nebudete na pokraji zhroucení, ale rozhodně se do vás příběh určitým způsobem otiskne, přenechá nějakou tu message a i několik dnů po dočtení si zavzpomínáte na Stellu, která o své nemoci točí videa na YouTube a snaží se s ní vyrovnat a bojovat. A taky na Willa, kterého jeho léčba vlastně vůbec nezajímá..

kyselina_24
12.05.2020 5 z 5

Nejkrásnější a nejdojemnější příběh, co jsem kdy četla :) Naštěstí jsem se ke knížce dostala dříve, než k filmu. I když film nebyl špatný... Ke konci knížky doporučuji mít pár kapesníků na dosah... Budou potřeba :)

Karola050716
12.05.2020 3 z 5

Hezky napsané, čtivé a smutné, přesto mě to úplně za srdce nevzalo, i když teoreticky mě ten příběh měl položit na lopatky..nevím, kde se to zadrhlo, možná jsem jim tu lásku úplně nevěřila...trochu podobných Tisíc polibků jsem prořvala od začátku do konce, takže nejsem necita, ale něco tomu chybělo...no zkusím ještě film a uvidíme.

asodomkova
07.05.2020 5 z 5

Nádherně propracovaná knížka, plná pocitů. Mladí, nemocní a zamilovaní. Přesně takhle bych to popsala. Do hloubky popsané dobývání citů k druhé osobě.
Dlouho jsem nečetla žádnou knížku, u které by mi proteklo tolik slz. Vlastně si teďka dokonce ani na žádnou nevzpomínám.

rajcatko
29.04.2020 5 z 5

Spojte mládí, nemoc a lásku a vždy vám vyjde krásný příběh. Už jsme to zažili v Hvězdy nám nepřály. A přesto, že jsou si tyto dvě knihy velmi podobné, každá je svým způsobem originální a Pět kroků od sebe rozhodně stojí za přečtení.

tami1
27.04.2020 5 z 5

Krásný, smutný, milostný příběh dvou mladých lidí, kteří si i přes zdravotní omezení dokáží vybudovat vztah plný lásky a naděje.

Anett0901
24.04.2020 5 z 5

Strhující, smutný, nadějeplný a neskutečně krásný milostný příběh.

Konec mě ale neskutečně naštval!

MarKy95
23.04.2020 5 z 5

Moc pěkná kniha s tématem, o kterém se moc nemluví a nepíše.

Tereza035
07.04.2020 4 z 5

Další skvělá knížka, která stojí za přečtení . Byla opravdu fajn. Mohla jsem se něco nového dozvědět o nemoci s názvem cystická fibróza, kterou jsem do té doby vůbec neznala. Je to romantické drama. Určitě se chystám i na film. Knížka je krásně napsaná a to hned z dvou pohledů - Willa a Stelly. Je to stokrát lepší než Hvězdy nám nepřály (které se mě nelíbily), takže pokud se vám nelíbily tak se nemusíte bát, tato kniha vás určitě nezklame.

MichiRat
04.04.2020 5 z 5

O této nemoci jsem v životě neslyšela a strašně mě celý příběh bolel.
Dva se zamilují, ale nemohou se dotknout.
Příběh byl plný nečekaných zvratů, nenudila jsem se, hodně jsem si poplakala. Hrdiny jsem si moc oblíbila a cítila jsem bolest, kterou museli cítit. Co bych dělala, kdybych se nemohla dotknout toho, kterého miluji?
Knihu všem doporučuji. Člověk si uvědomí, jaký dar je i obyčejný dotyk.

LuCi_Lle
02.04.2020 5 z 5

Pět naprosto smutných hvězd.
Co víc k tomu napsat..

tinka99
30.03.2020 5 z 5

Nebrečela jsem jen kvůli tomu, že už jsem viděla film a věděla, jak příběh skončí.
Je až neuvěřitelné, jak málo se liší film od knihy....

eliska2106
27.03.2020 5 z 5

Zvláštní, jak člověku nedojde, že možnost se dotknout svých blízkých je vlastně výsada ...

Peqvy
23.03.2020 5 z 5

Úžasné, dechberoucí a slzy tvořící...asi takhle nějak bych popsala tuto knížku. Děj je vyprávěn oběma hrdiny jejiž pohledy se střídají v jednotlivých kapitolách a nádherně doplňují celý příběh. Ze Stelly i Willa vyzařuje nesmírná touha po doteku a zoufalost z nemoci, která jim v tom brání a ovlivňuje jejich životy.
Zpočátku mi to přišlo nesmírně otřepané - pedantka, která striktně dodržuje léčbu a rebel, synáček bohaté mamičky, kterému je péče doktorů lhostejná. Ovšem jakmile se na tuto kostru začaly nabalovat tkáně ve formě rodinných trable dostalo to celé šťávu. U autorky nesmírně obdivuji popisy vlastností hrdinů a pocity, které je obklopují. Byly téměř hmatatelné. Za mě je tato kniha stejně tak dobrá jako Hvězdy nám nepřály možná i o setinu hvězdičky lepší. :)

girls_in_story
07.03.2020 5 z 5

Tato kniha mě zase přivedla ke čtení a zároveň mě naučila vše.
V dnešním světě si lidé ničeho neváží a někteří musí být odkázáni na pomoc jiných ,tomuto se řád nespravedlnost.
Právě ,proto mně kniha zaujala , protože mírně poukazuje na tuto problematiku.

hana8062
03.03.2020 4 z 5

Pět kroků od sebe, příběh o Stelle a Willovi. O cystické fibróze. O naději a vůli k životu. Knížka, ve které ale pro mě téma a překrásná obálka vítězí nad literárním obsahem. Už jsem příběhů o nemocných a(nebo) zamilovaných teenagerech četla spousty a tenhle patří mezi ty zapomenutelnější. Nicméně, hrdince jménem Stella já nemůžu nefandit :-), takže jsem hltala stránku za stránkou a jsem vlastně spokojena i s poměrně uvěřitelným a ne tak zcela typickým koncem. Co se mi líbilo, byl vývoj charakterů, kdy se perfekcionistka a kontrolou posedlá Stella nakonec nechala freečkovým salámistou Willem tak trochu (víc) ovlivnit v životním postoji a naopak :-). Špatné to nebylo, nijak výjimečné vlastně taky ne.

barurose
03.03.2020 5 z 5

Do této knihy jsem zamilovaná. přečetla jsem ji už 2x. Je to příběh lidí s nemocí (cystická fibróza). Příběh je krásný, veselý, smutný. Chvilku brečíte, pak se hned smějete. Tato nemoc opravdu existuje a léčí se tak, jak je popsáno v knize. I pravidla platí stejně. Knihu moc doporučuji.

Allla9
28.02.2020 4 z 5

Stella má cystickou fibrózu. Její plíce fungují pouze na 30%. Smutný příběh mladých lidí, kteří tráví velkou část života v nemocnici.