Pět jazyků lásky

Pět jazyků lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32195/bmid_pet-jazyku-lasky-0dp-32195.png 4 1021 222

Naučte se hovořit jazykem lásky toho druhého / Manželský poradce přináší zcela nový pohled na manželské soužití: chcete-li prožít harmonický vztah, pak se potřebujete naučit hovořit jazykem lásky svého partnera. Práce přibližuje a na konkrétních manželských párech a jejich problémech ilustruje následující základní jazyky lásky: slova ujištění, pozornost, přijímání daru, skutky služby a fyzický kontakt. Kniha je ideálním dárkem pro všechny snoubence a manžele. Dotisk v roce 2009.... celý text

Literatura světová , Psychologie a pedagogika , Rodina

Vydáno: , Návrat domů

The Five Love Languages , 1992

katerina4946
10.12.2019 5 z 5

Opravdu zajímavá kniha, myšlenky hezky srovnané, to oceňuji snad nejvíc, vše hezky popořadě, žádné zmatené úvahy jako v jiných knihách. Postupně vám otevírá svět jazyků lásky. Něco na tom opravdu bude, každý mluvíme jinak a oceňujeme jiné věci, máme jiné zájmy, názory, apod. Ale je důležité zjistit a pochopit, co konkrétně potřebuje náš partner. Dělat pro něho věci, které on ocení, ne které bychom ocenili my sami. To už nezní jako hračka. Například nemá cenu kupovat tuhle knihu někomu, kdo nečte, i když já bych takový dárek ocenila a za dva dny ji přečetla.. můj manžel by ji ani neotevřel a na dárek by asi hleděl s podivením. Na druhou stranu mi některá doporučení prijdou jako totální sebezapření, něco zavání necháním se využívat.

kkackah
03.12.2019 3 z 5

Rozhodně velmi zajímavá knížka obsahující velké množství rad a postřehů z partnerského života! Literárně to nebyl kdovíjaký klenot, ale musím říci, že jsem si pár věcí při čtení poznamenala a (navzdory partnerovým namitkám) navrhla doma jako inovaci :)
Líbila se mi zejména poslední část, ve které autor popisuje dopady komunikace pomocí nesprávného jazyka lásky na malé děti, to je určitě důležité si uvědomit!

sheldon8410
02.12.2019 5 z 5

Tak tohle bych zařadila do povinné četby pro všechny. Přečtení téhle knihy (by) určitě zachránilo nejeden vztah.

painthers
30.10.2019 4 z 5

Kniha, kterou by si měl podle mě přečíst každý, kdo chce být spokojený v dlouhodobém vztahu a vyjadřovat náklonnost druhým lidem tak, aby jí dobře rozuměli a nevznikaly obavy nebo nejistota. Také je to dobré pro vlastní uvědomění toho, jak chcete, aby vám ostatní dávali najevo, že vás mají rádi, a že různí lidé to dělají různými způsoby.

Sandalkar
24.10.2019 4 z 5

Moc hezká kniha se skvělým nápadem na konci. Už jen vymyslet komu ji zapůjčit/dát dál. Opravdu může změnit Váš pohled na vztahy s ostatními.

Jarda72
25.09.2019 5 z 5

Začal jsem číst a v poslední čtvrtině už neviděl skrze slzy... Začal jsem dnes a po pár hodinách dočetl. Dnes je také výročí naší svatby 26 let společně na cestě. Díky za takovýto klenot, bude se nám o něco lépe kráčet :-)

Luciluc
17.09.2019 3 z 5

Na tuto knihu jsem v knihovně čekala půl roku, už to trochu svědčí o její oblíbenosti. Uvědomění si, a praktikování, primárního jazyka lásky toho druhého vede podle autora ke šťastnému manželství, popř. vztahu, protože je tak naplněna citová nádrž lásky partnera. Na příkladech manželských dvojic, se kterými se setkal během své praxe, nás seznamuje s jednotlivými jazyky lásky – slova ujištění, pozornost, přijímání darů, skutky služby a fyzický kontakt. Zajímavá je kapitola „Jazyky lásky a děti“, je důležité vědět, jak správně projevovat lásku partnerovi, ale také našim dětem („Rodiče mohou své dítě upřímně milovat, ale upřímnost nestačí.“). Zaujala mě teorie povahových typů „mrtvého moře a bublajícího potoka“ („Velice často si Mrtvé moře vezme Bublající potok. Většinou je to proto, že v období schůzek si vzájemně připadají neodolatelní.“). Zajímavá je i myšlenka, že „To, co jsme pro sebe ochotni dělat před vstupem do manželství, není žádnou zárukou, že to budeme dělat i po svatbě.“ a že „Partner, který nějakým způsobem kritizuje mé chování, mi tak zároveň dává ten nejjistější klíč k určení jeho primárního jazyka lásky. Lidé mají většinou tendenci kritizovat partnera nejvíce a nejhlasitěji v té oblasti, na které jim samotným nejvíc záleží. Jejich kritika je neefektivním způsobem, jakým se snaží dobrat lásky.“. Při čtení mě napadla i otázka, co dělat, když se mi jazyk lásky partnera „nezamlouvá“. I na toto autor dává odpověď: „Láska je to, co děláme pro někoho jiného, nikoli pro sebe. Pokud děláte něco, co je vám nepříjemné, je to ještě větším důkazem vaší lásky. Láska je volba“.
Kniha je návodem jak zjistit a projevovat lásku tomu druhému, krátké a srozumitelné čtení, které bude mít největší účinek, pokud bude přečteno oběma partnery.

ThrisaManx
05.09.2019 4 z 5

Kniha Pět jazyků lásky byla opravdu skvělá. Sice měla jen 144 stran, ale i tak to bylo moc na to, kolim informací kniha obsahovala. Pořád dokola tam totiž autor opakoval to samé a jednoduché myšlenky rozvíjel do několika odstavců.
Ale jinak to bylo fakt super a myslím, že je strašně důležité toto téma znátm. Vědět, že každý z nás mluví jiným jazykem lásky, a těm dalším nemusí rozumět. Kolik vztahů by se tak zbytečně nerozpadlo...Doporučuju.

Martin_Eli
06.08.2019 4 z 5

Velmi dobrá kniha o tom, jak postavit kvalitní vztah. Podstatné podle mě ale je, aby si knihu přečetli oba partneři a aby ji oba také pochopili a oba se podle ní snažili žít a jednat.

Paradoxně nejlepší mi přišla poslední kapitola, která pojednávala o tom, jak lásku rodičů vnímají děti a jak jejich vnímání může být provázané pak s vnímáním lásky v dospělosti.

Neříkám, že jde o nejlepší knihu o vztazích na světě, ale obecně k zamyšlení je a určitě může mnoha párům pomoci.

-Nikola-
02.07.2019 5 z 5

V jednoduchosti je síla. Tato myšlenka je tak jednoduchá a věřím, že o to více je účinná. Proto patří panu Chapmanovi neuvěřitelně velké dík za jeho vnímavost a empatii. Určitě má kniha něco do sebe a určitě má něco do sebe každý, kdo chce na sobě jakýmkoli způsobem pracovat. Proto držím všem palce, aby i nim bylo promlouváno jejich primárním jazykem lásky!

Aneleh
30.06.2019 5 z 5

Lidé si často myslí, že láska přijde sama, jenže vztah, který za něco stojí, nás také stojí pěknou dřinu. Autor v této knize skvěle vysvětluje, že láska je volba. Učí nás, jak si vycházet vstříc a jak dávat lásku najevo. Všechno je tak logické a vlastně snadné, stačí jen pro sebe navzájem něco chtít udělat. Spousta rozchodů a rozvodů by nemuselo být, kdyby se lidé naučili toho druhého poslouchat, kdyby se naučili spolu správně komunikovat. Na pěti jazycích lásky opravdu něco je - doporučuji všem.

DriftBooks
04.06.2019 5 z 5

Když se něco rozbije, má člověk tendenci zjistit, proč se tomu tak stalo. Člověk chce zjistit, zda se dá věc opravit. A pokud ne, tak co udělat příště, aby se podobné situaci vyhnul. Prostě a jednoduše – chybami se člověk učí. Nebo se také říká – žádný učený z nebe nespadl. A co si budeme povídat – věc jménem „láska“ je rozbitá jaksi permanentně.

Vztah mezi mužem a ženou – láska, partnerství, manželství – je něčím, co se asi nikdy nenaučíme dokonale ovládat. Všichni po tom toužíme. Všichni se neustále v tomto oboru vzděláváme. Celoživotně. A téměř naprostá většina zažila nějaké to „rozbití“. Rozchod, rozvod, neopětovanou lásku…

Mě po třiceti letech opustila žena. Našla si jiného partnera. A tak hledám odpověď na to, proč… A také hledám odpověď na otázku, zda se to dá ještě spravit. A pokud ne, čeho se vyvarovat příště. Protože bez lásky stojí život tak nějak za nic. To člověk zjistí ve chvíli, kdy o ni přijde. Ale takovéto moudra jste už milionkrát slyšeli, nebo o nich četli. Nebo jste je sami prožili. Takže – Pět jazyků lásky je jednou z těch milionů učebnic, které radí, jak na lásku. Jak na partnerství. Jak na manželství. A rady jsou v ní – jářku – řekl bych vskutku dobré. Mohli by fungovat. Jen jsem si tu knihu měl přečíst před pár lety. Jenomže před pár lety jsem si myslel, že nic rozbitého není, a že rozhodně žádné rozbití ani nemůže přijít. Na rozdíl od mé ženy…

Takže – jak už radil jeden slavný revolucionář – je potřeba učit se, učit se, učit se…

ZuzikNike
02.06.2019 5 z 5

Pěkně a přirozeně a na příkladech uvedeny druhy lásky, jak k sobě lidé mluví a jak se vlastně nechápou dokud nepochopí jazyk toho druhého. Mnohdy si musí člověk uvědomit i ten svůj jazyk, kterým promlouvá a rozumí více.

Frupet
11.05.2019 5 z 5

Kniha, kterou by měli rozdávat na radnici spolu s oddacím listem. Autor vysvětluje rozdíl mezi zamilovaností a láskou a velmi prakticky a pochopitelně ukazuje svoji teorii pěti jazyků lásky.

AlLois
01.05.2019 5 z 5

Každému vřele doporučuji. Jedna z nejzajímavějších knih které jsem za poslední dobu četl.

kinee
16.04.2019 3 z 5

Doporucuji kazde dvojici. Zejmena pak te, ktera je rozhadana, ci jeden z paru si neni jisty laskou druheho ❤️ Ja mam sice milujiciho muze, ale dam mu to precist taky. Kdyby nahodou. ???? Pro ty nakraply vztahy je to mozna i vysvetleni ????

Mi-šu-le
15.04.2019 5 z 5

Ani vlastně nevím, jak to popsat... Knihu jsem přečetla jedním dechem, což se mi u takových žánrů běžně nestává. Probudilo to ve mě neskutečnou touhu poznávat jazyky lásky lidí v mém okolí a také objevit ten svůj a snažit se více porozumět. Děkuji za to, že jsem knihu mohla číst v tomhle věku, respektive před uzavřením manželství a vyvarovat se různým nesrovnalostem a nepochopení. Budu knihu dál doporučovat, v mojí knihovně má své čestné místo a ráda se k ní budu vracet. Dále velice oceňuji věcnost a stručnost, žádný omáčky okolo!

Láska je volba. :))

managalante
13.04.2019 4 z 5

Jsem rád, že jsem poznal jazyky lásky. Teď už jenom naučit se je používat a rozeznávat. :)

Romanka89
11.03.2019 5 z 5

Vzhledem k tomu, že už jsem četla od autora "Manželství, po jakém ste vždycky toužili", které mě absolutně neoslovilo, tak jsem této knize nedávala moc šancí, ale darovanému koni... Avšak Pět jazyků lásky je vážně kniha, která by podle mě mohla mnohým pomoci ve vztahových problémech. Narozdíl od výše jmenované knihy tam není tolik odkazů na křesťanství, jen pár, takže je to opravdu pro každého. Rozhodně ji doporučím svým známým, a jdu se zamýšlet nad tím, jaký je vlastně ten můj hlavní jazyk lásky?

Marplet
09.03.2019 4 z 5

Tyhle návody na život moc nevyhledávám, ale musím přiznat, že to bylo poučné.