Pět jazyků lásky

Pět jazyků lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/32195/bmid_pet-jazyku-lasky-0dp-32195.png 4 1021 223

Naučte se hovořit jazykem lásky toho druhého / Manželský poradce přináší zcela nový pohled na manželské soužití: chcete-li prožít harmonický vztah, pak se potřebujete naučit hovořit jazykem lásky svého partnera. Práce přibližuje a na konkrétních manželských párech a jejich problémech ilustruje následující základní jazyky lásky: slova ujištění, pozornost, přijímání daru, skutky služby a fyzický kontakt. Kniha je ideálním dárkem pro všechny snoubence a manžele. Dotisk v roce 2009.... celý text

Literatura světová Psychologie a pedagogika Rodina
Vydáno: , Návrat domů

The Five Love Languages , 1992

Pe3ček
25.09.2022 5 z 5

Super kníźka, vše vysvětluje stručně a jasně, na příkladech a dává to smysl. :)

n.ezn.amy
23.09.2022 5 z 5

Hodně zajímavá kniha o pochopení a vcítění se např. do partnera, aby člověk pochopil jeho způsob nonverbální komunikace a důvod jeho chování. Někdy co je přirozené pro mě není přirozené pro toho druhého a o tom je tato kniha. Myslím, že po přečtení a zamyšlení se nad jeho obsahem, vám možná změní trochu život.

MarkétkaD
16.09.2022 5 z 5

Kniha je velmi čtivá a poučná, hodně jsem si z ní vzala do života. Povinná četba.

KerrKnock
15.09.2022 5 z 5

Moc pěkná kniha. Člověku otevře oči a uvědomí si, že opravdu každý z nás chápe pojem LÁSKA jako něco úplně jiného. Pomohlo mi to o trochu více porozumět svému příteli a celkově mezilidským vztahům.

FoxFox
30.08.2022

Na tuto knihu jsem byla zvědavá a po přečtení mohu říct, že mě příjemně překvapila. Pět jazyků lásky je čtení k zamyšlení, a pokud je čtenář otevřený a ochotný se něco z knihy naučit, věřím, že může pomoci zlepšit jeho vztahy. Jak autor uvádí, nemusí se jednat jen o romantický vztah jako manželství, ale třeba i vztah rodič - dítě. Jestli hledáte knihy s tímto tématem, u téhle myslím nešlápnete vedle.

zuzana4291
24.08.2022 5 z 5

Za mě jedna z velmi poučných knih. Knihu doporučuji každému, kdo hledá cestu k němu koho má rád a na kom mu záleží.

Moltri
20.08.2022 3 z 5

Víme, že na každého platí něco jiného a určitě by bylo přínosné, kdyby si každý uvědomil, kterému projevu lásky nejlépe rozumí. V této knize je to pěkně rozděleno do pěti jazyků, líbilo se mi, jak autor zmiňuje i různé dialekty.
Ale vadilo mi, že se kniha nese v tolik prokřesťanském duchu, a na několika místech i zdlouhavé okecávání toho samého.

haro563
15.08.2022 3 z 5

Je dobré si tuto knihu přečíst nejen, když je ve vztahu problém. Určitě bych ji dala přečíst své dceři a asi by bylo fajn, kdyby si fakt a roztřídění do skupin dle "jazyka" udělali všichni a vraceli se k tomu. Uvědomíte si, co možná v každodenním shonu přehlížíte a proč možná někdy partnerovi nerozumíte...

valda
04.08.2022 3 z 5

Pět jazyků lásky. Zní to jako nějaká ezo tantra červená knihovna. Většina mužů regál s takovými knihami asi obejde velkým obloukem, aby to na ně nedej bože nezaútočilo ničivou silou kombuchového cappuccina. Protože jsem ale z několika zdrojů zaslechl, že tahle kniha je naprosto úžasná a několika celkem rozumným lidem zlepšila život, tak jsem si ji musel přečíst.
Hlavní myšlenka knihy je, že to co vy sami považujete za projev lásky, ten druhý zase nemusí tolik ocenit, a pokud chcete mít úspěšný vztah, měli byste se naučit mluvit jazykem lásky toho druhého, aby se cítil milovaný.
Určitě na tom něco bude, někoho stačí obejmout, někdo chce být obdivován, někdo vyslechnut, atd. Takže myšlenka určitě fajn, pro každého asi ne úplně objevná, a asi bych se vším nesouhlasil. Každopádně stojí za přečtení.

daniel2055
24.07.2022 4 z 5

Fajn kniha.
Rád bych ji přečetl před koncem vztahu.
Dost bolestivé číst “jak zachránit vztah a vylepšit komunikaci” když už není co zachránit.
Pokud hledáte nějaké zkušenosti “po vztahu”, sáhl bych po něčem jiném. Ale neuškodí.

ZuzanaK.
20.07.2022 3 z 5

Jak bych to jenom ... aspoň to nebylo dlouhé. Ne, že by na tom něco nebylo. Ale. Ten styl, ty příklady, celé to vyzvnění.
Evidentně jsme se s knihou nesešly v tu správnou chvíli.

maha75
14.07.2022 5 z 5

Geniální.

brunettlibrary
13.07.2022 5 z 5

V této knize je důležité každé slovo. Autor o tématu mluví věcně a zasvěceně, jeho styl psaní mi vyhovoval. Obdivuji jeho odbornost a zcela věřím všemu, co napsal, jelikož to rovnou podložil i praxí. Knihu bych doporučila si přečíst, víc porozumíte lásce a budete mít další podněty pro přemýšlení. Doporučuju!

Lufiik
09.07.2022 4 z 5

Čtení rychle plynulo. Kniha malá, s malým počtem stran a jednoduše psaná tak, aby ji každý pochopil. Určitě si ji uložíme s manželem do knihovny,...pro případ, že by jsme přestali mluvit stejným jazykem lásky. :D Stejně bych ale ocenila více příkladů ze života, kdy by kniha byla rozhodně záživnější. Můžu doporučit.

Noisette73
06.07.2022 4 z 5

Čteno hned po svatbě společně s manželem. Myslím, že nám to dalo opravdu hodně.
Je to taková průprava, že v manželství není jednoduché udržet harmonii a klid , také dostatek lásky, ale když se budou oba snažit jde vše.
Přijdou chvilky hezké i hrozné, ale po přečtení této knížky vždy přijde i uvědomění, že když máte jeden druhého, bude zase dobře a můžete se z manželství těšit. Jediné co knížce ubírá na kvalitě je časté opakování toho samého pořád dokola.

Varjohukka
25.06.2022 4 z 5

Tahle kniha mě velmi příjemně překvapila, určitě se k ní budu vracet.

kklepkaa
23.06.2022 4 z 5

Podobným knihám se vyhýbám obloukem, ale byla mi doporučena a rozhodně nelituju. S autorovou teorií Pěti jazyků souhlasím, jen mám drobné výhrady kvůli propojení s vírou v Boha a také s řešením posledního příběhu, kdy si nejsem jistá, že některé vztahy je za každou cenu dobré zachraňovat. Ale autor také nedodal příliš informací, takže to nemohu úplně objektivně posoudit. Ale ani jedna z těch věcí nijak neovlivňuje poselství knihy.

Kyri
04.06.2022 3 z 5

Kniha je populárně naučná, zaměřená na páry, které přestaly cítit lásku. Metafora o prázdném a plném kotli je trochu půjčená ze Satirové, ale to nevadí, protože je názorná a dobře pochopitelná. Typologii také dokáže pobrat každý, a celé je to velmi pěkně ilustrované kazuistikami. Co se mi moc nelíbí, je snaha autora (v tomto typu publikací bohužel obvyklá) předstírat, že to pomůže na všechny vztahové potíže. Konzultační, direktivní styl autora je něco, co není zrovna mé gusto. Pak se mi hodně nelíbí křesťansko-trpitelský koncept: Abyste mohli zachovat manželství (a to je nutné), musíte se omezovat a dělat věci, které se Vám nelíbí, nebo jsou Vám přímo odporné. Zejména kazuistika, kde se manželka podle citace z bible snaží chovat hezky k "nepříteli", mi přijde zcela absurdní. Za to ty dvě hvězdy dolů.
Pořád si myslím, že s trochou kritického myšlení je to velmi užitečná publikace.

Ayen
18.05.2022 5 z 5

Malý moment, tohle musím rozdýchat. Kniha mi přišla do života v tu chvíli, kdy jsem ji nejvíc potřebovala.
Není to žádná učebnice a přesto složité téma, podává jednoduchým způsobem. Kapitoly mě nechtěly pustit a několikrát jsem kvůli nim přejela stanici. Celá kniha stojí na příkladech z reálného života, takže na každé stránce se chytáte za hlavu a v duchu si říkáte: to znám! Přesně tohle se mi stalo!
Ovšem nejúžasnější na této knize je, že vám dává naději. Naději, že i ten nejsmutnější vztah, může skončit šťastně. Amen

Jurajovamaka
07.04.2022 5 z 5

Na veľmi dobrej psychologickej úrovni spracovaná kniha na tému VZŤAHY - MANŽELSTVO...každý človek má svoj jazyk lásky, ktorým vo vzťahu komunikuje a ktorý musí byť naplnený, aby bol vo vzťahu šťastný a spokojný...niekto potrebuje porozumenie partnera, niekto službu lásky, iný pozornosť, ďalší dotyk a iný preferuje darčeky...
Ak neviete odhadnúť svojho partnera, manželku, manžela, aký jazyk lásky je ten vhodný pre ŇU/NEHO, v závere knihy je test, ktorý Vám v tom pomôže...
Autor knihy v knihe rozoberá mnohé životné príklady ľudí, na ktorých môžte objaviť svoju situáciu, s ktorou si neviete poradiť...
Uznávam, dávno som nečítala nič lepšie na uzdravenie vzťahu v manželstve...
Knihu jednoznačne ODPORÚČAM všetkým ľuďom žijúcim v manželstve, ale aj v partnerskom živote...
Táto kniha je jednoducho liekom na dušu manželského, či partnerského života