Pět jazyků lásky

Pět jazyků lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287330/bmid_pet-jazyku-lasky-QR1-287330.jpg 4 1021 223

Práce Gary Chapmana je určena těm, kdo chtějí ve svém manželství prožít skutečné naplnění a hluboké porozumění. G. Chapman provází čtenáře pěti zákadními jazyky lásky, které jsou klíčové pro to, aby se náš vztah s druhým člověkem stal obohacujícím a harmonickým. Jakými jazyky lásky tedy máme ke svým drahým promlouvat? – slovy ujištění, jimiž oceníme hodnotu toho druhého; – pozorností, kdy se dokážeme vcítit do vnitřních prožitků druhého a vyjádřit svou duševní blízkost; – jazykem darů, kdy druhého zahrnujeme drobnými maličkostmi, jež ho poteší; – skutky služby, kdy druhého obklopíme praktickou péčí; – fyzickým kontaktem, kterým můžeme vyjádřit svou fyzickou blízkost a něhu.... celý text

Literatura světová Psychologie a pedagogika Rodina
Vydáno: , Návrat domů

The Five Love Languages , 1992

Marplet
09.03.2019 4 z 5

Tyhle návody na život moc nevyhledávám, ale musím přiznat, že to bylo poučné.

Peleus
03.03.2019 4 z 5

O knize jsem se dozvěděl z besedy mezi Jaroslavem Duškem a MUDr. Pavlem Nývltem (Divadlo Kampa). Na rozdíl od dalšího autora, jehož jméno během rozhovoru zaznělo (David R. Hawkins), jsem si tu Chapmanovu publikaci sehnal.

Sehnal a nelitoval!

Nemá smysl rozepisovat se o tom, že autor ví, o čem "mluví", neboť tohle se musíte dozvědět sami. Napíšu jen to, že knihu doporučuji mj. kvůli malému stránkovému rozsahu, který není na úkor velkému myšlenkovému obsahu.

Vzácný případ, kdy autor není příliš užvaněný a jde rovnou k věci.

Adelix
01.03.2019 5 z 5

Výborná kniha. Jasná, stručná, k zamyšlení. Jednoduchý, a přitom tak pravdivý koncept.

miri.f
30.01.2019 5 z 5

Zpočátku mě odradily některé komentáře, které popisují, že je kniha příliš teoretická. Má drahá polovička mne však ujistila, že jde o nejlepší knihu na toto téma, kterou kdy četla. No, co by člověk pro svou lásku neudělal, pakliže jde o přečtení knihy, která dává na samotnou lásku návod. Řekla jsem si, že zkusím pár řádků a pak už jsem se nemohla odtrhnout. Kniha není napsána příliš teoreticky. Naopak, vyskytuje se v ní mnoho příběhů ze života a troufám si říci, že se v jejích řádcích objeví každý, kdo již v manželství nějakou dobu žije. Věřím tomu, že kdyby každý člověk před vstupem do manželství tuto knihu přečetl, rozhodně by ubylo rozvodů. Proto si myslím, že kniha "Pět jazyků lásky" by měla být povinnou četbou pro každého, kdo se pro manželství rozhodne. Zamilovat se je snadné... Ale udržet si lásku na celý život jde pouze za předpokladu, že se rozhodneme ke své milované či milovanému hovořit tím správným jazykem lásky a i jeho necháme tímto způsobem promlouvat k nám samotným...

KuroHaru
13.01.2019 5 z 5

Jak jsou ty vztahy vlastně jednoduché a na jak jednoduchém principu fungují...Na nemnoho stranách tolik moudra :)

regulax
13.01.2019 4 z 5

Patero lásky! První pomoc v nesnázích. Manželský dialog bude zaručeně fungovat, pokud budou oba partneři tomu nakloněni.

Smarzka
19.12.2018

V pravy cas kniha vtahne a nepusti, jinak je to jenom trapeni.

Juzzy
31.10.2018 5 z 5

Tohle je podle mě pro zdravé vztahy pecka!.. Dostat se ke knize o 10 let dříve, možná se nerozvedu.

squid
04.09.2018 5 z 5

Jedna z nejužitečnějších knih o mezilidských vztazích, hlavně partnerských, kterou jsem četla. Nedorozumění, které bych si dříve brala osobně se změnilo v pochopení, že můžeme mluvit, a přijímat signály, v různých jazycích. Porozumět jazyku lásky toho druhého a naučit se jím mluvit není určitě všelék, ale určitě to zkvalitní komunikaci.

PlenkaLenka
23.08.2018 5 z 5

Knížka, která mi otevřela oči. Doporučuji každému, který by se rád naučil jak "správně" milovat svého partnera a nejen jej. Myslím, že se tato knížka dá do určtié míry uplatnit i v rodinných a přátelských vztazích.

Back
14.08.2018 5 z 5

Tato kniha se mi dostala do rukou náhodou na doporučení, upřímně bych si takovýto typ literatury nikdy sám od sebe nepřečetl, ale nakonec je to velice zajímavý pohled na problematiku partnerských vztahů, ať už v manželství či v partnerském soužití. Nenapadlo by mne přemýšlet nad tímto tématem z pohledu jazyků lásky. Většina věcí zde popsaných mi sice přijde naprosto přirozená a samozřejmá, ale věřím tomu a vlastně z vlastní zkušenosti vím, že ne každý to tak má také. Nedoporučuji jako příručku pro spokojený vztah, ale spíše jako možnost nahlédnout do toho, jak to může vidět ten druhý.

Letynka
14.08.2018 5 z 5

Kniha je psána čtivou formou s mnoha příklady z praxe a je velmi přínosná. Doporučuji

zdenulkavac
08.08.2018 5 z 5

Kniha mi velmi pomohla v pohledu, jak vnímat sebe i manžela. Doporučuji.

Teclaireddy
04.08.2018 4 z 5

Teorii pěti jazyků lásky znám už docela dlouho, ale knihu jsem si přečetla až teď. Něco málo nového mi ještě dala, ale ono už se toho k tomu moc vymyslet nedá...teorie je geniální právě svou jednoduchostí a přesností, stačila by na to jedna kapitola. Není špatné si vše osvěžit a doplnit příklady, ale pokud již tuto teorii znáte, nečekejte, že vám kniha nabídne mnoho nových informací. Pokud ji však neznáte, doporučuji všemi deseti, je to opravdu základ.

Leniii
31.07.2018 5 z 5

Všem, kteří nežijí sami a pomalu cítí, že se vytrácí zamilovanost, tak aby neztratili i lásku...
Nelituju koupě, doporučuju všem:)

Jituš8
09.07.2018

V oblasti lásky by som odporúčala túto knihu, ktorá nám môže pomôcť buď prekonať nejakú krízu vo vzťahu, keď pochopíme, že náš partner nám vyjadruje lásku iným spôsobom alebo teda jazykom, aký očakávame. Môže nám tiež pomôcť v začínajúcich vzťahoch ale aj v tých dlhodobých, kde máme pocit, že by sme chceli byť viac milovaní.

Janin
30.06.2018 4 z 5

Kniha byla zajímavá,čtivá,psaná laskavým a srozumitelným jazykem.Doporučila bych ji každému,zamilovaným i těm,kteří už spolu žijí nějaký ten pátek.
Snad jen,mohla být kratší,příběhy a pointa se opakovala.

archandelka
11.06.2018 5 z 5

Super. I když to je takový dost americký styl a zároveň je to směřované jenom na manželství, objevila jsem v ní hromadu odpovědí na to, proč nefungují některé blízké vztahy. Láska dokáže změnit vše, ale je důležité si uvědomit, že láska je rozhodnutí, ne cit, který je nebo není. A pokud budeme vzájemně hledat cesty, jak naplňovat naše emocionální nádrže láskou i v našich běžných vztazích, budou se měnit. A někdy fakt stačí tak málo, abychom druhého udělali šťastného.

lidunka1
29.05.2018 5 z 5

Po21letech manželství vnímám, jak je obtížné, když hovoříte jiným jazykem než manžel a on není schopen tím vaším mluvit. Moc to bolí....

michaela1992
26.05.2018 5 z 5

Na tuhle knihu mě upozornil můj expřítel. Budu mu zřejmě vděčná do konce života. Kdybych mohla, koupím tuhle knížku pro každého, koho jen potkám na ulici. Pokud se zajímáte o psychologii nebo sociologii, spousta uvedených věcí pro vás nebude novinkou, nicméně, mně tato kniha otevřela ve spoustě věcí oči. Určitě doporučuji, u mě zaujímá první místo ze knih o osobním rozvoji.