Pět jazyků lásky

Pět jazyků lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287330/bmid_pet-jazyku-lasky-QR1-287330.jpg 4 1017 221

Práce Gary Chapmana je určena těm, kdo chtějí ve svém manželství prožít skutečné naplnění a hluboké porozumění. G. Chapman provází čtenáře pěti zákadními jazyky lásky, které jsou klíčové pro to, aby se náš vztah s druhým člověkem stal obohacujícím a harmonickým. Jakými jazyky lásky tedy máme ke svým drahým promlouvat? – slovy ujištění, jimiž oceníme hodnotu toho druhého; – pozorností, kdy se dokážeme vcítit do vnitřních prožitků druhého a vyjádřit svou duševní blízkost; – jazykem darů, kdy druhého zahrnujeme drobnými maličkostmi, jež ho poteší; – skutky služby, kdy druhého obklopíme praktickou péčí; – fyzickým kontaktem, kterým můžeme vyjádřit svou fyzickou blízkost a něhu.... celý text

Literatura světová , Psychologie a pedagogika , Rodina

Vydáno: , Návrat domů

The Five Love Languages , 1992

Veve11111
Veve11111
19.05.2023 5 z 5

Toto by si mal prečítať každý. Povinná literatúra.

Kája_95
Kája_95
19.03.2023 5 z 5

Naprostá perla knihovny. Mnoho věcí mě nadchnulo. Kniha je krátká a výstižná, žádná nesmyslně nudná omáčka okolo. V knihovně na mě čeká pět jazyků lásky - děti, tak se těším :-).

hokaca
hokaca
12.03.2023 5 z 5

Za mě super knížka. Určitě není samospásná, ale věřím, že dokáže spoustu věcí osvětlit. Minimálně pochopíme, že co je pro jednoho samozřejmostí, pro druhého může být dost náročné. Co jeden vnímá jako jasné vyznání, druhý nemusí chápat a zbytečně tak dochází k nedorozuměním. Vybízí nás k tomu, vztahy s lidmi vnímat a přistupovat k nim vědomě. Moc bych knihu doporučila i jako prevenci vztahových krizí.

Kristy.Seb
Kristy.Seb
12.03.2023 5 z 5

Skutečná láska nespočívá v tom, že budete mít všechno, co chcete, ale že budete dělat dobré věci pro toho, koho milujete.

Ústředním aspektem pozornosti věnované druhému člověku je vzájemná blízkost. Nikoliv však ve smyslu fyzickém. Lidé, kteří jsou spolu v jednom pokoji, si jsou velmi blízko, nicméně to nemusí znamenat, že jsou opravdu spolu. Skutečná blízkost souvisí se schopností plně se soustředit jeden na druhého.

Emoce samy o sobě nejsou dobré ani špatné. Jsou to pouze psychické reakce na realitu všedního života.

Prosby jsou návodem, který ukazuje, jak milovat, zatímco požadavky jsou pro lásku bariérou.

Lpěním na představách nic nezískáte, zatímco když svému protějšku vyjdete vstříc, přinese to pravděpodobně mnoho dobrého i vám.

Láska nedokáže vymazat minulost, ale může proměnit budoucnost.

Dokonalá knížka pro všechny. V jakékoliv situaci si člověk v knize najde své. Nazvala bych to takovou novodobou biblí pro lidstvo.

Emma27
Emma27
02.03.2023 5 z 5

Knihu by si měl přečíst každy.Kniha se mi líbila.

Amazonka72
Amazonka72
04.02.2023 4 z 5

Útlá knížka, kterou mi věnoval syn k letošním vánocům. Návod na to, jak prožít šťastný a naplněný vztah. Vzhledem k tomu, že mi už je pár let, a že jsem jeden nepovedený vztah zažila a naštěstí s grácií vyřešila, byla pro mě kniha jakýmsi návodem, jak málo někdy stačí, aby věci klapaly tak, jak si přejeme. Mnohé jsem "tak nějak podvědomě" cítila, díky životním zkušenostem již nelpím na maličkostech a vím, co je ve vztahu důležité (a doufám, že si to uvědomuji i ve vztahu k mým dvěma synům). Každopádně je dobré, že jednotlivé "jazyky lásky" někdo takto jednodušše pojmenoval a popsal. Kniha bude mít určitě čestné místo v mé knihovně, protože si přeji do konce života už jenom žít s "plnou emoční nádobou" a mám v plánu naplňovat tuto nádobu i mým nejmilejším.

vladimir5170
vladimir5170
02.02.2023 5 z 5

Knížka poměrně krátká (což tomto případě považuji za přednost), strukturovaná, s praktickými příklady. Vlastně návod. Jednoznačně doporučuji. A doporučuji i tomu, kdo se domnívá, že mu ve vztazích vše klape. Příjemné čtení.

Monida
Monida
02.02.2023 5 z 5

Řekla bych, že by každý pár měl mít tuhle knížku povinně doma a přečtenou a opakovaně se k ní vracel! Nám s manželem velice pomohla, psaná lidsky a velice prakticky.

johnny01
johnny01
30.01.2023 4 z 5

Neřekl bych, že by mě bavily knihy o osobnostním rozvoji, ale tohle mi přišlo velice dobré. Ty jazyky hodně sedí a daří se mi i u některých lidí určovat ten jejich.

uzivatel90562
uzivatel90562
22.01.2023 5 z 5

Úžasně napsaná kniha s naprosto skvělým návodem jak udržovat vztahy se svým protějškem. Sama o sobě vám sice šťastný vztah nezajistí, ale rozhodně vám napoví kde začít. Mohu jen doporučit.

gabriela3565
gabriela3565
17.01.2023 4 z 5

Co člověk, to pohled na věc, co člověk, to jiný způsob vyjádření (nejen lásky). Neexistuje nic dokonalého, ani vztah, ani člověk. Svěží, citlivě napsané.

Petra186
Petra186
05.01.2023 5 z 5

Skvělá knížka pro páry a manžele. Měl by si ji přečíst každý. Od tohoto spisovatele mám již přečteno více knih a nějaké jsem i pořídila do domácí knihovny. Myslím si, že by neměla chybět.

VercaV
VercaV
16.12.2022 5 z 5

Skvělá knížka. Narazila jsem na ni náhodou a nelituju. Rozhodně mi to otevřelo oči, víc jsem se zamyslela a hodně si toho vzala. Sice některé části jsou až zbytečně rozebírané a zdoulahavé a nudné, ale jako celek je to super. Myslím, že by si ji měl přečíst každý, kdo je ve vztahu nebo mu ty předešlé nevyšly, určitě si z toho každý něco vezme. Líbí se mi, jak jednotlivé jazyky lásky jsou popsány a vysvětleny na příkladu, že je každý může vnímat jinak. Zjistila sem tak, co je můj jazyk lásky (a že to sedí naprosto přesně) tak i přítelův.

nevermore3
nevermore3
17.11.2022 4 z 5

Kniha primárně pro manžele a dlouhodobé partnery, hozená tak trochu do eza. Ale líbí se mi na ní, jak docela polopatisticky vysvětluje, že jinde tráva vskutku zelenější není. A pokavaď si jeden z partnerů řekne něco jako: "s tímhle mi to nejde, tak to se asi k sobě nehodíme, zkusím štěstí jinde", tak téměř s jistotou si to samé řekne i u dalšího a potom ještě jednoho partnera. Zkrátka, že je potřeba začít u sebe (mimo extrémní případy). A za tuhle ohromnou myšlenku, byť mi formální styl knihy blízký rozhodně není, dám velkopansky 4****.

Nell97
Nell97
05.11.2022 5 z 5

Musím říct, že mě kniha velice mile překvapila. Dostala jsem ji jako dárek a nadpis mě moc neuchvátil. Když jsem se ke knize ale konečně přesvědčila, velmi mě uchvátila.

Pojednává o tom, jak fungovat v partnerských vztazích (nebo v manželství), aby byli v páru oba spokojeni, aby byli naplněny jejich individuální potřeby. Dozvíte se o 5 jazycích lásky - pozornost, skutky služby, fyzický kontakt, slova ujištění a přijímání darů.

Ve zkratce je to o tom, že každý člověk považuje jiné věci za důkaz lásky. Pokud člověku, který má jako svůj jazyk lásky pozornost (tedy potřebuje pozornost, trávení času, společné aktivity, rozhovory) budete dávat věcné dary, které jsou dle vás přeci naprosto jasný důkaz lásky! Tak to neznamená, že to stejně bude vnímat partner a neznamená to, že bude šťastný a spokojený ve vztahu.

Vše je ilustrováno na mnoha a mnoha příkladech, je to velice hezky vysvětlené. Líbí se mi také to, že je v knize zmíněna efektivní komunikace a je brána jako důležitá součást celého partnerského fungování. Kniha se četla velice hezky, lehce a rychle.

Je to jednoznačně fajn počtení, které je velice obohacující.

Monika164
Monika164
29.10.2022 5 z 5

Doporučuji...

Brigid
Brigid
28.10.2022 5 z 5

Krásná kniha, čte se lehce a spoustu věcí osvětlí

Marci34
Marci34
13.10.2022 5 z 5

Nejužitečnější a nejlepší kniha o vztazích, co jsem četla. Přečteno jedním dechem.

Pe3ček
Pe3ček
25.09.2022 5 z 5

Super kníźka, vše vysvětluje stručně a jasně, na příkladech a dává to smysl. :)

n.ezn.amy
n.ezn.amy
23.09.2022 5 z 5

Hodně zajímavá kniha o pochopení a vcítění se např. do partnera, aby člověk pochopil jeho způsob nonverbální komunikace a důvod jeho chování. Někdy co je přirozené pro mě není přirozené pro toho druhého a o tom je tato kniha. Myslím, že po přečtení a zamyšlení se nad jeho obsahem, vám možná změní trochu život.