Pěšky mezi buddhisty a komunisty

Pěšky mezi buddhisty a komunisty https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311414/bmid_pesky-mezi-buddhisty-a-komunisty-gVf-311414.png 4 2284 456

Nešikovný mladý muž ujde 1 500 kilometrů pěšky v Nepálu a v Číně. Dějí se mu hrozné věci, ale on se jim jen směje. Když mi byly tři, rozbil jsem si hlavu o bidet. Když mi bylo devět, rozbil jsem si hlavu o kolo, které jsem vedl do kopce. Myslím, že bych vůbec neměl cestovat, protože jsem hrozně nešikovnej. Ale stejně to dělám. Radši ale chodím pěšky, protože tak je to nejbezpečnější. Jednoduše vyrazím na cestu a čekám, co mě tam potká. Tentokrát jsem se vydal do Číny a Nepálu. V kraťasech ze supermarketu a brýlích z drogerie jsem prošel Himálaj i úplně neznámé vesnice v údolích řek. Mnohokrát jsem spal u úplně cizích lidí doma a poznával, jak se jim doopravdy žije a co jim přináší štěstí. Už na cestě jsem o nich začal psát tuto knihu. Času na psaní byl dostatek, protože ujít pěšky 1 500 kilometrů trvá docela dlouho. Jak si teď po sobě knihu čtu, myslím, že se mi povedlo vytvořit pěkné svědectví o jednoduchosti života a půvabu svobody. Jestli se chcete dozvědět něco o památkách a historii, radši si ji ale nekupujte. Kniha je jen o Číňanech, Nepálcích a jejich životě. A taky trochu o mně. Tomu se člověk nevyhne, když jde sám.... celý text

DreamerX9
DreamerX9
17.08.2022 4 z 5

Líbilo se mi s jakou nadsázkou dokáže autor vyprávět. Bylo to vtipné, zajímavé a sdílet tyhle zážitky které se nastanou každý den je skvělé. Vyprávění o lidech a zkušenostech a zároveň i pár rad co se můžou hodit i na běžných cestách. :)

Alto98
Alto98
08.08.2022 5 z 5

Výborné. Jen bych vynechal ty básničky.

valeria0031
valeria0031
05.08.2022 5 z 5

Ani druhá kniha nezklamala. Plno úžasného humoru, optimismu a lidskosti.

_Michelle_
_Michelle_
07.06.2022 4 z 5

Netradiční putování po méně prošlapaných cestách v Nepálu a v Číně. Jeden neohrožený mladý muž, minimum vybavení, velká dávka smělosti a chuť poznávat nové lidi a místa. Bohatá slovní zásoba, nemalá dávka humoru a pěkné ilustrace, taková je cesta Pěšky mezi buddhisty a komunisty s Ladislavem Ziburou. Čtení to bylo osvěžující, ale nejednalo se o záležitost jednoho večera. Šikovné rozčlenění textu na poměrně krátké kapitoly však umožňuje číst knihu po částech, čehož jsem využila.

Ayna
Ayna
05.06.2022 5 z 5

Moje první setkání se Ziburovou tvorbou. Sedlo mi to velmi, jak samotný nápad procházet pěšky různá divná a odlehlá místa, tak ten sarkastický přístup v textu. Příjemný bonus je autorova občasná poezie, která je tak hrozná, až je vtipná.

1bublina
1bublina
19.05.2022 4 z 5

Poslouchala jsem jako audioknihu - čte sám autor Ladislav Zibura. Před tím jsem poslouchala Prázdniny v Česku (čte Martin Písařík) a nelze srovnávat. Ládík čte mnohem lépe, pomaleji a krásně intonuje. Je to pochopitelné, když to sám prožil a napsal.
Více mě bavila část v Nepálu. V Číně už mi to přišlo takové monotónní. Rozhodně doporučuji zajít na Ládíkovu přednášku. Termíny a místa zde: www.zibura.cz

Ondra_P
Ondra_P
13.05.2022 4 z 5

Po nadšení z knihy 40 dní pěšky do Jeruzaléma jsem nemohl nenavázat další knihou od Ladislava Zibury. Musím říct, že jsem byl vzhledem k mým očekáváním mírně zklamán, každopádně další knihu si zase přečtu.

Hobitka
Hobitka
04.05.2022 3 z 5

Opět velmi zajímavé vyprávění. Často s vtipem přibližující vzdálenější kouty světa.
I když mě tato knížka neoslovila tolik jako cesta do Jeruzaléma, či Prázdniny v Česku, jsem ráda, že jsem si ji přečetla.
Moc se mi líbí celkové poslání, které na mě z autorových knížek působí. A tedy, že lidi všude na světě jsou lidi - potkáte spoustu těch milých i nějaké blbce. Všude na světě může být krásně, a je krásné mít domov kam se vracet :)

Kortez
Kortez
03.05.2022 5 z 5

Audiokniha načtena autorem.
Na svých služebních cestách poslouchám cestovatelské příběhy Ládíka Zibury a vždy je den hned hezčí. Vyprávění o všem co normální člověk nemá kde zažít a tak může alespon snít. Zůstávám fanda Ládíka a čekám na jeho další dobrodružnou výpravu.

jiri4861
jiri4861
24.04.2022 5 z 5

Super, je v tom jeho vyprávění kouzlo. Díky knihám pana Zibury nepřestávám věřit v lidskost.

tess.de.veles
tess.de.veles
17.04.2022 2 z 5

Přečetla jsem jen první čast - putování po Nepálu... Vadí mi, že v knize nejsou žadné fotky (obrazky mi pripadaji nevkusné a o ničem), a tak nemám moc ponětí, o cem pan Zibura vlastně píše.... :-( Nevim, jestli knihu doctu....., ale vim, že si od nej prectu Prazdniny v Česku - protoze si budu umet jakž takž představit, o čem to autor asi tak píše.....a tim s knihami od pana Zibury končím....(tedy alespoň do té doby, dokud nebudou jejich součástí fotky.....)

TaNya_
TaNya_
29.03.2022

Částečně cestopis a částečně lehká groteska. Knížku jsem četla, když autor nebyl ještě tolik známý a hodně se mi líbila. Po pár měsících ale nastal nějaký boom s různými interview a propagacemi a když jsem si přečetla část další knihy, tak už mi přišla trochu podobná této.

kristie
kristie
03.03.2022 5 z 5

Posloucháno jako audiokniha. Celá cesta je popsána s neskutečným nadhledem a humorem. Opět: kudy zrovna prochází a často i kam míří, neví dost často ani autor, natož čtenář. Klasický cestopis v tom tedy nehledejte. Ale o atmosféře a nátuře místních se toho naopak dozvíte opravdu hodně. A jako bonus se i dobře pobavíte.

U audioknihy ale přeci jen mám jednu výtku. Bylo tam příliš hudebních přechodů a různých jinglů. Místy to dost rušilo.

eraserhead
eraserhead
24.02.2022 5 z 5

Zibura mě dostává svým smyslem pro ironii. Funkční a hrozně zábavnou ironii. Blízký je mi i jeho styl, chodit tam, „kde se nechodí“, nechodit tam, „kde se chodí“. Asi jediný problém jeho knih je, že se z nich zdá, že je to vlastně brnkačka, i když nečtete zrovna o příjemných věcech. Ale jo, přiznávám, že změnil můj pohled na chození. A jeho knihy mě baví.

Mojepočteníčko
Mojepočteníčko
23.02.2022 4 z 5

Ráda poznávám lidi skrz knihy, které čtou. Moje kamarádka miluje cestopisy. Já je v podstatě nečtu. V knihovně mám tři. Četla jsem jeden. Hlavně proto, že tam jezdili kluci na motorkách.
Když mi do ruky vrazila do ruky knihu Pěšky mezi budhisty a komunisty, s nadšeným TO SI PŘEČTI, usoudila jsem, že je načase zkusit něco novýho. A tak si Prázdniny v Evropě, s tvrdě vydobytým podpisem po besedě v Pardubicích, smutně setřely slzu a dál pokračovaly v čekání na svou chvíli.
Líbilo se mi to. Málokdy jsem se při čtení nezasmála. I když některé cestovatelské útrapy bych asi úplně zažít nechtěla. Taky jsem se dozvěděla, spoustu nových informací. Konečně vím, kde se nalézá taková Annapurna. S tou se totiž téměř denně setkávám při sledování rodinné komedie. Můj syn totiž Vaška, v podání Tomáše Holého, naprosto zbožňuje.
Jenom mi to čtení úplně neutíkalo, což není chybou knihy, ale mojí. Jsem zkrátka člověk románový. První knižní setkání s Láďou Ziburou tedy rozhodně hodnotím kladně – 4*/5*

Nikusha
Nikusha
09.01.2022 5 z 5

Už léta na mně Zibura vykukoval z knihkupectví, ale nikdy jsem se do něj nepustila. Až teď. A teda paráda, to jsem vůbec nečekala. Vtipné, poutavé a o to víc zajímavé, že je to vše autentické. Vlastně mu i šíleně závidím tu odvahu a všechny zážitky. Těším se na další knihy.

loolee
loolee
07.01.2022

Druhá knížka tohoto autora a i ta se mi moc líbila. Do Gruzie plánuji vyrazit, do Číny ne, tato oblast mě neláká, ale četlo se to parádně. Mrzí mne jen absence více fotek.

Karoley
Karoley
27.12.2021 5 z 5

Další skvělý cestopis mladého Ladislava Zibury o jeho putování - tentokrát napříč Nepálem a Čínou, 1500 km pěšky mezi buddhisty a komunisty, bez mapy a znalosti místního jazyka, zato s humorem a neochvějnou vírou v lidstvo. Moc příjemné čtení, pobavila jsem se a něco nového i dozvěděla.

"Kdo čte příliš knih, ten si škodí." (strýček Mao)
"Kdo spát, nic nevidět." (šerpa Bantawa)

huhuhu
huhuhu
17.12.2021 5 z 5

Můj první Zibura. Pokud člověk očekává klasický cestopis se spoustou informací o památkách, historii a geografii dané země, bude rozhodně zklamaný. Ani žádná cesta se podle této knihy nedá naplánovat. Pokud ale nebudete nic očekávat a necháte se prostě jen unášet proudem vyprávění, budete nadšeni Ladislavovou originalitou přístupu k cestování i psaní o něm. Zibura nezapře svou žurnalistickou průpravu, píše skvěle, vtipně, má smysl pro detaily, rozvíjí úvahy a nebojí se dělat si legraci sám ze sebe. Jeho nadhled a lehkost, se kterou při cestování zvládá všechny problémy, jsou fascinující. Ač cestuji moc ráda, na cestu ve stylu Ládi Zibury zřejmě nikdy nevyrazím; ale číst si o všech radostech a strastech cestování bez pořádného vybavení, přípravy, plánování či znalosti místního jazyka budu vždycky ráda.

"Vybavení je pro mě ale přesto při výběru ubytování důležité. Snažím se volit taková místa, která absencí všeho odradí ostatní turisty."

"Zdá se, že všechny kultury, které známe z knih a dokumentů, někde na světě opravdu existují. A nejsou tam jen pro televizní štáby. Může se za nimi vypravit úplně každý z nás. Pravděpodobně nás tamější lidé přijmou rádi, protože jsme pro ně úplně stejně zajímaví jako oni pro nás."

brunettlibrary
brunettlibrary
14.12.2021 3 z 5

Můj první cestopis a určitě ne poslední. Kniha je napsaná dobře, občas tu najdete i vtip, kterému se zasmějete. Nepál mě bavil moc, Čína už tolik ne. Obdivuju autora, že takto dokáže cestovat, i když jsem nečekala, že bude autor popisovat hlavně život domorodců. Nakonec musím vyzdvihnout ilustrace, do kterých jsem se úplně zamilovala!