Pes Jejího Veličenstva a jeho mise

Pes Jejího Veličenstva a jeho mise https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/333646/mid_pes-jejiho-velicenstva-fgq-333646.jpg 4 210 69

Štěně corgiho, kterého se jeho bezohlední chovatelé chtějí kvůli převislému uchu nemilosrdně zbavit, zachrání britská královna, a tak se malý corgi ocitne na zámku ve Windsoru, ve světě rudých koberců a přepychových komnat – a bez hromad špinavého prádla. Okouzlující Nelson si rychle získává náklonnost všech členů královské domácnosti a dává nahlédnout do života královny ze své psí perspektivy. Stává se svědkem jejích setkání s celebritami, filantropy a poradci, a slýchává jejich vzácné postřehy o tajemství života. Díky jednomu z nejtajemnějších poradců Její Výsosti zjišťuje, jak starodávné zvyky a symboly působí mocně i v současnosti. Poznává také nejpřekvapivější vlastnost královny: jemné a zároveň neochvějné očekávání, že každý, s kým se setká, ze sebe dává to nejlepší. Pes Jejího Veličenstva je plný radosti ze života, humoru a dobrodružství. Nelsonův sáhodlouhý seznam přečinů a přehmatů hravě strčí do kapsy jeho dobrosrdečnost a hluboká moudrost, která určitě potěší každého, kdo ví, jak se psi dokážou usmívat a jak vřelý mají jazyk.... celý text

Literatura světová , Romány , Příroda, zvířata

Vydáno: , Synergie

The Queen's Corgi: On Purpose , 2016

maid
maid
23.05.2017 2 z 5

Pravděpodobně nejsem cílová skupina této knihy, knihu jsem dočetla, ale se skřípajícími zuby. Míchání fikce a reálných postav není můj šálek čaje.

fajvka
fajvka
17.05.2017 5 z 5

Moc se mi klniha líbila:-) Dojemná, veselá, inspirativní...

Šánka
Šánka
09.05.2017 5 z 5

Tak uznejte, kdo by se do takového pejska s jedním svěšeným ouškem nezamiloval a do jeho očí nezakoukal, já tedy ano!!!
A to jeho zprostředkované vyprávění bylo velmi milé, občas veselé, také moudré a hřejivé. A kdyby bylo ještě pár stránek navíc, vůbec by mi to nevadilo ten pěkný pocit a úsměv by mi vydržel déle.

RenataP
RenataP
03.05.2017

Dalajlamovy kočky byly od Davida Michieho výtečné a patří dodnes ke knihám, ke kterým se ráda vracím. Parádně popsaná kočičí duše se vší její vševědoucností a tichým lehárem navenek. Psi jsou o poznání aktivnější, a tak se tady v této knize opravdu naběháte, načmucháte a napřemýšlíte. Občas poležíte v košíku s žaludkem plným pečeného masa nebo párečků s medovou hořčicí a to se teprve přemýšlí! A každý pátek ráno dostávají královští corgiové pořádnou obalenou kost. A hlavně, jsou ve společnosti, která je podněcující v každém směru. I tato kniha je kromě relaxačního účinku velmi duši burcujícím čtivem! Doporučuji.

Miriam-věštkyně
Miriam-věštkyně
10.04.2017 5 z 5

Kniha byla milým pihlazením a zamyšlením se nad dnešní dobou. Není nic co bych vytkla ... snad jen ... čas s knihou hrozně rychle utekl a věřím, že se dostane dalšího pokračování :-)

JanaDor
JanaDor
19.03.2017 4 z 5

Upozornit na knihu, která obohacuje, je pro mě radost. A Pes jejího veličenstva je přesně ten případ. Je to kniha, která pohladí a inspiruje. Dalo by se říct, že je to pohádkový příběh s poučením, s láskou podaný, který je čtivý a pozitivní.

elyonka9643
elyonka9643
16.03.2017 5 z 5

Miluju Corgi a když jsem viděla tuhle knížku, tak jsem ji prostě musela mít. Stylem je to podobné Dalajlamově kočce. Takže stejně roztomilé a zároveň poučné. A taky trochu smutné. Určitě jsem to nečetla naposledy.

Whisky
Whisky
13.03.2017 5 z 5

Po začtení jsem si přála,aby tahle knížka hned tak neskončila.Královský corgi ve službě,jeho dva psí společníci a královský dvůr projasní dny svým humorem,moudrostí,laskavostí - a k tomu to má spád.

genie
genie
11.03.2017 5 z 5

Jemné, milé, inteligentní a laskavé. Příjemná a svižná odpočinková četba. Doporučuji všem, kdo mají rádi psy, životní moudrosti a jsou fandy britské monarchie.

psi Alžběta II., královna, 1926-2022 královská rodina vypráví pes

David Michie