Pes baskervillský

Koupit

Pojďte a rozkryjte společně s bezkonkurenčním detektivem Sherlockem Holmesem a jeho pomocníkem dr. Watsonem fascinující a tajemné spiknutí. Dobrodružné čtení legendárního Sira Arthura Conana Doyla je upraveno do komiksové podoby a svou napínavostí strhne k četbě nejen děti, ale i jejich rodiče. Když je Sir Charles Baskerville náhle nalezen mrtvý v rozlehlých rašeliništích, vypadá to, že příčinou smrti byl infarkt. Nicméně dr. Mortimer se domnívá, že za smrtí nejen Sira Charlese, ale i několika předešlých generací baskervillských mužů, je jakési tajemné zvíře. Na baskervillské panství se vrací z Kanady mladý dědic a záhada rašeliniště není stále vyřešena. Dr. Mortimer se obrací na známého londýnského soukromého detektiva Sherlocka Holmese o pomoc, protože se obává, že kletba baskervillských pánů bude pokračovat. Je strůjcem postupného vymírání rodu Baskervillů skutečně nějaká nadpřirozená příšera, nebo je za tím všudypřítomná touha po bohatství?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/344971/pes-baskervillsky-VMK-344971.jpg 4.53090

Příběhy Sherlocka Holmese

Literatura světová, Detektivky, krimi, Romány
Vydáno, Grada

The Hound of the Baskervilles, 1902

Kniha Pes baskervillský

TaNya_
předevčírem

Seriálová verze s Benedictem je ale taky skvělá :D.

maximus13
předevčírem

Není co psát. Je to prostě Arthur Conan Doyle.

soupik2012

Tato kniha mě provázela celé dětství. Četla jsem jí na zapřenou a potom jsem se bála v noci chodit na záchod. To je nezapomenutelný zážitek a tak mám k této knize zcela mimořádný vztah. Ta kniha děsí i když znáte její děj. Tak dobře je napsána. Tíživá atmosféra, nehostinné prostředí. Dneska to již autoři vesměs neumějí. Atmosféru příběhu nahrazují šoky a potoky krve. Audiokniha kterou vydalo nakladatelství Témbr je naprosto dokonalá. Knihu načetl fantastickým způsobem pan Vasil Fridrich. Hudební podkres nahrál pan Pavel Šporcl. Audiokniha je navíc doplněna velmi decentními ruchy, které navozují ještě děsivější atmosféru. Žhavý kandidát na audioknihu roku.

Katerina589

Sherlocka Holmese znám z televize, takže jsem se chtěla pustit i do nějaké té knížky. A musím říct, že to bylo opravdu skvělé. Za mě je Sherlock prostě génius, kterého nikde jen tak nenajdete. Ta atmosféra, to tajemno a záhadné stvoření, které se potuluje po blatech... Opravdu jsem se nenudila a vřele všem doporučuji!

INCOGNITOREADER

Posloucháno jako audiokniha. Atmosféra hutná. Blata, močály a přízračný pes. Taková rychlá oddechovka. Za mě určitě doporučuji.

puczmeloun

Ten jazyk! Ta atmosféra! Bařina, vřesoviště, mlhy, záhadné skřeky, trochu toho mysteriózna, obydlí a mohyly předhistorických lidí, převážně Watsonovo vyšetřování (i když, však uvidíte...). Byla velká radost knihu číst a spolu s Watsonem a Holmesem odhalovat, co vše se za případem skrývá. Mám rád, když kniha nenápadně naznačuje, cíleně upozorňuje na podivnosti a některé věci nechává otevřené, aby mohl čtenář (úspěšně) spekulovat. "Pachatele" jsme v tom relativně malém množství postav odhalili docela rychle, ale množství různých zvratů probíhajících ve skvěle podané atmosféře místa bylo natolik chytlavé, že jsme byli až do posledních stránek napnutí, o co opravdu šlo a jak to tedy vlastně bylo. Je obdivuhodné, jak je kniha i po 120 letech stále čtivá.

Tessia

Moje první literární setkání se Sherlockem Holmesem a doktorem Watsonem dopadlo na výbornou. Příběhy tohoto slavného detektiva jsem si vždy spojovala spíše s televizní obrazovkou (seriálová adaptace s Benedictem Cumberbatchem je jedna z mých srdcovek), dílo z pera Arthura Conana Doyla mě v tomto případě ale trochu minulo. Jaká chyba! Baskervillského psa jsem přečetla jedním dechem. Autorův mistrovský styl vyprávění vás vtáhne do příběhu už od prvních stránek. Knihu obklopuje pochmurná atmosféra anglických vřesovišť a záhada skrývající se za tajemnou kletbou rodu Baskervillů. Příběh je krásně vystavěný, geniálně promyšlený, konec mě překvapil. Už se těším, až se s panem Holmesem a dr. Watsonem setkám v některém dalším autorově detektivním příběhu!

EliskaD

Několik příběhů o Sherlockovi znám z filmového zpracování a moc mě nenadchly, proto jsem sáhla po knize a konkrétně po příběhu, který jsem neznala, abych se seznámila i s četbou tohoto tak oblíbeného autora. Možná jsem měla kvůli slávě A. C. Doyla přehnaná očekávání, ale příběh mě bohužel moc nezaujal. Do knihy jsem se musela skoro nutit, nebylo v něm pro mě žádné napětí, které by mě podněcovalo číst pořád dál. Rozuzlení mi nepřipadalo příliš zajímavé, i když byl příběh velmi dobře promyšlený.