Perunova krev II.

Perunova krev II. https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204194/bmid_perunova-krev-ii-jQN-204194.png 4 759 100

Perunova krev série

< 2. díl

Druhá část nového dvoudílného románu Františka Kotlety, v němž nechybí typické ingredience pro nejkontroverznějšího autora současné tuzemské fantastiky: brutalita, sex a nadsázka. Ve světě dávných bohů to vře. Objevil se totiž ztracený mocný artefakt a ta, která jej získala, má s ním velké plány. Ne, takové, jako by měla matka Tereza, spíš Amin, řezník z Ugandy. Je tady ale jeden muž. Voják, zrazený a zabitý, přesto kupodivu stále živý a plný touhy si to vyřídit s každým bohem, který se mu postaví do cesty. Nejdřív ale musí zjistit, proč přežil místo toho, aby hnil na břehu řeky okusován potkany. A pak? Pak už jen musí najít nejvyššího z bohů, který se, podle zlovolné šeptandy, dal na křesťanství. Bez jeho pomoci totiž novou vládkyni bohů nikdy neporazí. A Ježíšek se bude zlobit. František Kotleta dokončuje svou divokou jízdu slovanským panteonem za řevu pistolí, vytí vlkodlaků a svištění chladných zbraní. První vydání.... celý text

Terva
25.05.2015 5 z 5

Bruntálský řezník František Kotleta vyplodil ze svého řeznictví pět flákot za čtyři roky.
A nutno dodat, že jedno mleté maso je lepší než druhé.
Perunova krev je již druhá kniha z této série.
Těmto dvou unikátům předcházela trilogie Bratrstvo krve.
Všech pět kusů vřele doporučuju, Je to nářez.

Malá ochutnávka:

A pak jsem to uviděl.
Kousek nade mnou, v místě, kde se lidské tělo měnilo na zvířecí......
......měl Jastarica umístěno své pohlavní nádobíčko.
Nikdy v životě mě nezajímalo, jakým způsobem se rozmnožují ještěrky, ale i tak mi bylo jasné,
že tenhle kousek je stoprocentní součást jeho lidské stránky......
.....Kopanec do koulí přece musí bolet i božského bastarda, no ne?

Nožem jsem mu přesekl páteř a změnil tak Boha na dva polobohy.......

Už mohu umřít, slyšel jsem jednoho z nejmocnějších slovanských bohů říct slovo "kurevsky"

vlkodlaq
07.03.2015 4 z 5

Perunova minisérie dosahuje o něco vyšší kvality než "nářezy". Je znát, že se autor už "vypsal" a je to poznat. Pořád je tu jistá jednoduchost zápletky, děj je velmi přímočarý, ale zase o něco lepší než u nářezu, přesto (nebo proto) se to čte samo a díky kotletovi jsem překonal svůj rekord snad od základní školy, a to pět přečtených knih za měsíc (hustej nářez, fakt hustej nářez, mega hustej nářez, perunova krev I, II).
Po pěti přečtených knihách už můžu objektivně říct, že Kotleta (ať už je to kdokoli), zaslouženě patří do skupiny Kulhánek, Žamboch a jim jen pár podobných. Teď už to bude skupina Kulhánek, Žamboch, Kotleta a jim jen pár podobných :-)

MartinProtschke
10.02.2015 4 z 5

Moje první dvě kotletovky a jsem spokojený.Vynikající oddechovka,už se těším na Bratrstvo krve.

MartinProtschke
10.02.2015 4 z 5

lonewolf_x
15.12.2014 4 z 5

Opět vynikající Kotleťák :-)

Budulman
03.12.2014 5 z 5

O moc lepší než první díl, ten byl takovým lehkým rozjezdem pro tuhle jízdu :-)
Už zase mě mrzí, že jsem dočetl a uvědomuju si, že už nic víc není :-D
Nejsem mňamka?

Dandulka
30.10.2014 5 z 5

Kotleta je prostě super! Jeho přirovnání jsou vždy originální a ráda se jim zasměji. Obohacují děj, který je i tak plný akce a kniha se čte sama od začátku do konce.

cori
05.10.2014 3 z 5

Martin Fridrich vyměňuje předchozí parťáky za Nejsem mňamka. Stává se nesmrtelným a všem nakope prdel. Nenáročná oddechovka.

orson
04.10.2014 4 z 5

Ale jo, oproti předchozímu dílu to bylo trochu lepší, ale moc zvratů se překvapení se nedočkáte. Důležitá je akce a vtipné hlášky (ty byly tentokráte trochu slabší, ale není každý den zabíjačka). Nejsem ňamka!

LavinaVRovine
01.10.2014 odpad!

Kotletovy knihy nemám v lásce, ale vzhledem k tomu, že jako velmi blízké Kulhánkovým, tak se k nim vždy nějak dostanu. Perunovu krev I jsem ještě nějak zvládl ale tohle....

Perunova krev II mě vysloveně urážela! Příběh jako z prvních "akčních" her - dostan se z místa A do místa B, zabij co se hýbe (balance charakterů 0 - pro konzistenci by hrdina neměl být schopný zabít skoro nikoho, ale budiž, magic), najdi lékárničku a healni se - ojetím bůhví koho všeho (really?), postup opakuj několikrát. A nakonec final boss, kterého poražíš kvůli artefaktu, jenž je imuní vůči ostatním! Yea, sure.

Kotletův humor se zasekl někde kolem patnáctého roku života, ale aspoň zde vynechal k**vy a č**ráky, kterými bylo prosákle Bratrstvo.

Postavy - ploché a nudné (i když autor by asi namítl, že žádná ženská plochá nebyla...)

Overall na mne kniha působila jako špatný komix.

Honey0105
19.09.2014 5 z 5

Další parádní pecka od autora. Kotleta mě dostal a stále si mě drží, musel by přijít s opravdu hodně nepovedou knihou, aby moje náklonnost zmizela.
Druhý díl Perunovi krve za tím prvním rozhodně nezaostává a je to mega mordovačka. Miluju Kotlety humor a ty jeho zabijácky laděná díla. Nevím, co víc dodávat. 100%

ferda
21.08.2014 4 z 5

Ani druhý díl nezklamal. Sice hlavní hrdina ja sprostý jak dlaždič a sexuálně bez zábran, ale komu by se to nelíbilo.

JarekSkvarek
14.08.2014 4 z 5

Dobře napsaný závěr. Některé výrazy mi nešly pod nos, ale to je věc vkusu. Na Kulhánka zatím pan Kotleta nemá, ale čtivé to je.

Lenny33
24.07.2014 5 z 5

Já musím říci, že mně se zase více líbil tento díl. :) 1. díl byl takový chaos plný krve a poblázněného hlavního hrdiny. Když snad na každé nové stránce byl nový souboj a další litry krve tekly proudem, už mě to ke konci ani nebavilo. Přišlo mi to jako pořád to samé dokola.

Tato kniha je obrat o 180 stupňů. Martin začal rozumně uvažovat (hurá!), ubilo bojů, zato jsou mnohem více promyšlené. Je zde jasně vidět, že autor ví kam děj směrovat a daří se mu to. Prostě je to lepší, promyšlenější. Konečně můžu dát 5*!

N10Tikky
16.07.2014 3 z 5

Teda žádná sláva. Nasazenou laťku z prvního dílu se nepodařilo udržet... :( Více v recenzi.

pobijecmuch
15.07.2014 5 z 5

I s druhým dílem jsem opět nadmíru spokojený. Moc jsem se bavil. Každý si v knihách Kotlety najde svoje. Mně např. vzala ta parodie na ty hloupé knihy o Percy Jacksonovi,

X3ON
14.07.2014 5 z 5

perun to dostal primo do ledvin :D .... paradni kniha, avsak hustej narez se mi libit vic, mozna je to tim ze jsem ostravak ;)

kleo9554
28.05.2014 5 z 5

Kvůli této knize jsem nešla spát... :-)

Sandruše
09.05.2014 5 z 5

Trilogie Bratrstvo krve byla epická - ale tohle je skutečný nářez!

Fuksinka
26.04.2014 5 z 5

Dopoledne jsem koupila ebook a na jeden zátah dočetla.
Dvojka je o hodně lepší než jednička. Jsou zde konečně nečekané zvraty, z Martina se stal vážně sympaťák, přidaly se super postavy, pár příšer a o parádní hlášky taky není nouze. To, jak se vyřešil problém s Perunem mě vážně pobavilo. Originální, vtipné, akční a kurevsky zábavné. Maličko bych možná zkrátila některé akční scény, ale i tak 95%.
Jsem ráda, že kvalita Kotletových knih (ať už je autor/autoři kdokoliv) neupadá, jak jsem se obávala po prvním díle. V tomto případě rozdělení na dvě knihy asi nebyla nejlepší volba. Já vím, výdělek je výdělek, ale já kvůli slabšímu prvnímu dílu po fyzických knihách netoužím, je mi líto za něj dávat prachy. Být to jedna kniha, tak ji na poličku určitě budu chtít.