Perunova krev II.

Perunova krev II. https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204194/bmid_perunova-krev-ii-jQN-204194.png 4 759 100

Perunova krev série

< 2. díl

Druhá část nového dvoudílného románu Františka Kotlety, v němž nechybí typické ingredience pro nejkontroverznějšího autora současné tuzemské fantastiky: brutalita, sex a nadsázka. Ve světě dávných bohů to vře. Objevil se totiž ztracený mocný artefakt a ta, která jej získala, má s ním velké plány. Ne, takové, jako by měla matka Tereza, spíš Amin, řezník z Ugandy. Je tady ale jeden muž. Voják, zrazený a zabitý, přesto kupodivu stále živý a plný touhy si to vyřídit s každým bohem, který se mu postaví do cesty. Nejdřív ale musí zjistit, proč přežil místo toho, aby hnil na břehu řeky okusován potkany. A pak? Pak už jen musí najít nejvyššího z bohů, který se, podle zlovolné šeptandy, dal na křesťanství. Bez jeho pomoci totiž novou vládkyni bohů nikdy neporazí. A Ježíšek se bude zlobit. František Kotleta dokončuje svou divokou jízdu slovanským panteonem za řevu pistolí, vytí vlkodlaků a svištění chladných zbraní. První vydání.... celý text

Dervish
05.09.2018 3 z 5

Platí vše co jsem napsal k prvnímu dílu. Jen si to celé vynásobte dvakrát.

"Hlavně samopalů byly rozpálené jak pedofil na dětském hřišti, ale ani tak to nestačilo."

slawa.cap
10.07.2018 5 z 5

Možná by bylo lepší, kdyby knihy byly v jednom, ale 600 stran už je trochu pecka.
Asi o trochu rychlejší děj, než první díl, jinak stejná kvalita.

lee5747
29.06.2018 4 z 5

Příjemné čtení. Miluju zasazení do českého prostředí. Oproti prvnímu dílu, mi ale přijde že tohle není taková pecka. Tenhle díl na můj vkus byl až moc svižný, přišlo mi to všechno strašně hrrr. Co mi ještě vadí, jak moc podobné je to vlastně se serií Bratrstva, jen jiné postavy a trochu prostředí, jinak vesměs to samé. Ale časem se ke knížce třeba i vrátím.

KAREL6725
23.01.2018 5 z 5

Jako vždy perfektní čtení. Kotletovka jak řemen skvělé ,brutální , čtivé. Pro autorovy knihy mám vždy jen slova chvály. Neskutečná jízda jako vždy jsem si to neskutečně užil. Plný počet hvězd, nedoporučuji číst slabším jedincům, jinak všem co ještě nečetli.

wildXchos
16.01.2018 4 z 5

Kniha se mi četla opravdu dobře, děj byl záživný a má docela rychlý spád, ale stejně jako v prvním díle mi vůbec nevyhovuje České prostředí.

vaby
06.01.2018 5 z 5

Super!

Alezi76
29.11.2017 5 z 5

Výborné pokračování, které nezklamalo.

kethy
09.11.2017 4 z 5

J to dobré, ale ne tak, aby to zazářilo. Prostě se to veze jako připojený náklad za první knihou. Určitě by se nestalo, kdyby to prostě jedna kniha byla. Žádné novinky, žádné moc velké zvraty. Ale má to šmrnc, akci a atd.

Lenka40
03.10.2017 4 z 5

Uspěšné zakončení duologie Perunova Krev. Spisovatel sérii zakončil ve svém stylu . Celá série byla akční . Příběh byl zajímavý a hlavně čtivý. V knihách od Františka Kotlety nehledejte nic smyslplného . Prostě čtete a užíváte si to . Ze mě se stává " kotletářka " .

lugh
23.09.2017 2 z 5

Kotleta, jako vždy spojení nadpřirozena s brutalitou, sexem a symbolikou nadčlověka. Ne, že by se knihy nedali číst, ale po přečtení Bratrstva krve a těchto dvou dílů v nich neobjevíte nic nového. Kladně hodnotím propojení slovanské mytologie i když velmi volně s příběhem. Musím přiznat, že z příběhu cítím tvorbu Juraje Červenáka, ale to , že se jím autor inspiroval není nic zavrženíhodného. Celkem měl pobavili profily slovanských bohů a jejich vývoj staletími, Perun jako mnich Petr, který žije v klášteře a zabíjí , aby mohl být zabit je opravdu zajímavá myšlenka. Hodnotím oba díly v jednom komentáři.
Závěrem: Noví čeští váleční veteráni v tomto díle položí Ramba na lopatky jako nic.

kubrus
09.08.2017 5 z 5

Lepší než jednička, nějak jsem se od tohohle nemohl odtrhnout . . .

markuc
18.07.2017 4 z 5

vyborne zakonceni, suchy humor, drsna akce - samozrejme se nejedna o zadne veledilo, ale o vybornou oddychovku... a tudiz si ji mozna dam nekdy podruhe

Melisandra
10.07.2017 5 z 5

Výborné pokračování prvního dílu a super závěr!!!! :)

dpxcz
22.08.2016 3 z 5

Druhý díl pokračuje v nastaveném tempu dílu prvního. Nejedná se o žádné převratné dílko, ale spíše oddechovku na rychlé přečtení.

Claudius
23.06.2016 4 z 5

Ono je to vlastně jen trochu kratší Bratrstvo krve. Sice se téma tak trochu přesunulo, ale pořád se hlavní nesmrtelný bijec pokouší rozsekat na krvavou kaši nějakou vyšší a silnější organizaci. A nakonec se vše vyřeší granáty. Prostě přesně, proč by někdo Kotletu četl!

Praetorian
09.06.2016 1 z 5

Nevím, čím je autor tak kontroverzní, protože tohle tady už bylo stokrát. První díl měl spoustu much, ale budiž, je to zábava a nebuďme malicherní. Ale tady se kupí nesmysl na nesmysl. Hype okolo pěkný, ale děj primitivní a snaha sypat hlášky za každou cenu únavná.

Crowley
03.06.2016 4 z 5

U Kotlety jde krásně vidět jeho rozvoj. Od jeho prvního románu se vypsal a plnou silou ovládl český splaterpunk originálním námětem, který naláká na koupi, pokud jste fanoušky tohoto stylu. Kdo by si kupoval druhý díl, kdyby nečetl první? Přejdu tedy rovnou k porovnání a několika málo vyjádřením. Na srdci toho mám málo.
Jako vždy je to jednoduchá kniha, ale v jednoduchosti je síla. Nečekejte nic nového. Dostanete další nálož kvalitní krvavé kotlety pana Kotlety. Oproti prvnímu dílu se mi však líbil o něco více. Převážně se autor zlepšil v popisu akce a kvalitou černého humoru. Už nevaří v mnoha situacích z vody. Ví co přesně dělat a co jeho čtenáři chtějí. Vše je o malý stupínek vyšší. Na Kulhánka však stále autor nemá. Rozhodně v něm ale vidím budoucnost, jelikož svou originalitou a zasazením dokáže zaujmout a vytvořit skutečně kvalitní prostředí a atmosféru pro fakt hustej nářez.
Jen si přečtěte anotaci. Stejná originalita, která je v Hustém nářezu. Autor se prostě nebojí ujetostí a tak čtenáři mohou naleznout trochu jinou úroveň béčkového stylu. Je to ujetější námět než ostatní splater punkovky, ale autor to dokázal zkrotit s grácií. Vše má nezaměnitelný styl a krvavý podpis.
Vy jste vážně dočetli až sem? Co sakra čekáte? Nějaký literární rozbor? Je to prostě další Kotletovka s kurevsky dobrým námětem, akcí, krví a humorem. A tohle přece chcete, ne? Ne? NE?!!

Svářeč
17.10.2015 3 z 5

V podstatě stejné jako první díl. Hodně krve, akce, hlášek, nula psychologie atd... Chvíli jsem přemýšlel o čtyřech hvězdách, ale nakonec ne, protože té akce mi přišlo až příliš, že mě to ke konci už přestávalo bavit. Jako mě je jasné, že od knihy podobného typu nelze čekat nic jiného než jednu bitku za druhou, ale ty scény mi často přišly úplně zbytečně dlouhé, jako třeba souboj s Jastaricou. Kdybych to měl nějak shrnout, je to fajn oddechovka, ale kult z toho nebude a Kotleta je podle mě hodně přeceňovaný. Pokud se o Moudrém svého času říkalo, že je Kulhánkovou kopírkou, tak nevím, jak označit Kotletu...

wally
31.08.2015 4 z 5

Pobaveníčko....člověk si nemůže neoblíbit všechny hrdiny...já se bavil a těším se na nějaké další setkání. Teď si zase budu chvíli hrát na intelektuála a číst tlusté knížky v pevné vazbě :-)

QEDS
30.05.2015 4 z 5

Druhý díl je o poznání lepší než první. Je to sice Kotleta a já mám pro něj slabost, ale přece jenom něco mi v knize chybí. Bratrstvo krve byla sice prvotina, ale pro mě o mnohem lepší. I přes to kniha je zábavná, děj odcejpá, jen mi v ní chybí ta šťáva...