Perunova krev I.

Perunova krev I. https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/179587/bmid_perunova-krev-i-BRt-179587.png 4 831 128

Perunova krev série

První část nového dvoudílného románu Františka Kotlety, v němž nechybí typické ingredience pro nejkontroverzněj­šího autora současné tuzemské fantastiky: brutalita, sex a nadsázka. Sebevražední teroristé, bomby v hrncích i pytlících od mouky, miny, které mohou být nastraženy kdekoliv, rakety přilétající odkudkoliv a islamisté toužící po trofeji s vlaječkou NATO na uniformě. To všechno byl čajový dýchánek proti tomu, co na Martina Fridricha čeká v Praze. Akce, která měla vydělat dost peněz pro partu afghánských veteránů, se zvrtne a diamanty milionové hodnoty mizí v rukou neznámých útočníků, z nichž každý je silnější a nebezpečnější než rota mudžáhedínů. Jenže tady jde o miliony, jasný? Je třeba povolat do zbraně staré přátele a získat kořist zpět. Ať si je v tom třeba magie, tlupa vlkodlaků nebo někdo mnohem, mnohem mocnější.... celý text

-Pečivo-
18.07.2020 3 z 5

Dnes se hlásím s další peckou od pečiho, takže s další pečkou - Perunova krev. František Kotleta mi byl do teď neznámý a literární žánr Steven Seagal taky. Teď jsme se poznali, ale zaplaťpanbů sem ženatej a tak se nebudeme nijak dál sbližovat, todle stačilo.

Bejvalej elitní voják se dostane do křížku se slovanskými bohy a po Čechách loví nějakej šutr, aby se zachránil - prcačky, brutální akční scény, střílečky, motorky, zbraně, vlci a tak dále pana krále a takhle furt dokola. Zábavný na 6/10 to bylo asi tak do půlky, pak to šlo dolu. Kdyby to byl hodinovej film, na kterej bych se před deseti lety koukal v sobotu s kocovinou, tak by to bylo mnohem lepší. Nemůže to někdo zařídit?

5/10.

Jaruš7
14.06.2020 3 z 5

Můj úlet z Bio do Maso kreativity.
Prabožstvo, teroristé a mafie, verzus afgánští veteráni v honbě za .......
Citace:" Základní zásadou naší zločinecké organizace a důvod proč jsme měli všichni pocit, že jsme něco víc než obyčejní kriminálníci, bylo pravidlo spravedlivého dělení. ". (Půl pro nás a půl pro veterány a pozůstalé.)
Svérázná mise v krvavém marasmu.
Čtivé, :-[

zandu
06.06.2020 5 z 5

Jako No ty vole! Co to je?! Moje první "kotleta" a hustý... Masakrózní fantasmagorie.. Nic šílenějšího jsem zatím necetla. Hned se pouštím do druhého dílu. A už teď vím, že si od něj přečtu i další věci :-)

Kami33
04.06.2020 4 z 5

Moje první autorova kniha a zatím tedy nevím, nevím :-). Jdu na druhý díl a pak si rozmyslím, co dál. Čte se dobře, děj odsýpá, ale ...

Arkagas
27.05.2020 3 z 5

(SPOILER) Představte si, že jste vysloužilý voják z Afghánistánu, a jelikož nemáte žádnou podporu od státu, jedete v překupnictví diamantů se svou partou. Při předání se to ale hodně zvrtne, jelikož v zásilce byl jeden velmi vzácný kámen, po kterém jde jedna nejmenovaná bohyně. Následně zjistíte že zločinci co po Vás jdou jsou staří Slovanští bohové - Chors, Svantovít, jezinky, vodní démoni (vodníci), Svatobor, Černobog, jejich posluhovači ve formě vlků atd... Tyhle všechny bytosti válčí s Martinem Fridrichem, který postupně zjišťuje jak to vlastně je.. Skvělá akční kniha plná akce, napětí, typicky Kotletovských hlášek a zbraní. Tahle kniha je jedna velká jízda, která ubíhá neskutečně rychle. Moje oblíbená knižní série ❤️

PETERYY
26.05.2020 4 z 5

Nebavil jsem se tolik jako u dvojky, kterou řádím do svých TOP, ale jako rozjezd a uvedení do 2/2 super!

Marketplace
01.05.2020 5 z 5

Od začátku až do konce je kniha nabitá akcí. Klasická Kotletovka - akorát, že tahle je prostě "boží". Hned sahám po druhém dílu.

Layyen
11.04.2020 5 z 5

výborná práce, akce, akce, akce, fantasy a sex od začátku do konce

Marry123
01.04.2020 5 z 5

Kotleta opět nezklamal ale prosím ten konec.... Vážně!!? Jako vážně!!!!!? To jsou jediný pocity co jsem měla :D :D takhle se vydírají čtenáři ke koupi pokračování.... Gratuluju :D :D

heavy66
15.03.2020 3 z 5

Afghánistán, ukrajinská mafie, slovanský panteon, McDonald, Shermann.
U všech bohů, to je ale slátanina!

XbookwormX
03.03.2020 4 z 5

Za mě dobrá, totálně béčková a na nic si nehrající, slovanská variace American Gods bez filozofickýho přesahu, kterým překypuje Gaiman (a to mám Gaimana tuze moc rád). Vyčítat Kotletovi, že jsou tam popisy kvérů, sexu (dobře, fest šu...í) a všelijakejch hnusáren, je stejný jako vyčítat knížce, kde je na obalu kluk bez trička, je mu vidět six pack a celkově to vypadá, že čeká na Roberta Vana s foťákem, kterýho se marně snaží ulovit opuštěná třicítka Jessica, že je to harlekýnka s plochým příběhem. Vkus je věc ryze subjektivní a Kotleta holt nesedne každýmu, protože to není duševní onanista, co se toulá v zákoutích lidské mysli a hledá smysl bytí v letokruhu bouřkou zlomenýho smrku. Když chci vypnout mozkovnu a někdy se fakt smát jako puberťák pubertálním vtípkům, šáhnu po Kotletovi. Jenom to není jako audio na poslech tam, kde to můžou slyšet i cizí uši, budete za dobrýho perverta :D

Mabie
10.02.2020 4 z 5

Nic od Kotlety jsem nečetla, ale na základě komentářů jsem to musela zkusit. No, čekala jsem hodně krve, střelby, akce, sexu, zkrátka jízdu. Dostalo se mi toho měrou vrchovatou, dokonce ještě víc. Jako oddychovka super.

Bilky
17.12.2019 2 z 5

Po náročnejšom sci-fi Hyperion som si chcel pred pokračovaním vyčistiť hlavu. Nemyslím šampónom ani prostriedkom proti všiam, hygiénu tela zvládam, skôr mám na mysli hygiénu duše. Na myšlienkový reset používam vždy nejakú akčnú ftákovinu. Najlepšie od ftákov na “K”. Lenže som zistil, že Kotleta, Kopřiva aj Kulhánek majú spoločné nielen prvé písmeno a žáner, ale aj neduh ešte zo školských čias. Odpisovanie. A nielen od iných, ale aj od seba samých. Pekní schizáci, že?

Perunova krev nebola dobrá voľba, alebo som sa jednoducho netrafil ja. Autor omieľa podobný námet aký táto autorská trojka hojne aplikuje: partička drsných kamošov proti celému svetu. Tentokrát si Kotleta pre zmenu vygooglil kalendár staroslovanských mien. A tak k vojenským veteránom, ukrajinskej mafii a inej verbeži prifáral ešte aj slovanskú mytológiu.

Príbeh bol prostučký, miestami sprostučký a väčšinou tak nezáživný, že som si audio pustil 1.5x vyššou rýchlosťou. Kdesi v polovici sa mi postavy bohov parádne poplietli a už som len čakal kto koho odkrágľuje a aké citoslovcia pri tom autor použije. Prekvapuje ma, že mu námet vystačil ešte aj na pokračovanie, ja som to dopočúval len so sebazaprením. Jeho postapo Spad malo aspoň spád a sci-fi téma bola vierohodnejšia ako tento fantasyguláš o žoldákoch, po ktorých ide polícia, mafia a banda starovekých bohov rozdelená na tri súperiace frakcie. “Óóó bože” - úpel vo mne znechutený agnostik.

Za takýto mix, opisovanie a opakovanie dávam tri hviezdy dole a štvrtú zachránili len občasné sarkastické hlášky a cynizmus hrdinov. Ani to ma však k pokračovaniu nedonúti, nech kľudne vystrieľajú celý božský panteón a sami sa uškvaria za tú nudu v pekle: 30%

ODPORÚČAM: autorovi radšej prejsť na komixy a čitateľom vyskúšať jeho iný titul, alebo si rovno zvoliť iného na “K”- mne tí dvaja vyššie menovaní v danom žánri vyhovujú viac. Ale tentoraz ma neberte za slovo: Čestne priznávam, že v tejto brakovej military literatúre nie som doma a dokonca som zatiaľ, mea culpa, neprečítal nič od Žambocha.

kure91
09.12.2019 4 z 5

Knížku jsem četl až po dočtení série Hustého nářezu, takže mi trošku přišlo, že cesta proti posloupnosti autorovy tvorby je vidět. Nějak jsem se ze začátku nedokázal do knížky začíst a zhruba do půlky trvalo, než mě to začalo bavit. Taky mi zpočátku ani hlavní postava nepřišla nějak moc k srdci, musel jsem si ji až s postupujícím dějem oblíbit.

biki
03.12.2019 5 z 5

1. Nečetla jsem nic od Kulhánka, tudíž nemohu srovnávat.
2. Až na několik vzácných výjimek nemám ráda fantasy.
3. Nesnáším nadpřirozené bytosti jako upíry, vlkodlaky, víly, démony a jinou takovou svoloč.
Ale byla jsem nadšená Poutníkem z Mohameda a Alláhovým hněvem, takže jsem si řekla, že na tom Kotletovi asi něco je. A taky že jo. Špičková, nefalšovaně béčková jízda trojice těch nejnepravděpodobnějších hrdinů po Praze a přilehlém okolí Škodou 1203 a vytuněným invalidním vozíkem, s krátkým výjezdem na severní Moravu, a to vše za hřmění palných zbraní všemožné ráže a ještě proloženo vypointovanými hláškami. Zkrátka, první díl jsem zhltla na posezení a ještě dlouho jsem pak utírala slzy smíchu.

nycol
02.12.2019 5 z 5

Miluju kotlety, ano, i Kotletu :)

Mikalos
30.11.2019 5 z 5

Parádní čtení

Dragell
28.10.2019 4 z 5

Že začínat si něco se slovanskými bohy není sranda, tak o tom se přesvědčí i Martin Fridrich. Což o to, že on i jeho přátelé jsou bývalý vojáci, na bohy prostě jejich schopnosti nemůžou stačit.

Kniha je cíleně psána jako takový klasický béčkový příběh se spoustou akce, krve, obětí a sexu. Autor se nebojí popisů přímo na míru pro tuhle knihu. A do toho všeho nesmí chybět ani charakteristický humor, který nešetří nikoho.

Ono celý tento příběh je nutno brát s velkou nadsázkou, vždyť kromě Martina se mezi hlavními hrdiny objeví další dva bývalí vojáci, z nichž jeden je zatrpklý mrzák a druhá obtloustlá ženština pracující v mekáči. Ale i přes to všechno děj šlape jako hodinky a honba za diamanty může začít.

Kniha byla zpracována také audioknižně a jako interpret byl zvolen Libor Terš. Přiznám se, že hlas bych si představovala trochu hrubější, ale i přesto se toho ujal s vervou a dobře se to poslouchalo. Hlavně kniha nabízí možnost adaptovat i zvuky z výstřelů a přestřelek, ale to vše je v knize přečteno.

Foxik_no1
01.10.2019 5 z 5

Tohle je parádní knížka. Dokonale mě připravila na další kotletovky. Tvrdý humor, ironie, sex a násilí - vše na jednom místě :D

tlllk
26.07.2019 5 z 5

To je masaker, prečítané za jeden deň, po druhom dieli som siahol okamžite