Persiles a Sigismunda: Severský příběh

kniha od:

nehodnoceno
Persiles a Sigismunda: Severský příběh obálka knihy

KoupitKoupit eknihu

Klasika hispánské literatury Miguela de Cervantese (1547–1616) zná český čtenář již dlouho z řady překladů Dona Quijota nebo Příkladných novel a dramat. Poslední dílo, román Persiles a Sigismunda, kterého si sám autor cenil nejvíc, však dosud přeloženo nebylo. Místo přívlastku „severský“ by podtitulu možná více slušel výraz „evropský“. Román totiž líčí dobrodružné putování dvojice milenců ze severských zemí přes celou Evropu do Říma, přičemž hrdinové prožívají neuvěřitelná, občas až surreálná dobrodružství a na své cestě se setkávají s nejrůznějšími lidmi mnoha národností. Do románu s velice důmyslnou kompozicí a dobře připravenou pointou vložil Cervantes s jemnou ironií i očividnou láskou k postavám svou víru v lidskou důstojnost, zodpovědnost, krásu a ctnost....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292435/persiles-a-sigismunda-seversky-prib-brw-292435.jpg
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Academia
Orig. název

Los trabajos de Persiles y Sigismunda, 1617

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1)

Kniha Persiles a Sigismunda: Severský příběh

Syl
15.09.2016

"Na světě se dějí věci, že kdyby je lidská představivost takto mohla předtím zařídit, nikdy by je nedokázala vymyslet; a tak jsou mnohé události pro neobvyklost mylně posuzovány jako podvrhy, ačkoli takové jsou; a tak je nezbytné, aby jim pomohly přísahy a přinejmenším dobrá pověst toho, kdo je vypráví..."

Středověká telenovela o krásné Esmeraldě, tedy... Sigismundě, kterou miluje oddaný Arnaldo, chrabrý Alfonso i proradný Rosario. Nebo jak se vlastně jmenovali... Láska, léčky, smrt i vzkříšení, zbožní křesťané i horkokrevní barbaři v každé kapitole! No, nepodepsat to důmyslný rytíř Miguel, neuvěřila bych.

Doporučujeme

Barva mléka
Barva mléka
Dveře do léta
Dveře do léta
Snaž se nedýchat
Snaž se nedýchat
Květy z půdy
Květy z půdy