Veliký myslitel z Golu

Veliký myslitel z Golu https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/27986/bmid_veliky-myslitel-z-golu-65c8d76f0e5b9.jpg 3 4 1

9.5.2086 beze stopy zmizela na Golu,14 planetě Vegy pozemská loď Lakehurst. O sedm let později se Perry Rhodan, Reginald Bull a dalších 470 Pozemšťanů snaží přijít na kloub tajemství této planety

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Ivo Železný

Der grosse Denker von Gol

Skallarix
03.04.2017 2 z 5

Když to vezmu zpětně, nedivím se, že mě v jedenácti, dvanácti letech tato kniha nenadchla. Čekal jsem dobrodružství napříč kosmem, záhady, co čekají na vyřešení (i anotace této knihy to slibovala), akci, zradu, napětí, trocha romantiky - neohrožený hrdina, vědec a přitom voják... Sci-fi dobrodružství s velikým "D"! Zkrátka jsem si Perryho Rhodana vysnil tehdy ještě dříve, než jsem dočetl první knihu. Přitom první kniha "Planeta Mocků" byla vcelku skvělá (tehdy mi taková rozhodně přišla, měla veliké místo v mém čtenářském deníku na základní škole), jak po dějové stránce, tak i po stránce té "filozofické", seznamující nás s universem Perryho Rhodena. A právě i to vše zapříčinilo mé zklamání z pokračování těchto příběhů, které píše navíc často (tak často, že je to skoro pokaždé) někdo jiný a mění se nejen styl vyprávění příběhu, ale i jeho náboj, směr a nějaký ten.. Vnitřní smysl pro rovnováhu vesmíru, či jak to, do kosmu, nazvat. Ale tak či tak, asi se k P.R. a jeho světu ještě někdy vrátím. Je to vcelku lákavá představa.

Kurt Mahr
německá, 1934 - 1993