Případ dvou advokátů

Případ dvou advokátů https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/3381/pripad-dvou-advokatu-3381.jpg 4 19 4

Perry Mason série

Jeden z nejobtížnějších případů oblíbeného hrdiny Gardnerových detektivek Perryho Masona, jehož klient, jediný dědic podnikového impéria, je obžalován, že v opilosti přejel neznámého chodce. Mason musí o jeho nevině přesvědčit nejen soud, ale i samotného obžalovaného. Proti Masonovi vystupuje zkušený advokát, který za jakoukoliv cenu chce s falešnými svědky a podvrženými důkazy dosáhnout rozsudku za úmyslnou vraždu.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Brána

The Case of the Lucky Loser , 1957

kokrokr
13.02.2022 3 z 5

Vyřešení případu je vysvětleno v kanceláři soudce. Vyznívá to tak, že Perry tam ze sebe sype složité úvahy a poznatky bez toho, aniž by nezbytné důkazy vypátral on nebo jeho vyšetřovatel. Vůbec není vysvětleno jak celou řadu poznatků, které ani nešlo odvodit dedukcí, získal. Náhle zafunguje „Deus ex machina” a vše je vyřešeno. Gardner ovšem píše natolik čtivě, že to řada čtenářů akceptuje nebo si toho vůbec nevšimne. Mason mohl klidně nabídnout i jiného vraha, třeba Bolese. Tady mistr tesař tnul vedle. Slabší tři body.

pepa4081
05.04.2021 4 z 5

Další moc pěkná detektivka s Perry Masonem. Dobře jsem se bavil. Doporučuji.
Velmi uspokojivé.

konicekbily
08.05.2018 4 z 5

Další dobrý příběh Perryho již z období po druhé světové válce. Klasicky se jako vždy, vše se důkazy vyřeší v soudní síni a státní zástupce opět dostane na frak. Je to autorova klasika!

miriam.w
06.06.2015 5 z 5

dávam-ako vždy 1:-))
Prečítaná po tretíkrát a niečo z nej:
" Nedělejte si iluze o penězích, Masone. Nemůžete je sníst. Nemůžete si je obléknout. Jediné, co můžete s penězi udělat, je, že je utratíte. K tomu tady jsou. Potíž je v tom, že lidé nejsou zboží. Můžete za né zaplatit, ale to neznamená, že vám patří."

"Platí zásada: můj dům, můj hrad. Osoba, která nelegálně vnikne do cizího domu, riskuje. Člověk má právo bránit svůj dům, svůj život, svůj majetek. Osoba, která nelegálně vnikne do jeho hájemství, je považováná za agresora. Cokoliv majitel domu za těchto okolností udělá, bude považováno za sebeobranu, nikoli útok." (myslím, že by to malo platiť aj o suverénnom štáte!)