Perníková chaloupka

Perníková chaloupka https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388585/bmid_pernikova-chaloupka-ngM-388585.jpg 4 3 1

Klasická pohádka o dvou malých dětech, zlé ježibabě a perníkové chaloupce, v netradičním hávu. Kniha s krásnými ilustracemi je určená pro děti od 4 let. Navíc je doplněná fantastickými laserem vyřezávanými stránkami, které působí jako ta nejjemnější krajka odkrývající jednotlivé části příběhu.

Pohádky , Pro nejmenší

Vydáno: , CPress

Die-Cut Fairy Tales - Hansel and Gretel , 2017

Litocha
Litocha
10.11.2019 3 z 5

Vizuálně nádherné zpracování klasické pohádky, text bohužel trošku drhnul. Nějak jsem třeba nepochopila (pozor, spoiler :-)), proč prvního dne ptáci Jeníčkovy drobečky nesežrali, ale dalšího dne ano (Hrubínova verze s oblázky dává větší smysl). Některé věty působí dost kostrbatě.
P.S. Není to chyba knížky, ale se čtením jsme se asi netrefili do nejlepšího období. Syn je citlivější dušička a začíná nad přečteným přemýšlet, takže opravdu špatně nesl, že macecha nemá děti ráda a chce se jich zbavit. Takže to stálo spoustu vysvětlování a ujišťování a chvíli to vypadalo, že knížku ani nedočteme. Nakonec jsme to zvládli a dalšího dne na přání posluchače znovu, takže obrázky i příběh přece jen zaujaly.