Perníková chaloupka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha Perníková chaloupka je skutečným příběhem havířovského vařiče pervitinu Romana Pechy (*1963), dnes pekaře, který sepsal básník a prozaik Petr Motýl (*1964). Ve čtivě napsaných záznamech přátelských rozhovorů obou tvůrců sledujete „dějiny“ narkomanie na severu Moravy a ve Slezsku od doby normalizace až po rok 1996, kdy se děj uzavírá rozhodnutím hlavního hrdiny přestat brát drogy. V poutavém a vtahujícím příběhu se mísí tragédie a zoufalství lidí závislých na drogách, ale také všudypřítomný humor prosvětlený Motýlovým vypravěčským mistrovstvím. Jde o novelu plnou řízných a drsných dialogů ozvláštněných regionalismy, především však o dílo přesahující rozměr pouhého dokumentu o narkomanech z doby normalizace a počátku devadesátých let....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/184382/pernikova-chaloupka-184382.jpg 4.621
Žánr
Literatura česká
Vydáno, Protimluv
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Perníková chaloupka

Přidat komentář
22.08.2018

No já teda nevím, jsem z toho taková rozpačitá. První půlka dobré, ale pak už jen nuda, to samé dokola. Na mě to nijak nezapůsobilo, je fakt, že si autor na nic nestěžuje. Každý svého štěstí strůjcem.

B4LU
13.12.2017

Velmi působivá a mrazivá kniha z pohledu člověka, který začal fetovat jen tak pro zábavu, až se z toho pro něj postupem času stal prostý byznys, který postupně přestává zvládat; netečně pozorujeme, jak vypravěč prochází kriminály, vaří další drogy a mezitím mu odchází (a často umírají) přátelé... Jak říkám, velmi působivé.


terka1442
15.04.2014

Ani nevím co bych o této knize napsala. Mě osobně se moc líbila, byl to odvyprávěný životní příběh člověka, který byl opravdu dobrý "malý chemik" a tím to všechno začalo, několikrát byl zavřený ve vězení, ve kterých tenkrát byli jiné poměry než teď, jeho vztah k policii je překvapivě kladný, jelikož to byl opravdu chytrý člověk, není to ten klasický příběh o feťácích, který se zfetují a pak mají absťáky a pak se znova zfetují a o tom je celý jejich příběh. Tato kniha je opravdu působivá.