Autor vysvětluje koncept permakulturního pěstování a ukazuje, jak sestavit společenství rostlin, v nichž by se dlouhodobě dařilo zelenině, stromům i bylinkám. Ukazuje, jak zahradu založit, jaké jsou nejvhodnější tvary záhonů a jak rozmístit rostliny podle užitkovosti i velikosti tak, aby vznikl funkční ekosystém, který vyžaduje minimální údržbu. Popisuje také, jak přitáhnout užitečný hmyz, který bude sloužit jako přirozená obrana proti škůdcům, které druhy kumulují nejvíce živit potřebných jako hnojivo a mnoho dalšího...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/282364/permakultura-q9y-282364.jpg 3.98
Literatura naučná, Zahrada
Vydáno:, Knižní klub

The Vegetable Gardener´s Guide to Permaculture (2013)

roso.mak
17.01.2018

Autor viditelně nevycházel z překvapení. Třeba, že pod stromy je stín, nebo že některé části zahrady mohou být mokřejší než jiné... Čekala jsem rady typu: co zasadit vedle salátu, aby na něj nešly housenky a místo toho jsem dostala rady jako: zamulčujte černou umělou! fólií. Navíc od člověka, který o zahradničení nevěděl nic a šel rovnou do permakultury. Zmínky o škůdcích, plevelích skoro žádné, návrhy dělané pro obří zahradu. Manželka to neuměla, tak tu její zahradu musel vzít do ruky on.

permakultura

Autor knihy

Christopher Shein
americká

Kniha Permakultura - Zahradničení v souladu s přírodou; Funkční zahrada s minimální údržbou je: