Perfekcionistky

Perfekcionistky https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311624/bmid_perfekcionistky-8WQ-311624.jpeg 4 145 43

Perfekcionistky série

Perfektní neznamená být slušná Pětice dívek má zato, že nemají nic společného... Až jednoho dne zjistí, že všechny svorně nesnášejí bohatého neomaleného kluka jménem Nolan. Každé z nich totiž ublížil. A tak naplánují dokonalou vraždu - hypotetickou vraždu, pochopitelně... Jenže se jednoho rána probudí a zjistí, že se jejich sen stal skutečností. Nolan byl zabit - přesně tím způsobem, jaký vymyslely. Potíž je v tom, že ony v tom prsty nemají. Tak kdo? Dívky se okamžitě stávají hlavními podezřelými. Nezbývá jim, než najít pravého vraha dřív, než jejich dokonalé životy skončí - navždycky.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , BB art

The Perfectionists , 2014

petra3242
09.02.2024 3 z 5

Celkem povedený příběh, ze začátku jsem byla trochu zmatená z většího počtu postav a přišlo mi, že se děj dost vleče, ale pak začala být kniha napínavá a já ji nemohla odložit. Dobré, mně se to líbilo a těším se na druhý díl.

PerfectionistKa
13.08.2023 4 z 5

| Ava, Caitlin, Mackenzie, Julie a Parker jsou velmi čerstvé kamarádky, které svede dohromady společná nenávist a touha po pomstě. Poprvé se dají do řeči v diskuzní skupině na hodině filmové vědy, kde probírají filmy, ve kterých si někdo bere spravedlnost do svých rukou a vraždí osoby, které se samy něčím provinily. Každá má ve svém životě taky někoho, koho by se chtěla zbavit, načež se začnou bavit, jak by bylo nejlepší to udělat, aby jim to prošlo.

Tomuto seznamu vévodí krásný a populární Nolan Hotchkiss, který šikanuje téměř polovinu školy a se kterým má každá z dívek společnou minulost. Ačkoliv by si Nolanovu smrt přály, nakonec se dohodnou, že mu pouze na jedné jeho party provedou neškodný vtípek, kterým mu pošramotí reputaci. Co když ale na druhý den zjistí, že Nolana někdo skutečně zabil a udělal to tak, jak naplánovaly v hodině? A co když ten někdo neskončí jen u Nolana?

| Spoiler-free komentář k celé duologii :)

| Se žánrem mystery thriller bych u prvního dílu pracovala opatrně. Ano, děj se točí okolo vraždy (a ne jen jedné), kterou budete hodně pomalu rozlouskávat spolu s postavami (co k ní vedlo, co měl kdo za motivaci k jejímu spáchání atd.), avšak je to celé rozebíráno hrozně okrajově, spíš tam jde o to drama. Krátkost a zároveň spousta charakterů a jednotlivých zápletek znamená, že tam není prostě prostor pro pořádné napětí.

Postav je tam opravdu přehršel - už tak je tam 5 hlavních holek a ještě má každá kolem sebe kupu jmen, až mě samotnou překvapilo, že jsem se orientovala (se jmény mám obecně velký problém :D). Všechny tam mají také svou romantickou linku, bohužel i tohle utrpělo na délce knihy, tudíž mi nikdo moc nepřirostl k srdci.

| Co se týče akce, v Hodných holkách se toho odehraje mnohem víc a je to napínavější, ovšem tentokrát na úkor romantických linek, které byly víc rozebírány v jedničce. Mohla to být jedna dlouhá kniha? Určitě. Takhle se mi to ale četlo líp, stejně jako je lepší mít více kratších kapitol, tak mám raději více kratších dílů než jeden nekonečný. Po dočtení jsem navíc měla chuť si to dát celé odznovu a hledat všechna vodítka, která se tam v průběhu vyskytovala, což je myslím úspěch.

Duologii dohromady dávám slabší 4*, ačkoliv mě Hodné holky bavily o něco více. Netvrdím, že to finále bylo extra překvapivé, na to rozuzlení jsem víceméně přišla, ale stejně se podle mě jedná o super dílo ve své kategorii, obzvlášť na dobu, ve které to vyšlo (1. díl v originále už 2014). Konec samotný je takový otevřeně uzavřený, klidně bych si přečetla, co se bude dít dál, ale není to nutné (= ústřední dějová linka okolo Nolana je ukončená).

Pert
07.08.2023 4 z 5

Skvělá knížka, ale asi třikrát se tam opakovala ta samá slova ve dvou větách za sebou, šlo by to v pohodě nahradit něčím jiným. A porad holky, klidne by slo divky atd. Plus shoda podmetu s přísudkem, asi dvakrát tam bylo I, když se mluvilo o divkach.
A když se někomu rozbusilo srdíčko, to mě taky štvalo.
Ale kniha jinak super.

Daenerys
19.01.2023 3 z 5

Taková nostalgická vzpomínka na dobu, kdy jsem hltala malé lhářky - dost se to tomu přibližuje, řekla bych, jen už to pro mě nemá takovou šťávu (může být mnou, či tím časovým odstupem).
V celku nemám nic proti, nenáročné čtení, vyloženě oddechovka, která mě ale ke konci nutila číst až do noci a druhý den si běžet do knihovny pro pokračování (nějak mi nedošlo, že to má druhý díl a horzí tedy, že budu čekat na rozuzlení, které nepřijde). Takže i napínavé to je ;o)

Kacased
30.07.2022 5 z 5

Mě se to líbilo. Na začátku hodně postav,to bylo složitější, ale pak ten děj plynul. Četlo se to dobře. Určitě si půjdu přečíst dvojku.

Nikychlupova
02.04.2021 5 z 5

Jako milovnice prolhaných krásek, jsem musela přečíst i tohle. A super, nejsem zklamaná. Příběh super, napětí velké. Doporučují.

Fortuna7
02.03.2021 5 z 5

Skvělá detektivka. Všechny postavy jsou super, ta zápletka je skvělá...
Jen ze začátku jsme měla trochu problém se zorientovat v postavách, ale jinak mohu knihu je doporučit❤

Lily101
01.03.2021 4 z 5

Zatím mi hlavní nitky příběhu přišly poměrně snadno odhalitelné, ale kniha je ohromně čtivá. Za cca 5 hodin mám dočteno a nemohla jsem se od knihy odtrhnout!

Bettyriverdale
28.12.2020

(SPOILER) Tato kniha je zajímavá v tom, že si ani neuvědomíte, jak si s vámi autorka hraje. Celou knihu si myslíte, že to bylo takto a příjde vám, že autorka vás v tom ještě utvrzuje, ale v posledních cca 10 stranách vám to dokáže vyvrátit. Samu mě nenapadlo, že to dopadne tak, jak to dopadlo.
Každopádně si musím co nejrychleji sehnat další díl, abych věděla, jak to celé skončí.

Ruru
11.12.2020 5 z 5

Skvělá kniha. Doporučuji a určitě si přečtu pokračování.

BetyN.
04.08.2020 5 z 5

Kniha Perfekcionistky mi vážně vyrazila dech. Je chytlavá, napínavá a plná zvratů. Mám pocit, že si se mnou autorka během čtení hraje, že mi podsouvá podezření, aby mě zmátla. Možná autorku přeceňuji, ale to se dozvím až po dočtení druhého dílu.

Mám jediný malý problém a to, jak je kniha depresivní. Stane se vůbec hlavním hrdinkám něco dobrého? Snad ano. Jsou mi moc sympatické a autorka se s nimi přitom vůbec nepáře.

Po prvním díle jsem nadšená. Moc se mi to líbilo a hned se vrhám na dvojku. Třeba se ukážou moje teorie pravdivé...

4,5*

Tereza035
07.04.2020 5 z 5

Skvělý román s nádechem detektivky. Líbilo se mi jak během knížky poznáváme všechny hlavní hrdinky. Stržená hvězdička je z důvodu, že mě kniha začala bavit až od nějaké sté stránky... Tento první díl je téměr neukončený a já se už moc těším na ten druhý. Moc doporučuju a stopro stojí za přečtení.

akinomV
28.03.2020 3 z 5

Z počátku jsem měla trošku problém si pamatovat jednotlivé dívky, ale to se časem zlepšilo. Většinu knihy jsem se ale do čtení trošku nutila, naopak závěr knihy byl skvělý. A oceňuji drobné zápletky ze života dívek, některé byly opravdu překvapivé. Celkově hodnotím průměrně, ale nejsem cílová skupina, takže bych to neházela úplně do koše :-D

JmenujiSeZuzla
17.03.2020 3 z 5

Toto byla moje první kniha od docela známé autorky Sary Shepard. Knížku jsem dostala a moc jsem se na ni těšila, protože jsem na ní slyšela moc pěkné doporučení.
No. Obecně vzato můžu říct, že se jedná o dost průměrný dívčí román, který by mě možná ve 13 letech zasáhl. Příběh je totiž zajímavý a jednoduše řečeno, přesně tohle je ten typ zápletky, který vymyslíš do románu určeném především náctiletým dívkám.
Myslím, že autorka knihu nezvládla kompozičně a výstavbově. Je totiž šíleně zmatečná. První třetinu knihy jsem se skoro neorientovala v jednotlivých dívkách, protože se neustále přeskakovalo z jedné na druhou a Sara se snažila vše vtěsnat do malého počtu stránek s jasným cílem. Základem bylo zjisti vraha Nolana. Do toho však bylo tlačeno spousta informací o dívkách - ty jsme samozřejmě chtěli znát, ale když už tak měla autorka knihu lehce prodloužit, o všem se víc rozepsat a jít do hloubky a určitě by ji tak zkvalitnila. Vlastně jsem se do postav ani nedokázala vžít, tudíž jsem z nich neměla žádný pocit, protože se všechno odehrálo tak moc rychle.
Kniha je fajn oddechovka, určitě si druhý díl přečtu, počtení je to příjemné, ale nemyslím si, že by ve mě zanechala něco víc. Vsadila bych se, že si za měsíc nevzpomenu o čem vlastně byla.

Sabina335
13.02.2020 5 z 5

Další skvělý dívčí román od Sary Shepardové – Perfekcionistky. Děj se odehrává v městečku Beacon Heights v Seattlu. Pět kamarádek (Julie, Parker, Mackenzie, Ava a Caitlin) se na hodině filmové vědy spojí, aby se pomstily „diktátoru školy“ Nolanovi. Vymyslí si scénář, podle kterého by Nolana nejraději zabily, ale nakonec se mu "jen" pomstí. Na večírku mu nasypou do pití drogu, odvedou ho do ložnice a popíší mu obličej, nafotí ho a fotky dají na internet. Co se však nestane, Nolan je na tomto večírku nalezen zavražděn! Holky začínají panikařit, jejich původní smyšlený scénář se totiž stává skutečností. Ava mezitím zjistí, že jejich učitel filmu Granger svádí studentky. Nolan, který o tom všem věděl, Grangerovi vyhrožoval. Holky věří, že Nolana musel zabít Granger a jdou ho udat na policii. Nemají dostatek důkazů a navíc jsou samy v podezření, protože každá měla motiv Nolana zabít. Holky jsou čím dál víc přesvědčeny o vině Grangera. Vloupají se ke Grangerovi domů. Najdou zde složku s popsaným rozhovorem, který probíhal tenkrát v hodině. Granger se vrací domů. Holkám se podaří utéct. Ještě v poslední chvíli běží Ava do zahrady, kde, jak jí prozradil její přítel Alex, Granger něco toho rána zakopával. Ava nachází krabičku s flashdiskem. Před domem Grangera stojí Alex, který všechno viděl. Holky nesou důkazy na policii, kde zjistí, že je Granger mrtvý. Umřel v době, kdy tam byly holky. Na policii je udal Alex. Jen pro nedostatek důkazů je nezavřou, ale policie je odteď bude všechny bedlivě sledovat. Miluji, jak končí knihy Sary Shepardové, s velmi otevřeným koncem, kdy můžu dál přemýšlet co se bude dít. Kdo je tedy oním vrahem, co zabil Nolana a zřejmě i Grangera? Může za tím vším být Alex, nebo to bude někdo jiný?

oblakaknih
14.12.2019 3 z 5

Na tuto knihu jsem se těšila už dlouho, takže jsem měla i docela vysoká očekávání.
Vzhledem k tomu, že jsem od autorky četla sérii Roztomilé malé lhářky, nepřišel mi námět moc originální.
Děj plynul podle podobné osnovy jako série.
Postavy jsem si během prvního dílu nedokázala nijak zamilovat, ani se s nimi ztotožnit. Měla jsem v nich i zmatek.
Autorčin styl psaní mi ale vyhovuje, už při našem prvním "setkání" jsem se do něj naprosto zamilovala. Je hodně specifický.
Děj mi připadal dost nereálný, ale to i u Roztomilých malých lhářek. Mám tendence série srovnávat.
Romantika tam samozřejmě byla, ale byla typická, ničím originální.
Upřímně mi ale na osudu postav moc nezáleželo.
Pokud máte autorku taky rádi, pak vám knihu doporučuji. Neočekávejte ale nic převratného, je to jen taková oddechovka.

Verunka926
19.11.2019 4 z 5

Strašně moc se mi to líbilo, možná taky proto, že jsem od toho nečekala vůbec nic extra...

Nany_cz
12.11.2019 5 z 5

Už dlouho se mi nestalo, abych přečetla knížku za méně než jeden den. Četlo se mi to tak rychle, že jsem si myslela, jestli náhodou neberu stránky po třech. Od teto autorky už jsem četla Pretty little liars a zároveň jsem sledovala i seriál PLL a v Perfekcionistkách vidím velkou podobnost. Perfekcionistky nejspíše nezažijí takový boom jako PLL, ale i tak je děj zajímavý, překvapivý a napínavý. Dokonce jsou hlavní představitelky do jisté míry podobné ústředním postavám v PLL.

LucaR8
25.09.2019 5 z 5

Druhá knižní série co od spisovatelky, po Roztomilých lhářkách, čtu. Autorčin styl mi sedí, příjemná oddechovka. Ikdyž už jsem na tyhle knížky asi moc stará :)

Veruu95
27.07.2019 5 z 5

Perfekcionistky jsou prostě perfektní! :D Je to první kniha, kterou jsem od S. Shepardové četla, ale už se těším na druhý díl. Pak si určitě přečtu i Roztomilé malé lhářky (které miluji jakl seriál) a Hru lží.