Zloděj blesku

Zloděj blesku https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24145/bmid_zlodej-blesku-m7v-24145.jpg 4 2406 313

Percy Jackson série

Jmenuji se Percy Jackson. Do teď jsem si myslel, že jsem obyčejný kluk, kterého čeká vyhazov ze školy. Zjistil jsem ale, že můj otec je bůh z Olympu. Moje učitelka se proměnila v krvavou příšeru a kamarád je Satyr. Všichni na mě mají spadeno a podezřívají mě z krádeže blesku, zbraně mocného boha Dia. Musím dokázat svou nevinu a najít ukradený blesk a s ním i zloděje. Pomůžeš mi? Bude to ale nebezpečné, tak neříkej, že jsem tě nevaroval!... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Lightning Thief , 2005

Karola050716
Karola050716
09.11.2019 4 z 5

Bavilo mě to hodně a určitě si přečtu další díl..čte se to v podstatě samo a i když nejsem vyloženě nadšená, tak spokojená určitě. Percy má přesně ten sarkasticko/hystero/jasněžesetostanemně přístup, který mě moc bavil.

Kacennnka
Kacennnka
04.11.2019 3 z 5

Percy není špatná knížka. Naopak je velice dobrá. Bohužel jsem od toho čekala moc a nakonec mě to lehce zklamalo. Ale zase to nebyl žádný propadák a já se rozhodně chystám pokračovat v dalších dílech, protože všichni říkají, že je to díl od dílu lepší a lepší.

Marthas
Marthas
04.11.2019 3 z 5

Opravdu spíše pro mladší čtenáře. Tento dojem jsem získala z těch jednoduchých souvětí, možná až příliš. Mám ráda nenáročné knihy, ale zdá se mi, že např. HP byl mnohem stravitelněji napsán nebo přeložen i pro starší čtenáře. Uvidíme, co další díly.

ValentynaSamko
ValentynaSamko
05.10.2019 5 z 5

Hezčí než film

Kajka12
Kajka12
29.09.2019 5 z 5

Percy Jackson a Zloděj Blesku je první díl fantasy série. Hlavním tématem knihy je Řecká mytologie. Vyskytují se zde olympští bohové a bájné nestvůry. Hlavním hrdinou je Percy Jackson. Ten na začátku knihy zjišťuje, že je polokrevný, což znamená, že jeden jeho rodič je bůh a druhý smrtelník. Následně se dostává do tábora polokrevných, kde jsou děti jako on. Tam se mu dostane znamení, ze kterého je jasné, že Percyho otec je Poseidón vládce moří a oceánů, což je ovšem opravdu neobvyklé. Avšak vládci oblohy Diovi někdo nedávno ukradl Mistrovský blesk, což je symbol jeho moci. A on z krádeže podezřívá Percyho. Vypadá to, že jestli se blesk nenajde, brzy vypukne mezi Diem a Poseidónem válka. A tak se Percy se dvěma společníky vydává na výpravu za nálezem Mistrovského blesku.

Percyho kamarádkou a společnicí je Annabeth. Stejně jako on je polokrevná, její matka je bohyně Athéna a otec smrtelník. Tato blonďatá, kudrnatá dívka se šedýma očima je statečnější, rychlejší a pohotovější v boji, než se může na první pohled zdát. Pořád u sebe nosí svůj dlouhý, bronzový nůž. Rychle jí to myslí a v budoucnosti se touží stát architektkou. Však její matka Athéna je také řecká bohyně moudrosti, války a umění.

Na knížce mě nejvíce zaujalo propojení fantasy a řecké mytologie. Také, že ve mně kniha proudila větší zájem o všechny řecké bohy, hrdiny, báje…Rázem se ve všech jménech a událostech docela dobře vyznám. Příběh jsem četla asi před rokem a pár měsíců, přečetla jsem asi polovinu a knihu odložila. Teď jsem se k němu docela náhodou vrátila a hned od začátku mě to moc bavilo. Obsahoval všechno, co mám ráda a taky něco navíc, dobrodružství, napětí, magie řecké mytologie…

Ferry9
Ferry9
21.08.2019 4 z 5

Kniha mě bavila. Nemohl jsem se od ní odtrhnout. Mytologie to je moje. Ale dost mě štval hlavní hrdina, kolikrát mu určité souvislosti nedošly.

Medasek
Medasek
13.08.2019 5 z 5

Řecká mytologie byla vždycky moje oblíbená. Percy si mě hned získal.

Jidlos
Jidlos
05.08.2019 5 z 5

Úžasná kniha a i celá serie nevím jak to popsat, ale když se do ní vžiju mám pocit jako kdybych stál vedle Percyho :)

ladyKristyn
ladyKristyn
27.07.2019 5 z 5

Po prvním díle jsem nadšená a určitě si dokoupím zbývající díly.

Malákarkulka
Malákarkulka
23.07.2019

Tahle knížka rozhodně patří k mým oblíbením. Hned, co jsem si přečetla první kapitolu, jsem se od knížky nemohla odtrhnout. Příběh je dobrý, knížka je plná sympatických postav(nejlepší byl samozřejmě Percy) a nestvůry tomu dodávají šmrnc. Za mě palec nahoru.

DancerAnnBooks
DancerAnnBooks
11.07.2019 5 z 5

Myslím , že ve mně spisovatel dokázal probudit snad skoro lásku k řecké mytologii . Nikdy jsem mému kamarádovi nevěřila , že je to jedna z nejlepších knih , kterou kdy četl , protože tohle mně ve škole moc nezajímalo … Ale i přes to s ním souhlasím . Percy mi hned připadal jako vtipný mladý polokrevný , a proto hodlám pokračovat v této zatím úžasné sérii . Kniha se velice dobře četla . Nejspíš proto , že spisovatel Rick Riordan má až neuvěřitelně vtipný a zajímavý způsob jak napsat knihu . Hodně se mi líbí Percyho dobrodružství a vážně se těším jak tohle dopadne , protože hned na začátku tohoto dílu jsem tu knížku nedokázala odložit , jak moc mně zajímalo jak příběh bude pokračovat . Knize dávám 5b.z5b.

Okoslav
Okoslav
07.06.2019 3 z 5

„In a way, it’s nice to know there are Greek gods out there, because you have somebody to blame when things go wrong.”

Příjemná knižní roadmovie se sympatickými postavami a nějakými těmi řeckými bohy – bohy, kteří surfují, jezdí na motorce, bojují s mečem, obědvají v zaprášených motorestech a jen tak mezi řečí dovedou rozpoutat třetí světovou válku.

... a teď přijde to „ale“.

Pokud totiž patříte k těm, kdo v životě přečetli víc než jednu knížku (a nemusí to být nutně fantasy) a zároveň od příběhu vyžadujete alespoň stopové prvky originality, budete zklamaní. Riordan totiž vychází z osvědčené fantasy šablony (pracovně ji nazveme třeba "odvrhovaný hrdina ze sociálně narušeného prostředí objevuje své skryté vlohy, aby nejprve našel nový domov a následně se vydal na výpravu s cílem ne menším než záchrana světa, plus nějaké ty buddy buddy rozhovory a sbližovačky a očekávané twisty, které šokují maximálně pětileté dítě"). A na téhle šabloně nemění ani slůvko. Takže i když příběh příjemně odsýpá, už po několika stránkách zjistíte něco, co vás jako čtenáře rozhodně nepotěší – veškeré dějové zvraty a zákruty očekáváte dávno před tím, než přijdou.

Takže ne, na četbu dalších dílů to nevidím. A dospělým čtenářům, kteří chtějí číst o tom, jak dávní bohové kráčí současnou Amerikou, doporučuju spíš Gaimanovy Americké bohy.

pampelišinka
pampelišinka
05.06.2019 4 z 5

Ach, Percy, šašek mých raných pubertálních let.
Nedávno jsem četla znovu, zábava na půl dne, pak už není co číst. Super oddychové čtení i pro starší.

A teď si dovolím malý okénko pro ty, co tu jdou nadšení z Magnuse.))
Jistě, Magnus Chase byl celý jakýsi vynalézavější, což, jak jsem viděla, je Percymu docela často vytýkáno. Nutno však podotknout, že když srovnáte samotnou severskou a řeckou mytologii, severská je mnohem pestřejší, řecká je "jen" plná božských románků a zabíjení nestvůr. A když si uvědomíte, kolikrát jsou v Riordanových knihách přímo tak nějak moderně převyprávěné staré mýty, musí vám dojít, která z těch dvou sérií bude neotřelejší a míň předvídatelná.))

Přesto však doporučuju všem. Je to srdcovka.

PhoebePollard
PhoebePollard
29.05.2019 5 z 5

Přesto, že jsem sérii četla napřeskáčku a první díl jsem si nechala skoro naposled, je tento příběh jednou z mých největších srdcovek. Strýček Rick a jeho skvělý humor jsou prostě geniální...

dragondracarys
dragondracarys
15.05.2019 5 z 5

Nádherná, poutavá kniha, nádherně čtivá a poměrně vtipná. S filmem se nemůže nikdy rovnat, to v žádném případě. První jsem četla knihu a následně se podívala na film a musím říct, chtělo se mi brečet. Scénář psal očividně někdo, kdo knihu nikdy nečetl a udělal z toho něco úplně jiného. Každopádně kniha skvělá, nádherně se u ní odreagujete, doporučuji přečíst celou sérii!

souc
souc
06.05.2019 5 z 5

I když je to knížka pro děti,je to naprosto skvělý a čtivý. Sice nejsem cílovka,ale miluju to!

Elizza
Elizza
03.05.2019 5 z 5

Kdyby šlo, dám víc. Miluju knihy Ricka Riordana.
K téhle sérii mě kdysi doslova dokopala spolužačka. Nejdřív se mi nechtělo, ale pak jsem jednou neměla co číst. V knihovně zrovna byla soutěž a tahle kniha do ní spadala taky. Tak jsem si řekla, že proč ne. Další díly jsem sjela rychlostí blesku. Stejně tak další série. To čekání na poslední díl bylo pomalé, jako Percyho vedení.
Líbí se mi "zlidštění" mytologie. Obr prodává postele, medúsa se maskuje prodejem soch, Zeus nosí oblek.
Jasně, je to psané pro mladší ročníky, takže starším se děj může zdát trochu primitivnější. Nicméně se nesmí zapomínat na to, že hlavním hrdinům je dvanáct a podle toho se chovají. Percy zrovna objevil svět bohů, takže je jasné, že v tom celém ještě neumí chodit.V dalších dílech se postavy víc vyvíjí a Percy začíná i myslet.

Příští měsíc mám referát na rozdíly film / kniha. Snad mě z toho neklepne. Zatím jsem popsala celou stránku ve wordu odlišnostmi a logickými nesmysly... a to jen z prvních dvaceti minut. Scénář očividně psal někdo, kdo to jaktěživ nečetl. Percy je starší, čímž to celé ztrácí kouzlo a chová se naprosto nepochopitelně - jdu do podsvětí zachránit mámu, Zeus a jeho blesk mi můžou políbit pr*el. Hrozící válka mě nezajímá, pro mámu cokoli. Co na tom, že pak stejně všichni umřeme...
Jestli vznikne i třetí díl, tak mě asi trefí šlak.

novama
novama
10.04.2019 4 z 5

Knihu mi dala přečíst má pubertální dcera a nelituji, sama bych po ní určitě nesáhla. Rick Riordan vůbec není špatný vypravěč. Od začátku do konce je kniha napínavá, nutí vás číst dál, protože přece musíte zjistit, jak to dopadne! A drobné nepřesnosti a "nelogičnosti" nejsou tak hrozné, abych před nimi nemohla přimhouřit oko! :) Jen bych všem, co chtějí knihu číst, doporučila, aby shlédnutí filmu odložili a nejprve četli, kniha je lepší!

hana22097
hana22097
24.03.2019 5 z 5

Bezvadná knížka,velmi poutavě napsaná. :)

PetrJohn
PetrJohn
23.03.2019 5 z 5

Tuto knihu jsem si koupil skoro hnedka po vydani. Dlouho mi lezela cela serie Percyho v knihovne, nez jsem se odhodlal ji zacit cist. Nejprve se mi do ni nechtelo, tak trochu jsem ocekaval, ze me ta kniha zklame. Mylil jsem se. Nakonec mne kniha velmi mile prekvapila. A jsem rad, ze se,mi tento pribeh dostal pod ruku a mohl jsem si ho precist. Myslim si, ze R. Riordan je skvelym spisovatelem a urcite si od neho jeste neco prectu. Recka mytologie je uchvatna a v podani Ricka je zabavna. Pribeh je velmi dobre napsan a mnohokrat me samotny pribeh natolik upoutal, ze jsem se pristihl, jak nevnimam realitu. Doslova jsem si pripadal jako bych byl ve viru deni. :-)