Zloděj blesku

Zloděj blesku https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24145/bmid_zlodej-blesku-m7v-24145.jpg 4 2415 314

Percy Jackson série

Jmenuji se Percy Jackson. Do teď jsem si myslel, že jsem obyčejný kluk, kterého čeká vyhazov ze školy. Zjistil jsem ale, že můj otec je bůh z Olympu. Moje učitelka se proměnila v krvavou příšeru a kamarád je Satyr. Všichni na mě mají spadeno a podezřívají mě z krádeže blesku, zbraně mocného boha Dia. Musím dokázat svou nevinu a najít ukradený blesk a s ním i zloděje. Pomůžeš mi? Bude to ale nebezpečné, tak neříkej, že jsem tě nevaroval!... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Lightning Thief , 2005

SumýšIrena
21.03.2023 3 z 5

Podle mě je to takový průměr. Neurazí ani nenadchne. Nevím, jestli se pustím do pokračování.

helusa2
20.03.2023 5 z 5

Starý (mladý) dobrý Percy :-) Čteno podruhé - už se mi po něm stýskalo ;-)

Katuuusenka
02.03.2023 5 z 5

Skvělý ale naprosto skvělý fantasy. Jak se může někomu nelíbit nechápu. Doporučuji všem, kdo milujou řeckou mytologii a tenhle žánr jako já

Caro2002
18.02.2023 5 z 5

Percyho jsem si zamilovala už ve filmové adaptaci, ke knížce jsem se dostala až nedávno a musím říct, že lituji jen toho, že jsem ji nečetla dřív. Film byl oproti knížce slabý odvar.
Knížka je naprosto čtivá, knižního Percyho jsem si hned zamilovala (takový malý ňouma).

katallinka
21.01.2023 4 z 5

Další kniha, kterou jsem hrozně dlouho odkládala a bála se, že nebude nic pro mě. Teď nechápu proč. Film mě vůbec nezaujal, ale tohle bylo velmi čtivé, originální a místy napínavé. Mám moc ráda mytologii a antiku, takže jsem nadšená. I když je knížka pro mladší čtenáře, vůbec to nevadilo. Rozhodně se pustím i do dalšího dílu.

ElikaS
18.01.2023 5 z 5

Percy Jacksona jsem si zamiloval už před nějakými 10 lety a pořád je to jedna z mých oblíbených knížek, přestože už dávno nejsem cílovou kategorií. Když knížka vyšla jako audiokniha měla jsem jasno, že se do ní musím hned pustit.
I po těch letech pro mě má Percy své kouzlo. Miluji spojení s řeckou mytologií, které je v tomto případě naprosto úžasné a skvěle podané. Člověk se i ledacos dozvěděl, protože ne všechny báje a postavy jsem znala. Navíc je vše podáno s vtipem a hlavní postavy jsou moc sympatické.
Už se moc těším až do této série za pár let dospějí mé děti a pustíme se do ní společně.

Elea
23.11.2022 4 z 5

I když nejsem cílová skupina, kniha se mi líbila, je to taková příjemná, nenáročná oddechovka.

Book_lover469
02.11.2022 5 z 5

Skvělá knížka. Musím říct že kdybych na ni narazila když jsem byla mladší rozhodně bych ji četla znovu a znovu. Skvělý byl u humor kterým mi náramně seděl a jak se situace měnila s postupem děje. Rozhodně si přečtu i další díly.

MaDia
22.10.2022 5 z 5

Je to už tretíkrát, čo som túto úžasnú knihu čítala a určite nie naposledy. Zbožňujem postavy aj príbehy a dobrodružstvá, ktoré musia podniknúť. Má to perfektný humor, ktorý mi neskutočne sadol a každú chvíľu som sa na niečom smiala alebo chechtala. Postavy sú podľa mňa skvelo vykreslené, ich detská nevinnosť, ale aj odhodlanosť. Myslím si, že je to veľmi vydarená kniha (aj celá séria) a rozhodne ju odporúčam. Je to napínavé, dobrodružné, veselé, smutné, sú tam dobré postrehy a prirovnania. Číta sa to parádne, rýchlo to ubieha a človek sa ani nenazdá a už je na konci.

zd0981
21.10.2022

Četl jsem kvůli vnukovi, dostal to k Vánocům, tak abych věděl, co to je, ani nedávám hvězdičky. Opravdu dětská záležitost, tak pro 10–12 let. V našem vzdělávacím systému se neklade moc velký důraz na řecké bájesloví tak nevím, asi to pro většinu dětí nebude až tak srozumitelné. Čte se to ale docela dobře.

Ani832
16.08.2022 4 z 5

Populární middlegrade série, do níž jsem se pustila především kvůli řecké mytologii, která je prostě láska. Nedozvěděla jsem se o ní žádné novinky, ale když s ní chcete seznamovat mladší čtenáře, tak Zloděj blesku a ostatní díly rozhodně budou mít nějaký efekt, protože to info předávají nenásilnou cestou.

Děj se dá poměrně snadno předvídat, ale lze nad tím přivřít oči, jelikož jde o middlegrade, jak už jsem zmínila. Také mi vadilo, jak se hrdinové nechali strašně snadno nachytat, chyběla jim úplně základní obezřetnost a padli skoro do každé pasti. Plus mě poněkud otravovala postava Grovera.

Mouchy to má, kdybych knihu četla jako mladší, asi bych si z ní odnášela lepší dojem, ale i přes odlišnou cílovou skupinu jsem si čtení užila. Nejlepší byly asi názvy kapitol – ty nezklamaly snad nikdy – a Annabeth, která se jednoznačně stala mou oblíbenou postavou.

Metla
14.08.2022 3 z 5

Už je to pěkných pár let, co jsem zaznamenala existenci této série (a její solidní hodnocení), když jsem tedy náhodou zakopla o audioknihu, řekla jsem si: "Proč ne?" No, třeba proto, že jsem správný věk pro eskapády Percyho Jacksona minula před více než čtvrt stoletím. Štvala mě natvrdlost nezletilého hlavního hrdiny, všechno bylo poměrně černobílé a snadno předvídatelné, humor příliš infantilní na vkus staré škatule. Dojmy by pravděpodobně byly lepší, kdybych četla a neposlouchala. Příběh popisuje z první osoby dvanáctiletý klučina a hlas postaršího chlapa, navíc s nevhodnou dikcí, k tomu zkrátka seděl asi jako tanga z ostnatého drátu mezi půlkami.
Pokud jste školou povinní (zhruba 10 až 15 roků) a konzumujete věty prostřednictvím zraku, potom si k mému hodnocení přičtěte hvězdu. Jestli ujíždíte na mytologii starověkého Řecka, můžete přihodit i druhou. Já sérii o Percy Jacksonovi přenechám mladším, raději vykutám z knihovny "Příhody Řeka Melikla" nebo Petiškovy "Staré řecké báje a pověsti". Jo, přesně to udělám - padla na mě totiž těžká nostalgie, vrátím s těmito pozapomenutými tituly do dětství. 65%

ElessaRiverbow
04.08.2022 4 z 5

Další kniha, kterou bych ocenila víc, kdybych byla o pár let mladší. Přesto jsem z ní celkem nadšená. Příběh byl zajímavý, čtivý a zábavný, i když hodně předvídatelný. Řeckou mytologii miluju a knihy s ní si vždy moc ráda přečtu, proto se divím sama sobě, že jsem se k ní nedostala dříve. Percy mi byl sympatický, stejně tak i Annabeth, ale u zbytku postav je to takové neutrální. Nejhorší postavou, která mi lezla na nervy, je Grover, který mi vůbec nesedl a nemám ho ráda. Trochu mě štvalo, že kamkoliv během cesty přišli, tam byl vždy nějaký nepřítel, který se je snažil zabít. Kdo je zlodějem jsem tušila už od poloviny knihy a tak mě konec nepřekvapil. I tak se chci pustit do dalších dílů a podívat se na filmy a seriál.

andrejci
17.07.2022 5 z 5

Filmy jsem viděla zajímalo mě jaké jsou knížky. Ale nějak jsem nebyla schopná si to přečíst. Když jsem se dozvěděla, že se chystá seriál tak jsem se konečně odhodlala si to přečíst. Do knížky jsem šla s tím, že to je pro mladší věkovou kategorii a, že už to není pro mě. Proto mě překvapilo jak moc mě to bavilo.
Vždycky se mi líbila řecká mytologie takže se mi mco líbilo zpracování. Hodně jsem si hledala informace. Líbilo se mi jak to všechno zapadlo to moderního světa.
Nějak jsem se ale nedokázala sžít s tím, že Percymu je 12 let. Prostě jsem na to pořád zapomínala. Možná je to tím, že ve fillmech je starší. Mile mě, ale překvapila Annabeth. Tu jsem si moc oblíbila.
Překvapilo mě, jak moc je film jiný. Doufám, že seriál to napraví.

Niffela
17.06.2022 3 z 5

Trošku jednodušší text a děj, nicméně odsýpá to a čtenář se baví. Propojení řecké mytologie se současností je vcelku povedené, i když někdy trochu tlačíme na pilu. Škoda, že se Amerika musí pořád opičit po Evropě, podobně jako to dělal Marvel (Hulk = Jekyll a Hyde, Aquaman je jasný Poseidon apod.). Víc si cením originality, ale pokud je příběh podaný svěže a sympaticky, nemám s tím problém. Dobrý start série.

Zelený_Drak
13.06.2022 3 z 5

K Percymu Jacksonovi jsem se v době vydání nedostala a ani jsem neregistrovala, že taková kniha vyšla a to jsem tehdy novinky na trhu docela sledovala. Tři hvězdičky dávám i s ohledem na cílovou skupinu, myslím si, že mezi 9. a 13. rokem to bavit spíše bude. Jinak se série snaží naskočit na úspěch Harryho Pottera, ale nemá šanci - není dostatečně nadnárodní a kombinace amerického letního tábora a komiksového hrdinství je mi příliš vzdálená. Více mě baví třeba Hraničářův učeň. Domnívám se, že pro českého čtenáře je kniha i příliš průhledná. Základní povědomí o řeckých bájích a mytologii je u nás docela rozšířené, proto mi všechny pasti, do kterých hrdinové vlezli, přišly úplně očividné. Také mi vadilo, že příběh je spíše sledem navazujících akčních epizod než souvislým vyprávěním s jednou opravdovou zápletkou. Líbila se mi část v podsvětí a Olymp. Také vysvětlení druhé světové války a závěr knihy. Američtí bohové se mi vybavovali dost často (přitom jsem tu knihu ani nečetla, jen jsem viděla seriál, který je prý o dost přifouknutý). Nemohu souhlasit s vyloženě negativními komentáři, četla jsem podstatně horší knihy pro děti. Zloděj blesků má pořád hlavu a patu a pro cílovou skupinu je to určitě atraktivní kniha - i já se chystám na další díly. Na rozdíl od Harryho Pottera ale Percy Jackson asi neosloví 3 generace a časem zapadne.

knihomolkaMist
28.05.2022 4 z 5

Tohle byla krásná dětská fantasy, která prostě vtáhne a nepustí! Čtení jsem si neskutečně užila a zavzpomínala na dětství :D
Doporučuju!

Hanncha
24.05.2022 5 z 5

Čtivé, napínavé, skvěle napsané, a velmi dobře vymyšlené. Moc mě bavilo.

Lenka2533
06.05.2022 5 z 5

Na tuhle knížku jsem se chystala už dost dlouho a konečně jsem se k ní dostala! A rozhodně nelituji! Knížka mě neskutečně bavila, četla se rychle a styl psaní mi sedl. Za mě rozhodně 5 hvězd. Hned se pouštím do dalšího dílu :)

pogmanka
31.03.2022 5 z 5

Naprosto úžasná knížka a já lituju, že jsem na tuhle sérii přišla, až takhle dlouho. Má všechno, co mám ráda, super příběh, humor, zajímavé vychytávky, téma Bohů. Povedený počin, který jsem zhltla za den a půl. Hned se vrhám na další díl.