Poslední z bohů

Poslední z bohů https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87012/bmid_percy-jackson-posledni-z-bohu-RQF-87012.jpg 5 1602 175

Percy Jackson série

Percy Jackson Poslední z bohů je pátý díl série o synovi boha moří Poseidona, hrdinovi a také obyčejném chlapci Percy Jacksonovi. Autorem celé řady je Rick Riordan. Percymu bude šestnáct let. Je jedním z Olympanů, polobohů, kteří kdysi sídlili na bájné hoře v antickém Řecku. Dnes převzala sílu vést Zemi k dobru a drtit síly zla Amerika. Z problémového dítěte s poruchami chování i učení vyrostl zdatný bojovník. Stále na něm leží hrozba dávného proroctví a teď se velká kniha, kde jsou zapsána, otevírá a Percy konečně zjistí, jaký osud mu byl předpovězen. Předpověď byla vyřčena před sedmdesáti lety a Percy už splnil tolik náročných úkolů, že nikdo kromě jeho samotného nepochybuje o Percyho schopnosti vyrovnat se s každou situací. I kdyby to mělo být prokletí vyřčené ve velké knize.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Last Olympian , 2009

Abia
10.03.2018 4 z 5

Velké finále na závěr. Neradi se loučíme s Percym a ostatními, budou nám chybět.

Betthanie
02.02.2018 5 z 5

Panejo, tak to je závěr!! Skvěle propracovaná knížka hodná jména svého autora. Rick Riordan opět nezklamal, ba naopak velmi potěšil. Jeho vtipné hlášky a skvělý styl psaní mě vtáhl do děje a nepustil. Přiznám se, že i slzička mi ukápla při určitýh scénách. Rozhodně doporučuji!!!

technolog
17.12.2017 4 z 5

Z této série zatím nejpodařenější kousek. Bavil me. :)

Aki12
03.12.2017 3 z 5

Víc než důstojné zakončení této skvělé knižní série. Velká bitva je pouze jedním z vrcholů. Celé rozpletení příběhu a zakončení, kdy všechno zapadne kam má, to je prostě úžasné. Na konci jsem se jen těžko loučil s hlavními hrdiny :(.

Sarajana
27.11.2017 5 z 5

Skvělý konec a líbila se mi celkově celá série. :)

Ailee
12.11.2017 5 z 5

Skvělé zakončení skvělé série. Konečné vyvrcholení pětí dílů, bitva i Olymp, která se táhla skoro po většinu knihy, aniž by ztratola na dynamice nebo napětí. Jen to konenčné vyvrcholení mě trošičku zklamalo. Čekala jsem ěnco více velkolepého, ale jako kdyby to Rick najednou utnul. Ale i tak to byla pecka! Rozhodně jsem knihy nečetla naposled a vrátím se k nim.

AgnessN.R.
21.10.2017 5 z 5

Super závěr série a nálet na bohy olympu:) já Ricka Riordana prostě žeru a ta jeho ironie vkládaná do knih je úžasná. Mým oblíbeným hrdinou byl po celou sérii Luke( trochu zápornější hrdina ale...) a v tomto díle jsem se dozvěděla spoustu věcí z jeho minulosti. A ten konec.... Jeho oblíbenost u mě ještě stoupla- a chudák Annabeth. Samozřejmě tam byla spousta dalších hrdinů a jejich skutků, kteří mě chytili za srdce, ale kdybych to měla vypisovat tak bych se upsala k smrti:)
Ještě bych se vrátila k jedné zmínce z bohů Olympu, a to že válka s giganti a Gaiou je strašnější než s titány- já si to nemyslím. Podle mě byla válka s titány strašnější, smutnější a ... krvavější.
Každopádně po dočtení knížky jsem odpadla:) a moje jediná myšlenka byla: To už je konec??!

JankaV80
10.10.2017 5 z 5

Bomba! Prostě naprostá bomba! Svělý konec celé knižní série. Každá postava má v příběhu své místo, minulost se propojí s přítomností, komplikované vztahy se rozuzlují a i bohové sehrají svoji významnou roli. Všech pět dílů stojí za to a jsou skvělé :-)

Demonius
08.10.2017 5 z 5

Rozhodně grandiózní finále! Bylo tam vše, co k takovému konci patří - strach, napětí, smutek a komplikované vztahy, které se konečně rozuzlují. Nejlepší kniha z celé serie, to rozhodně! Lukova minulost hezky osvětlena, což bylo pro pochopení všech knih určitě doplňující. Za mě 10 hvězdiček, ale 5 odebírám protože tu je jen 5 hvězdičkové hodnocení :D

japan25
10.09.2017 4 z 5

Do dnešního dne jsem nevěřil že jde 407 stránek přečíst za dva dny.
Rozhodně nečekaný konec.

Lexa123
30.07.2017 5 z 5

Poslední díl série percyho Jacksona se mi z celé série líbila nejmíň protože nemám v oblibě války a celkově mi ty války v knížkách přijdou strašně zmatené. Ovšem jsem ráda že to dopadlo tak jak to dopadlo.

ArwenEvenstar
14.07.2017 5 z 5

Naprostá dokonalost! Za pět dní jsem přečetla celou sérii a jsem opravdu nadšená. Kniha sice není určena přednostně pro mojí věkovou kategorii, ale přesto mě úplně pohltila. Při čtení jsem se rozhodně nenudila. Rick Riordan se zařadil mezi moje oblíbené autory. K této sérii se určitě někdy v budoucnu vrátím a přeču si i další knihy tohoto autora.

RosaRoses
28.06.2017 5 z 5

Tak abych celou tuto sérii nějak shrnula:
Zloděj blesku mě nadchl, byla to moje první knížka od pana Riordana a výskyt mýtických bytostí v ní byl pro mě po delší době čtení YA velká změna, a když jsem zjistila že normálně vyhlížející prodavačka je starověká nestvůra, byla jsem povětšinou dost zaskočená a spousta dalších takovýchto věcí mně doopravdy bavila a z normální knihy udělaly knížku která mi uvízla v paměti.
Díl 2. a 3. byly taky dobré ale už ne tolik, protože díky tomu 1. jsem se naučila být podezíravá vůči lidem které na svých výpravách Percy potkal a kvůli tomu jsem si většinu z nich odhalila dřív, než se odhalily sami.
Ani nevím proč ale Bitva o labyrint mi připadala z dosavadních čtyř dílů nejslabší a její čtení mě nebavilo a když jsem ji dočetla, byla jsem ráda že ji mám za sebou.
A konečně poslední díl této kouzelné, překvapivé, akční a zábavné série...
Poslední z bohů! jsem ráda za tento díl, protože mi jeho čtení zlepšovalo náladu a Rick jím krásně uzavřel celou sérii Percy Jackson, která byla tedy jedním slovem řečeno SKVĚLÁ!

Mamosvain
28.06.2017 5 z 5

Tak tohleto byla absolutní topovka! Tenhle díl s přehledem předčil všechny předchozí! Zvratů se dočkáte více, než by vás napadlo a přijdou ve chvíli, kdy je nečekáte. Dějové zakončení v posledních třech kapitolách nádherně přiláká k sérii 'Bohové Olympu' a samotný název této knihy je perfektní ukázkou toho, že název prozradí někdy velmi málo. A tak vám to všem, drazí přátelé doporučuji, i když většina z vás už asi přečetla všechny předchozí díly, ale někteří jsou zde určitě i proto, aby se rozhodli, zda si mají přečíst sérii nebo ne - a tímto chci všem z vás říct, že tohle je série, která se bude líbit každému z vás! :)

MirijamFrankl
23.06.2017 5 z 5

To nejlepší nakonec.V této knize mi Tábor polokrevných,Percy i jeho přátelé doopravdy přirostly k srdci.Bitva byla popsána skvěle,moc se mi líbily nečekané zvraty a psychologie postav,která byla rovinutější než v předchozích dílech.
Samozřejmě oceňuji rozvíjející se vztahy hrdinů a zároveň poselství,poučení,které teta kniha příjemnou cestou podává: že nikdo by neměl být přehlížen,což je odpovědí na mnohé dnešní kauzy a problémy světového formátu.Některé začaly právě tím,že někdo neměl nejšťastnější dětství.
Love Percy Jackson!

Smardik17
09.05.2017 5 z 5

Tak tomu říkám famózní zakončení série. Paráda. Tato kniha mi přišla nejnapínavější. Po dočtení knihy jsem hodinu stál a tleskal ve stoje, protože tato kniha (i autor samozřejmě) si ho zaslouží! 100%

Nathanielka
01.05.2017 5 z 5

Nejlepší zakončení celé série Percy Jackson. Za pět let jsme viděli Percyho, Annabeth, Growera a další polobohy vyrůst, dospět a nakonec vyhrát bitvu bohů. Byla to skvělá výprava a poslední kniha je zaručeně moje nejoblíbenější ze všech.

minusha97
20.04.2017 4 z 5

Milujem, milujem, milujem Ricka Riordana a milujem Percyho Jacksona. Pirsahám, že nikdy som pri knihe nevyronila také potoky sĺz ako práve pri tejto. Skvele napísaná séria pre deti aj starších čitateľov, podľa mňa je ťažké sa s touto knihou u niekoho netrafiť. A hoci ma časť knihy mierne nudila, myslím si, že sa jedná o skvelé zakončenie skvelej série. Ďakujem.

Ketesh
20.04.2017 5 z 5

Famózní zakončení série! člověku je líto, že končí. Kniha se četla sama.

Viky.nox
08.04.2017 5 z 5

Série Percy Jackson a Bohové Olympu jsou jedny z mých nejoblíbenějších sérií vůbec. A miluju, když si je můžu přečíst znova. Dneska jsem přečetla poslední díl Percyho Jacksona, jelikož je můj nejoblíbenější a znovu jsem si připomněla, jak je to úžasné. Návrat do Tábora polokrevných mi vytvořil úsměv na tváři, možná i ty slzy v očích a odtrhl mě od té nudné a hrozné reality, ve které žiju.