Poslední z bohů

Poslední z bohů https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87012/bmid_percy-jackson-posledni-z-bohu-RQF-87012.jpg 5 1603 175

Percy Jackson série

Percy Jackson Poslední z bohů je pátý díl série o synovi boha moří Poseidona, hrdinovi a také obyčejném chlapci Percy Jacksonovi. Autorem celé řady je Rick Riordan. Percymu bude šestnáct let. Je jedním z Olympanů, polobohů, kteří kdysi sídlili na bájné hoře v antickém Řecku. Dnes převzala sílu vést Zemi k dobru a drtit síly zla Amerika. Z problémového dítěte s poruchami chování i učení vyrostl zdatný bojovník. Stále na něm leží hrozba dávného proroctví a teď se velká kniha, kde jsou zapsána, otevírá a Percy konečně zjistí, jaký osud mu byl předpovězen. Předpověď byla vyřčena před sedmdesáti lety a Percy už splnil tolik náročných úkolů, že nikdo kromě jeho samotného nepochybuje o Percyho schopnosti vyrovnat se s každou situací. I kdyby to mělo být prokletí vyřčené ve velké knize.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Last Olympian , 2009

DUNIKO
13.04.2019 5 z 5

Nic!Absolutně nic se této knížce nedá vytknout.Jsem nadšená a uchvácená.Napětí,humor ale i smutek a zlo.Prostě FANTASTICKÉ ČTENÍ!!!

Calla2002
28.03.2019 5 z 5

Co říct? Celou sérii jsem za chvíli zhltla.
Říkáte si, knihy nebudu číst, stejně jsem viděl film. Ale pak se začtete do pár prvních stránek prvního dílu a říkáte si „CO? JAK?”
Je to v podstatě jako rododendron a mahonie, neskutečný rozdíl. Kniha a film spolu mají společného leda tak bohy.
Série si nezaslouží míň jak pět hvězdiček ❤

Jeronym
07.03.2019 5 z 5

Ani poslední díl nezklamal.
Divil jsem se, jak přišla závěrečná bitva brzy a obával jsem se natahování děje, což nakonec nepřišlo. Svižné, akční, až do konce. Musel jsem knihu dočíst na úkor spánku.
Jsem rád za vlastní obrazotvornost, přesto mě mrzí, jak filmy odflákli... Tak do které série se pustím příště? Hlasuji pro severskou mytologii. :)

verulik196
12.02.2019 5 z 5

Poslední díl.. kdo by to byl řekl, že celou sérii přelouskám tak rychle? Musím si přečíst taky Bohy Olympu, už teď mi po Táboru polokrevných a bozích stýská...
Ke knize: tento díl se moc moc povedl. Na takto promyšlenou bitvu jsem ještě nikdy nenarazila a asi ani nikdy nenarazím. Vše bylo vymyšleno do posledního detailu a každý v ní sehrál více či méně důležitou roli. A závěr? Nemusím se na autora zlobit na jím vymyšlený konec, je totiž naprosto perfektní. Už se těším na jeho další knihy!

MonaLisa42
02.02.2019 5 z 5

Úžasný konec, úžasné série. Co víc se dá říct?
Konec příběhu by nemohl být lepší. Všichni se postupně zapojí do bitvy. Líbí se mi jakým působem nakonec bylo vyplněno prorotství. Je mi líto mnoha hrdinů, kteří v této knize zemřeli. Postavy mě opět překvapili, to co se stalo Rachel, se nedalo předpokládat. No... celá kniha byla napínavá a samé překvapení. Děkuji!!!

lenkie
24.11.2018 5 z 5

opět krásná knížka

Miska2001
12.11.2018 5 z 5

Úžasné vyvrcholení této série. Opět napětí, radost a pláč. Jak to tenhle autor dělá, že ve mě svým příběhem pokaždé vzbudí tolik emocí? :)

meredith6677
07.11.2018 5 z 5

Série dočtená a já nemám slov. Prostě nádhera! Bavila mě od prvního dílu do posledního. Pořád se něco dělo, člověk neměl nejmenší chvíli k tomu, aby se nudil. Postavy naprosto úžasné a bude se mi po nich stýskat... Ale proto mám už na poličce Bohové Olympu a dám se do nich. Se světem Ricka Riodana se nejspíše tak brzy ještě nerozloučím, nejsem na to připravená. :D

Mystig
22.10.2018 5 z 5

Velké finále. Doslova. Je těžké, když série končí. Jste plní dojmů, které je třeba zpracovat a že jich v tomto případě není málo. Obdivuji toho už mladistvého poloboha, za jeho rozhodnutí. Já bych k němu takovou vůli neměla. Končí jedna éra, kdy se z dvanáctiletého klučíka stal nezapomenutelný hrdina. Bylo mi ctí, být u toho.

SeiyaOri
05.10.2018 5 z 5

Paradoxně mě baví tím víc čím jsem starší. :) Pecka (y)

Francesca14
10.09.2018 5 z 5

U minulého dílu jsem psala, že série je díl od dílu lepší, a platí to i u toho posledního, který byl z celé série určitě největší bomba. Samozřejmě mě bavil jako ty předchozí, ale byl nejnapínavější, měl nejvíc překvapivých odhalení a zvratů, bylo na něm poznat i jak moc se Percy od prvního dílu změnil a vyspěl a samozřejmě tomu nechyběly naprosto nemístné a vtipné sarkastické postavy jak Percyho, tak kohokoliv jiného. Tenhle díl nabíral místy docela tajemný nádech, se všemi těmi sny a věštbami a minulostí, sám Percy byl trochu naštvanější a vážnější než dřív, ale k příběhu to sedělo. Bylo to naprosto perfektní zakončení, které jsem nemohla dát z ruky a zatím jsem ještě pořád tak nadšená z četby, že nemůžu napsat objektivnější hodnocení. Série si mě rozhodně získala, naprosto zoufale mám ráda hlavní postavy, Percabeth, řecké bohy a celý ten svět a příběh a rozhodně se v nejbližší době pustím i do série "Bohové Olympu".

dancadragneel
13.08.2018 4 z 5

Na začátku jsem měla strašný problém se do díla začíst, ale na samotném konci jsem se i smála. Zajímavé a krásné zakončení.

Žožik
24.07.2018 5 z 5

Krásné zakončení série. Poslední díl se jako ostatní skvěle vyvedl.

Lucik100
24.06.2018 5 z 5

Skvělý konec, kde vše dopadne dobře.

SmallLucia
23.06.2018 4 z 5

Skvělé zakončení celé série, které jsem dočítala opravdu s úsměvem na tváři.

tichoslapek_
29.05.2018 5 z 5

Ani poslední díl nezklamal a dostala jsem pořádnou dávku napětí a postupného rozuzlení. Série tak byla skvěle zakončena a já můžu jen dodat, že nelituji koupě jediného dílu z ní. Určitě se k ní budu vracet...teď už společně se svým synem. :)

SknihouVrukách
03.05.2018 5 z 5

Wau!! Môj najobľúbenejší diel zo serie.Milujem tento svet a postavy z tejto knihy.A ten koniec ??? Tá akcia ??? Úžasne. 4,5*/5*, pretože prípravy na vojnu bohov ma nebavili.

DracoMalfoy
15.04.2018 5 z 5

Doslova boží! Moc se mi líbil konec, všechny moje oblíbené postavy dostaly správné zakončení. Už se moc těším na daší knihy or Riordana, doufám že to taky bude taková pecka. :-) Mini SPOILER: Will! Will! Will! Aneb Pinterest.

juni
31.03.2018 5 z 5

I poslední díl byl naprosto úžasný. Do Percyho jsem se snad zamilovala. Právě čtu Bohy Olympu a je tam zmínka o Percym ;)

NikolettaHole
20.03.2018 5 z 5

Znáte takové to smutno, když vám skončí série, kterou jste si zamilovali? To jsem u Percyho prožila, zamilovala jsem si hlavní postavy , dlouho jsem čekala kdy se konečně dají ti dva dohromady, a užívala jsem si i dobrodružství. Způsob ukončení války se mi moc líbil. Kniha byla nejlepší z série.