Poslední z bohů

Poslední z bohů https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87012/bmid_percy-jackson-posledni-z-bohu-RQF-87012.jpg 5 1601 175

Percy Jackson série

Percy Jackson Poslední z bohů je pátý díl série o synovi boha moří Poseidona, hrdinovi a také obyčejném chlapci Percy Jacksonovi. Autorem celé řady je Rick Riordan. Percymu bude šestnáct let. Je jedním z Olympanů, polobohů, kteří kdysi sídlili na bájné hoře v antickém Řecku. Dnes převzala sílu vést Zemi k dobru a drtit síly zla Amerika. Z problémového dítěte s poruchami chování i učení vyrostl zdatný bojovník. Stále na něm leží hrozba dávného proroctví a teď se velká kniha, kde jsou zapsána, otevírá a Percy konečně zjistí, jaký osud mu byl předpovězen. Předpověď byla vyřčena před sedmdesáti lety a Percy už splnil tolik náročných úkolů, že nikdo kromě jeho samotného nepochybuje o Percyho schopnosti vyrovnat se s každou situací. I kdyby to mělo být prokletí vyřčené ve velké knize.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Last Olympian , 2009

Rollman
09.08.2020 5 z 5

Tak a je konec, nebo ne? Každopádně, první série je za mnou a musím říct, že poslední segment je finále se vším všudy. Kruh proroctví i všech neznámých se postupně a uzavírá a tak jsme svědky mnoha zvratů, jenž některé jsou trochu předvídatelné, ale většina z nich Vám vysaje duši z těla. Obrovské finále obsahuje vše, co by měla taková část mít. Plno akce, mnoho postav na jednom místě, hodně škod a i pár smrtí (I když já bych si jich přál trošku více). Samozřejmě nechybí scény, kde mi husina skákala z ruky na ruku a samotné zakončení je opravdu epické. Co na to říct? Není času na rozdávání a vzhůru na 2. sérii. Rozhodně doporučuji.

Naty838
14.07.2020 5 z 5

Po dlouhé době jsem se odhodlala dát si rereading této skvělé série, jelikož díky téhle sérii jsem si zamilovala knížky. Líbila se mi úplně stejně jako před pár lety, ba i možná víc, protože na spoustu detailů jsem zapomněla a dokonce i poslední bitvu jsem měla v představě jinou. Patří mezi mé absolutně nejoblíbenější knížky, a i když je mířená na mladší čtenáře, tak mi to nevadí. K těmto knihám se budu vždy ráda vracet a miluju díky nim řeckou mytologii což už samo o sobě vypovídá mnoho. Jestli jste jí ještě nečetli, mohu vám ji jen doporučit.

luboskniha
10.06.2020 5 z 5

ÚŽASNÉ, ÚŽASNÉ a znovu ÚŽASNÉ. Tyto slova bych použil nejen k tomuto dílu, ale k celé sérii. Děj opět skvělý, spousta zábavy, akce a napětí. V podstatě to není ani konec že :). Nemůžu dát nic jiného než plný počet * a začít číst další sérii pro mě skvělého spisovatele.

ElikaS
29.05.2020 5 z 5

Poslední díl jsme se nezastavili, neustále se něco dělo a bylo v něm plno překvapivých momentů. Knížka se četla úplně sama a závěr byl skvělý.

farys_books
25.05.2020 4 z 5

Krásné zakončení celé série, celá kniha je v podstatě nabitá akcí a nechybí ani navnadění na další sérii. Co se mi strašně líbí je to, že i v té nejvážnější chvíli si Percy dokáže z něčeho udělat srandu a pak už se všechno nezdá tak černé, jak to vypadalo předtím.
Teď budu opakovat to, co jsem napsala už k ostatním dílům, ale já prostě musím. Tahle série je prostě jedna z těch, které budou v mém srdci navždy mít místo, už jen díky krásně zpracované antické mytologii a díky postavám, které mám ráda a vzpomínám na ně. Tyhle knížky se čtoh skoro samy a to v jakémkoliv věku, každý si na nich něco najde. Takže pokud váháte nad čtením, tak váhat přestaňte a jděte do toho, stojí to za to.

Jarmila97
21.05.2020 5 z 5

Úžasné zakončení série musím říct že bylo těžké se od knihy odpoutat to napětí bylo vážně silné asi si koupím další sérii knih ať si ještě chvíli můžu užívat svět bohů

LillyM.
19.05.2020 5 z 5

Miluju!!! Moje velká láska:-)

david9690
29.12.2019 4 z 5

ten konec se mi líbil velmi... to se autorovi fakt povedlo a bylo to pro mě určitým způsobem i překvapující, jak se s tím autor popral. Kniha obsahuje spoustu zajímavých myšlenek a podnětů k zamyšlení. Celá serie si mi četla velmi příjemně a rozhodně si někdy přečtu i další serie od pana Autora

oluskace
07.11.2019 5 z 5

Celá série je skvělá. Moc jsem si příběh užila a těším se až si ji přečtou mí kluci. Čte se sama, ani jsem knihy moc nedávala z ruky a chtěla jen číst. Doporučuji

MartySchattawa
28.10.2019 5 z 5

Percy jackson, skvělá série....
Stylem psaní mi to přišlo jako triologie "jeho temné esence" od Philip Pullman, jen v tady tý sérii bylo že to vyprávěl Percy...
A jinak co se týče příběhu tak fascinující, stalo se mi podruhý že když jsem to dočetl tak jsme se koukal na různý videa, atd.. a už se těším na to až mi přijdou Bohové Olympu to zas bude četba na krátkou dobu

Ferry9
22.10.2019 5 z 5

Celá série je super. I když jsem dospělý, bavila mě. Neztratila dech ani v posledním dílu. Zpočátku jsem knihy této série hodnotil na 4 hvězdy. Nakonec mě to bavilo tak, že poslední dvě jsem ohodnotil 5 hvězdami.

DancerAnnBooks
28.09.2019 5 z 5

Nádherná kniha . Strašně chci pokračování . Nikdy bych neřekla , že mě bude bavit , protože jsem nikdy o bozích moc nevěděla a ani mě to moc nezajímalo . Ale teď , když jenom zaslechnu něco takového , hned se mi vybaví části příběhu , nebo hned vím o jakého boha se jedná . (MALÉ SPOILERY) Dokonce se i vyplnilo mé přání a to , že Percy konečně Annabeth přiznal co k ní cítí . Sice to bylo až úplně na konci , ale aspoň něco . Knihu nemůžu ohodnotit jinak než 5/5 body a klidně , kdyby to šlo , bych jí dala klidně víc . Tuto sérii jsem si prosně zamilovala . Rozhodně doporučuju .

Ivka14
09.09.2019 4 z 5

Skvělé zakončení série. Nové proroctví, které nejspíš bude mít i odezvu jinou sérii. Moc se mi díl líbil a to hlavně konec na hoře Olymp a v táboře polokrevných.

Medasek
13.08.2019 5 z 5

Úplně nečekané zakončení série. Napínavé, dechberoucí...
Doporučuji přečíst celou sérii

Jidlos
09.08.2019 5 z 5

Celou serii muluji, přečtu si další volné pokračování. A nejlepší konec Percy a Annabeth si vyznaly lásku. Toto mě na těchto knihách baví vždy je tam nějaká love story :). Dopuručuji

ladyKristyn
27.07.2019 5 z 5

Celá série je excelentní, jsem ráda že nechybí v mé knihovničce.

Safira55
07.07.2019 5 z 5

Miluji knihy s řeckou mythologii a tato serie je skvelá

Pája20
16.06.2019 5 z 5

Suprovy díl se skvělou bytvou o Olymp a osud světa. Prostě nářez
SPOILER!!
Percy na sebe bere Achillovu kledbu aby se mohl vyrovnat Kronovi v Lukově těle. Devět bohů bojuje s Týfonem. Poseidon válci s Tytanem Okeanem a na tabornicich a lovkynich je ochrana Manhattanu a Olympu. Aresuv srub kvůli hádce s Apollonovym nejdou do boje a Kronos se blíží.. Nakonec největšími hrdinami se stane Nico s odcem Hadem při pomocí při obraně Olympu v nejtemnejsi chvilce. Ve chvíli kdy Tyfon překračuje řeku aby se dostal na Manhattan zachrání vše Poseidon s vojskem kyklopu na Hypokampech a strhnou Tyfona do Tartaru. A nakonec Luke premuze vlastní boj a skrz "Achillovu patu" se prokletou čepelí objetuje a zabíjí sebe i s Kronem. A aby toho nebylo málo Reachel se stává Delfskym orakulem po 80 letech a zrušení Hadovy kledby a za přítomnosti Apollona vyrkne nové proroctví..... A tábor se rozrůstá a hromadu nových srubu pro nižší bohy a noví tábornici, kteří vědí kdo je jejich božský rodič se jen a jen ženou...
KONEC SPOILER!!
A co bude dál noo Bohové Olympu nám to řeknou...

pampelišinka
05.06.2019 5 z 5

Díl zvládá být přesně takový, jaký by dle mých představ měl být. Napínavý, smutný, svižný, s vtipnými místy.
A kdo čekal na Riordanovského Achillea s Patroklem, tady je máte. :') A úplně jinak, než byste čekali.

PhoebePollard
29.05.2019 5 z 5

Velmi velmi dobré. Trochu rozvláčné a klišé závěrečné "fight scény" taky moc nic, ale jinak skvělé po všech stránkách. A hlavně miluju Percabeth...