Poslední z bohů

Poslední z bohů https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87012/bmid_percy-jackson-posledni-z-bohu-RQF-87012.jpg 5 1602 175

Percy Jackson série

Percy Jackson Poslední z bohů je pátý díl série o synovi boha moří Poseidona, hrdinovi a také obyčejném chlapci Percy Jacksonovi. Autorem celé řady je Rick Riordan. Percymu bude šestnáct let. Je jedním z Olympanů, polobohů, kteří kdysi sídlili na bájné hoře v antickém Řecku. Dnes převzala sílu vést Zemi k dobru a drtit síly zla Amerika. Z problémového dítěte s poruchami chování i učení vyrostl zdatný bojovník. Stále na něm leží hrozba dávného proroctví a teď se velká kniha, kde jsou zapsána, otevírá a Percy konečně zjistí, jaký osud mu byl předpovězen. Předpověď byla vyřčena před sedmdesáti lety a Percy už splnil tolik náročných úkolů, že nikdo kromě jeho samotného nepochybuje o Percyho schopnosti vyrovnat se s každou situací. I kdyby to mělo být prokletí vyřčené ve velké knize.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Last Olympian , 2009

myselin007
03.01.2016 4 z 5

Úžasný konec, nekonec, strhujícího příběhu Percyho a jeho přátel. Tleskám autorovi, že nádech dobrodružna neutichl ani na konci příběhu.

Kiwisska
09.12.2015 5 z 5

Poslední díl se dá shrnout jedním slovem "BOJ". Je to vyvrcholení celé série, nečekejte žádný odpočinek, bojuje se od začátku až do konce. SPOILER: zvěda jsem odhalila velmi brzy i osud slečny R.

Elis-
22.11.2015 5 z 5

Bez chyby! Skvělé zakončení série a vážně nečekaný konec :o :D

P-man
21.11.2015 5 z 5

Skvělé, nevidím žádnou chybičku. Abych se přiznal, to, že je Silena Beauregardová ten zvěd, jsem si myslel od začátku, co ji poprvé v této knížce Rick zmínil. Nikdy nebyla v ostatních knihách moc zmiňována, až teď. Mojí oblíbenou postavou se od první chvíle stal Nico di Angelo. I když to byl Hádův syn, i když dvakrát zradil Percyho.

MayLeves
13.10.2015

OMG. Naprosto dokonalá série. Konec byl vážně povedený a ukápla i slzička......Teď vážně Rick je skvělý spisovatel

kendllajf
08.10.2015 5 z 5

Velmi úžasná série. Pohltila mně do posledního dechu. Vyvrcholení: Bez chyby. To musí dostat 5 hv. :)))))))))

NikiMedy
21.09.2015 5 z 5

Celá série Percyho Jacksona je úžasná, už se těším až si přečtu pokračování Bohové Olympu

Temný snílek
29.08.2015 4 z 5

U minulého dílu jsem trochu remcala, že je série zdlouhavá a na tom si trvám stále, protože předchozí díly děj hrozně natahovaly. Tento, poslední díl je dle mého názoru nejlepší, protože se děj konečně rozhoupe kupředu a napínavost doslova sálá z řádků.

Poslední z bohů je moderní fantasy pro mládež, která nejvíce ocení lehký a dost předvídatelný děj, ale zároveň si jistě užije atmosféru knihy.

kacka29
23.08.2015 5 z 5

I poslední díl byl strhující, napínavý a vtipný. Zkrátka dokonalý prázdninový relax a přenesení se mimo realitu do světa řeckých bohů, hrdinů a všech ostatních stvoření. Díky této sérii jsem pochytila alespoň základní znalost řecké mytologie, což je příjemný bonus navíc. Doufám, že mé oblíbené postavy se objeví i ve volně navazující sérii Bohové Olympu...

veronika.v
22.08.2015 5 z 5

Pamatuji si, jak jedna moje bývalá spolužačka měla o první knížce téhle série čtenářský deník a naprosto mě uchvátila a tak jsem si řekla, že zajdu do knihovny, abych si ji také mohla přečíst a dodnes jsem ráda, že o tom měla ten ČD, protože bych jinak přišla o úžasně poutavý příběh. Celou sérii jsme přečetla raz dva až jsem se sama divila, že jsem už dočetla poslední knihu.
Příběh, jak už jsem řekla, je poutavý a kdo má rád řecké báje, jako já, si knížky velmi oblíbí. Tohle bylo poprvé a asi naposled, kdy mi nikdy nevadila hlavní postava, Percy, za což dávám palec nahoru. Vřele doporučuji :)

Véča
15.08.2015 5 z 5

Konečně jsem dočetla celou sérii a musím říct, že se mi opravdu moc líbila. Knížky se četly rychle, bylo tam nějaké napětí, vtip občas dokonce i láska. Musím hodnotit 5* a všem doporučuji!
Už se těším na další sérii - Bohové Olympu. :)

danielosbourne
08.08.2015 3 z 5

Mně se poslední díl ze série o Percy Jacksonovi četl asi nejhůře ze všech. Rozvleklá válka, která se táhne v podstatě od začátku knihy až k jejímu konci mě doslova odrazovala od čtení. Je to zbrklé, neemocionální a stále se opakující. Ty emoce mi chybí asi nejvíce. Postavy umírají a nad vším se mávne rukou a jdeme dál. Nikdo si neposteskne. Kniha to nebyla špatná, ale musím hodnotit hůře, než předešlé díly. Přemýšlím ale, že se ještě přeci jen pustím do navazující série Bohové Olympu. Riordan vytváří poměrně zajímavý svět.

Jano.
07.07.2015 4 z 5

Po predchádzajúcich dieloch trošíčku sklamanie, veľa oblúd, málo deja, avšak na druhej strane stále geniálne. :D Miestami nuda, ale inými miestami žrádlo. :D :D

Rubika
23.06.2015 5 z 5

Krásné zakončení série ;) Knihu jsem četla 3x a nelituji ani jednoho 'krát'.
Doporučuji

lenda6052
20.06.2015 5 z 5

nepřekonatelný díl

Dani3
14.06.2015 3 z 5

V závěrečném díle série Percy bojuje s Lukem alias Kronem. Kniha je vlastně jedna velká bitva, kde je plno akce a plno soupeřů.

Ze začátku jsem se nemohla vůbec začíst a v některých místech jsem si přála, abych se konečně dopracovala na konec. Kniha není vyloženě špatná, ale asi jsem očekávala trochu víc…

Hádes a jeho rodina to svými dialogy trochu odlehčili, což mě potěšilo.

David123456
22.05.2015 5 z 5

Cool book

9187
20.05.2015 5 z 5

Tak tohle bylo ...hustý. Kronos...byl hustý. Tato kniha...byla hustá. Opravdu tentokrát bych si to rád přečetl znovu, protože tak dobrou knihu jsem v životě nečetl

Terča.K
03.05.2015 4 z 5

No teda - závěrečný díl série rozhodně nezklamal! Nejdřív jsem se sice do knihy nemohla pořádně začíst, ale pak už to šlo samo. Líbilo se, že se zde zase objevila Thalie a Lovkyně, no a postava Krona alias Luka bylo opravdu pěkně promyšlená, stejně jako závěrečná bitva. Musím říct, že bylo příjemné přečíst si po dlouhé době knihu s happy endem. (Jasně, že je trochu naivní, protože Hádese, kterého nikdo neměl rád a vždycky byl "ten špatný", najednou všichni Olympané zbožňují, nižším bohům jako třeba Nemesis nebo Hekaté se hned začnou stavět sruby v Táboře apod.) A abych nezapomněla, jsem opravdu zvědavá jaká bude série Bohové z Olympu, která by měla volně navazovat na P. Jacksona, protože jak R. Riordan naznačil proroctvím, bude to pravdu zajímavé.

RecycledCarrey
09.04.2015 5 z 5

Perfektní zakončení série! Můžu říct, že závěrečné boje miluji a poslední kniha v sobě měla hodně odhalených tajemství a jelikož mám ráda řecké báje, byla tahle série jednou z nejlepších co jsem četla.