Poslední z bohů

Poslední z bohů https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87012/bmid_percy-jackson-posledni-z-bohu-RQF-87012.jpg 5 1600 175

Percy Jackson série

Percy Jackson Poslední z bohů je pátý díl série o synovi boha moří Poseidona, hrdinovi a také obyčejném chlapci Percy Jacksonovi. Autorem celé řady je Rick Riordan. Percymu bude šestnáct let. Je jedním z Olympanů, polobohů, kteří kdysi sídlili na bájné hoře v antickém Řecku. Dnes převzala sílu vést Zemi k dobru a drtit síly zla Amerika. Z problémového dítěte s poruchami chování i učení vyrostl zdatný bojovník. Stále na něm leží hrozba dávného proroctví a teď se velká kniha, kde jsou zapsána, otevírá a Percy konečně zjistí, jaký osud mu byl předpovězen. Předpověď byla vyřčena před sedmdesáti lety a Percy už splnil tolik náročných úkolů, že nikdo kromě jeho samotného nepochybuje o Percyho schopnosti vyrovnat se s každou situací. I kdyby to mělo být prokletí vyřčené ve velké knize.... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Last Olympian , 2009

TerezaMondeková
05.09.2021 5 z 5

Poslední díl se mi líbil nejvíc. V posledním dílu rozhodně nebyla nouze o napětí, nebezpečí, o spoustu zvratů a překvapení. Ale taky tu bohužel byly smutné a dojemné momenty, u kterých jsem opravdu slzu neudržela. Ale bohužel... dalo se čekat, že v posledním dílu takové momenty budou, když se schylovalo k závěrečné válce, která rozhodne. Dost mě překvapilo, kdo byl od začátku špeh. V hlavě mi běželo spoustu jsem, ale tohle jsem nečekala. Ale co se mi na tomhle dílu opravdu hodně líbilo, že všichni bohové, polobohové, kentauři a další... se spojili a šli do toho společně. A na konci jsem byla v šoku. Je mi ale líto Luka.
Ale co mě trochu rozčilovalo... byl opět Percy. Ty jeho city... opět jsem byla zmatená. Koho vlastně chce, nejdřív jedna, pak druhá, myslí na jednu, ale je s tou druhou... Mezi Percym a Annabeth bylo jiskření. Chtěla jsem s ním zatřást, aby se už konečně k něčemu rozhoupal a nakonec jsem se dočkala. Ale myslím, že autor mohl z toho jiskření mezi nimi více vytáhnout. Sice jsem se u tohohle dílu nezasmála jako u předchozích, ale i tak se mi díl opravdu líbil. Jenom je mi líto, že není zfilmovaná celá série. Možná, že půjdu i do dalších sérií od autora.

jancapen
28.08.2021 5 z 5

Většinu z tohoto závěrečného dílu série Percyho Jacksona tvořila veliká bitva mezi Kronem a bohy, respektive jejich dětmi a spřízněnými silami. Ačkoliv bojové a bitevní scény úplně nevyhledávám ani v četbě, ani ve filmu, tak se to dalo celkem zvládnout. Nejvíc se mi na ději líbily překvapivé zvraty a pointy příběhu. Pokud hodnotím sérii i jako celek, tak nemůžu jinak, než dát plné hodnocení :-).

Luigi1
16.08.2021 5 z 5

Nejlepší díl z celého komplexu.Jako celek ve mně tyto díly zanechaly hluboký čtenářský dojem.Doporučuji

Ešína
25.07.2021 4 z 5

Pro fanoušky Percyho Jacksona skvělé zakončení.

zirafinec
28.06.2021 5 z 5

Moc pěkné zakončení série. Doporučuji.

Co nechápu úplně nejvíce, je název. Mohl byste mi někdo prosím poslat vysvětlení??? Děkuji.

Konec. Neohlédl.

Akléda_
09.06.2021 3 z 5

Jsem velmi spokojená s tím, jak celá série skončila. To, jak autor většinu věcí převrátil, ale vlastně to pořád dávalo smysl je prostě boží. Opět mě bavil svět, postavy a konečně po několika dílech se rozvíjející romantická linka. S koncem jsem spokojená a nechápu že mám celou sérii za sebou. Četlo se to skvěle, jak už je u autora zvykem, jen si mě to tolik nezískalo. Chápu ale, že to bude hlavně tím, že nepatřím mezi cílovku, bohužel jsem to ale musela zahrnout i do hodnocení.

Beltrix
23.04.2021 5 z 5

Přemýšlela jsem, jestli tomu dát 5 hvězdiček, protože k tomuhle dílu mám pár výhrad, ale nakonec jsem je dala. Ono je dost těžké budovat příběh a vytvořit uspokojivé vyvrcholení, tady se to povedlo. Nicméně teda ta čísla bojovníků na straně bohů (a jejich docela úspěšné odrážení Kronovy mnohonásobně větší armády) mi přišla neuvěřitelná. Pracujeme s necelou stovkou dětí, s věkovým průměrem 15 let, která má za sebou několik (pokud je průměr příchodu 11-12 let, tak jde o 3-4 prázdniny) dvouměsíčních prázdnin v táboře a najednou zvládají zdolávat desítky nestvůr? To asi jediné mi nesedělo. Ale jinak opravdu skvělé završení této série.

AničkaM
11.04.2021 4 z 5

Byla bych ráda, aby tahle série ještě nekončila. Knížka mě bavila víc než předchozí. V tomto dílu bylo oproti ostatním hodně mrtvých polobohů, ale to k bitvám patří a Olymp se zachránit prostě musel. Bylo tam hodně překvapivých momentů a určitě si tuhle sérii ještě přečtu.

Lokina
02.04.2021 5 z 5

Všechno hezké jednou končí, ale vzpomínky, na úžasnou sérii Percy Jackson, ty budou trvat věčně. Poslední kniha mě neskutečně bavila, na vtipnosti trochu ubrala, protože se bojovalo o všechno. Bitva o New York patří k tomu nejlepšímu v knize. Akční scény byly velmi povedené, nápadité a neustále mě to znovu a znovu vtahovalo do děje. Paní O'Learyová byla úžasná a takového mazlíka bych taky chtěla.
Závěrečná konfrontace s nepřítelem byla hodně zajímavá, emotivní s překvapujícím odhalením.
Pro mě to bylo pohodové čtení, které umí pobavit, rozesmutnit, šokovat a nebo se něco nového dozvíte o mytologii Řecka.
Rozhodně s touto sérií nekončím a přečtu si od autora další díla :-)

hledaseniki
16.02.2021 5 z 5

Závěrečná bitva je tu.
Po letech, kdy jsem sérii s Percym Jacksonem měla rozečtenou konečně nastala ta chvíle a já to dočetla a víte co, je to škoda, protože tohle mě nesmírně bavilo. Percy v posledním díle hrozně vyzrál a stal se skutečným hrdinou, přijal svůj osud a do bitvy šel po hlavě a byl pro vítězství schopen udělat cokoliv. Tohle bylo vážně skvělé zakončení série, bylo to plný akce, překvapení, radosti, smutku, byla to prostě parádní jízda. Jestli něco s klidným srdcem můžu doporučit, tak je to právě Percy Jackson. Jak už jsem mnohokrát zmiňovala Rick Riordan je neuvěřitelný spisovatel a já se brzy vrhnu do jeho další série, která je zase z Tábora polokrevných a budu doufat, že se tam hrdinové z téhle série zase objeví, podle zakončení série se to tak alespoň tváří.

vlkove
06.02.2021 5 z 5

Moc pěkné čtení. Zakončení série je vlastně jedna velká akční bojová jízda. V knize jsou dořešena všechna otevřená témata a v závěrečných asi 40 stranách je shrnuto vše podstatné z příběhu Percyho a jeho přátel. Opravdu důstojné ukončení krásného příběhu o bozích a jejich dětech.
Celá série knih se mi moc líbila. Nápad přiblížit mladším i starším čtenářům řeckou mytologii je skvělý. Mám ráda autorův humor. Příběh o Percy Jacksonovi a jeho přátelích řadím do poličky slavných kultovních dětských knih, které nadchnou nejen mladé čtenáře.

HODNOCENÍ SÉRIE: 97 %

Cress
28.12.2020 5 z 5

Tenhle díl je od začátku až do konce plný napětí a nečekaných zvratů (teda většinu jsem nečekala). Na jednu stranu mě mrzí, že už je tohle poslední díl, ale jsem ráda, že konečně vím, jak všechno končí. I když čtu knihu už podruhé, zapomněla jsem většinu věcí, takže jsem si ji užila skoro stejně jako poprvé. Pokud jste Percyho nečtli, tak opravdu nechápu, na co čekáte. Všichni povinně přečíst.

Janie98
01.12.2020 5 z 5

Skvělá série.

DK197
25.11.2020 5 z 5

E-KNIHA SK: Poslední díl byl samá akce a zvraty. Některé jsem tušila, jiné mě překvapily. Celkově jsem byla tak napnutá, jak to dopadne, že jsem musela číst a číst... Stálo to za to. Moc dobrý závěr série. Jestli na tom celku najdu nějakou chybu, tak nedostatečnou práci s vedlejšími postavami. Oblíbíte si jen ty hlavní - ostatní se tam objevují a mizí (někdy jen jako jméno a jedna, dvě scény) podle autorovy potřeby, ale ne na tak dlouho, aby čtenáři přirostly k srdci. Jejich případná ztráta pak působí vlažněji, než by za jiných okolností mohla. Obrušuje to tedy dojmy při čtení, což je to škoda. Třeba to autor vypiloval v pokračování...

kykiryki28
10.11.2020 4 z 5

(SPOILER) Tak to byla pecka! Na začátku celkem šok, že Percy začal chodit s Rachel. Vždycky jsem fandila Percymu a Annabeth, ale je pravda, že samotná Annabeth nevěděla, co vlastně chce. Stále věřila, že se Luke napraví a bude všechno jako dříve...

Od poloviny knihy probíhal boj mezi polobohy (těmi hodnými) a Titány, v čele stál samozřejmě Kronos (v těle Luka). Mezitím se stane mnoho zvratů, např. se dovíme, kdo byl zvěd. Boj končí tak, že se Luke na konci obrátí k dobru a sám se probodne (byl nesmrtelný, ale měl také zranitelné místo), tím je Kronos zničen...Luke ale bohužel také umírá.

Na konci knihy každý z polobohů je odměněn. Percy si přeje, aby se bohové přihlásili i k ostatním polobohům, tím pádem by nedošlo k podobné válce, která se nedávno udála. Také chce, aby se postavily v táboře sruby méně známých bohů, aby se tak uvolnilo místo ve srubu boha Herma, Lukova otce.

Rachel zjistí, že umí předpovídat budoucnost, rozhodne se proto stát se novým Orákulem. A Percy a Annabeth to dají konečně dohromady♥

Lenas2412
11.10.2020 5 z 5

Tahle knižní série mi přirostla k srdci neuvěřitelně snadno a rychle. Prostě jsem se zamilovala do způsobu vyprávění, humoru, postav, příběhu.. Percy Jackson má všechno, co jsem si od knižní série mohla přát a Poslední z bohů pro mě bylo skvělým zakončením první série z tábora polokrevných. Knížka byla napínavá, měla spád, vtáhla vás do středu akce, celý příběh se krásně uzavřel... Knížku jsem dočetla neskutečně spokojená.

Lena.Cte
09.10.2020 5 z 5

Skvělé, nevidím žádnou chybičku. Úžasný konec strhujícího příběhu Percyho a jeho přátel. Vyvrcholení celé série je boj od začátku až do konce. Nečekejte žádný odpočinek.

StarPopcorn
01.10.2020 5 z 5

Poslední díl…A mě je líto, že tahle série končí
Tenhle díl je snad nejlepší z celé série
Začátek: Výborné
Průběh: Výborné
Konec: Výborné
Luke je tady vyobrazen velice uvěřitelně
Dočetl jsem celou sérii podruhé a bylo to ještě lepší

Nicolka77
01.09.2020 5 z 5

Skvělý, skvělý, skvělý.. tohle mě fakt bavilo! celý tenhle díl byl napínavý od začátku až do konce, byl plný zvratů, příjemných okamžiků, ale i chvil kdy jsem měla slzy v očích! Díky za celou tuto sérii. A moc se těším na další knihy od autora!

kedlis
30.08.2020 4 z 5

(SPOILER) Skvělé zakončení série a nalákání na další.
Jelikož se jedná o díl ve kterém jde v podstatě jen o bitvu, se konečně zbavujeme zajetého vzorce škola-tábor-výprava.
Percyho přání bylo promyšlené a nesobecké. Lukova smrt se dala očekávat, akorát jsem si myslela že ho zabije Percy Kronovo zbraní. Lukovo otočení opět na 'hodného' kluka mě trošku zklamalo, jelikož je to takové klišé.
Samozřejmě se celá naše partička dostala do tábora bez vážnějších zranění, ne že by se mi líbilo zabíjet hlavní postavy, ale přeci jen se jednalo o obrovskou bitvu.
Nico je moje nová nejoblíbenější postava.
Přese všechno se mi série četla opravdu dobře a rozhodně si přečtu i Bohové Olympu.