Moře nestvůr

Moře nestvůr https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31011/bmid_more-nestvur-cEL-31011.jpg 4 1902 167

Percy Jackson série

Percy Jackson už si zvykl na to, že není jen tak obyčejný kluk z New Yorku – jako syn boha moří Poseidóna patří do dvou světů, lidského i mytologického, kde se to hemží záludnými a krvelačnými nestvůrami. A spousta těch příšer, které dřív znal jenom ze starých řeckých pověstí, mu teď usiluje o život… Po nečekaně klidném školním roce se poslední den před prázdninami na Percyho sesype celá lavina problémů – hodina tělocviku se promění ve vybíjenou s lidožravými obry, kamarád Grover se dostane do problémů a Táboru Polokrevných hrozí zničení. A tak se Percy a jeho přátelé vydávají na další nebezpečnou výpravu…... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Sea of Monsters , 2006

kuky921
kuky921
01.10.2021 3 z 5

Pěkné, hezky se to čte, ale stejně dávám přednost klasice.

TerezaMondeková
TerezaMondeková
01.09.2021 3 z 5

I druhý díl filmového zpracování jsem viděla a líbil se mi. Nakonec kniha nebyla špatná. Je pravda, že i knižní děj se stejně jako v jedničce lišil. Ale podle mě to tentokrát bylo trošičku horší než film. Neříkám, že mě kniha nebavila... bavila, i když jsem stejně jako u jedničky věděla, jaký bude konec, co se stane, ale stejně jsem si knihu ráda přečetla, ale radši příště se radši podívám na film. Během knihy jsem se i dost zasmála. Taky když jsem byla v knize pokaždé řeč o Groverovi jako o nevěstě... vybavil se mi obraz z filmu, jak vypadal... Ježíši. Dost mě zajímá i jak to bude mezi Thalií a Percym.
Během čtení knihy jsem cítila i vztek kvůli tomu, jak se všichni chovali k Tysonovi, jak se mu všichni smáli, ponižovali ho. Mě se ve filmu postava Tysona moc líbila, ale přišlo mi... jako by v knize byla jeho postava... hloupější, jako by z něho spisovatel udělal úplného blbečka.

Luigi1
Luigi1
15.08.2021 5 z 5

Jsem rád,že jsem si mohl něco z řecké mytologie přečít,pěkné.

vinebitch
vinebitch
09.08.2021 4 z 5

(SPOILER) Druhá knížka mě bavila stejně jako jednička, objevilo se zde méně klišé, za což jsem vděčná a líbí se mi nová postava Tyson. Bála jsem se o Grovera ve svatebních šatech a konec mě mile překvapil. Zajímá mě, co se stane s Percym a Thalií. Tahle série mě opravdu začíná bavit :)

jancapen
jancapen
07.08.2021 5 z 5

Druhý díl Percyho Jacksona byla opět jízda a i díky velkému písmu, jsem knihu měla přečtenou opravdu rychle. Bylo to hodně podobné jedničce, opět jsem vzpomínala na Harryho Pottera - řekla bych, že je tady Kronos, takový lord Voldemort :-D. Pobavily mě nové postavy, obzvláště Tyson, nově nabitý bratříček Percyho a nezklamaly ani všudypřítomné vtipné hlášky a situace - např. mě pobavila představa Grovera jako nevěsty kyklopa. Jsem zvědavá, jak se děj vyvine dál..

kriskross
kriskross
26.07.2021 4 z 5

Riordan je zkrátka génius. Druhým dílem série o Percym to jen potvrdil.

Ešína
Ešína
25.07.2021 4 z 5

Toto je za mě trochu slabší díl než předšlej ale i tak jsem se bavila.

zirafinec
zirafinec
22.06.2021 5 z 5

Kniha velmi rychle ubíhala a čtení jsem si velmi užila. Líbí se mi vykreslování bohů tak.... nebožsky. Prostě že bohové nejsou dokonalí. Můžu doporučit. Rychlé, dobrodružné a zábavné čtení, při kterém uvěříte, že všechny nadpřirozené bytosti mytologie starověkého Řecka existují. Škoda, že Percy už nemá něco jako XYSDILIE, ale pouze DYSLEXII.

Má. Dcera.

jiri9568
jiri9568
03.06.2021 5 z 5

Zase mne to bavilo jako prvni dil. Doporucuji

Knihomolka223
Knihomolka223
07.04.2021 5 z 5

Skvělá kniha nabitá vtípky, bitvami a řeckou mytologií. Zajímalo by mě, jak to vlastně dopadne. Napínavé od první věty do poslední tečky. Hrdinové, bohové, titáni, satyrové, nymfy, harpyje... a Percy.

Beltrix
Beltrix
04.04.2021 4 z 5

Opět skvělý díl nabitý akcí, akorát jsem v něm nenašla tolik vtipných okamžiků a zajímavých scén jako v tom předchozím. Docela realistický mi přišel vztah mezi Percy a Tysonem, nevyužitý byl potenciál cestování s Clarisse.

anelise
anelise
27.03.2021 5 z 5

O MŮJ BOŽE. Tak tenhle díl byl úžasný! Knížka se četla velmi rychle a vůbec jsem se při ní nenudila. Celý děj byl napínavý a zajímavý. Kvůli zápletce na konci asi neusnu :D. Nicméně se těším na pokračování.

AničkaM
AničkaM
20.03.2021 5 z 5

Tuhle knížku jsem četla ještě před prvním dílem a hned jsem věděla, že chci všechny knížky. Knížku jsem přečetla hned a určitě ji všem doporučuji. A rozhodně nevadí když nečtete díly po sobě.

Lokina
Lokina
13.03.2021 5 z 5

Druhý díl potvrdil, že jsem neudělala chybu, když jsem začala číst sérii o Percym Jacksonovi a nadále s radostí budu ve čtení série pokračovat.
Kniha se velmi dobře četla a styl autora je opět srozumitelný a lehký, takže jsem knihu měla přečtenou rychle. Druhé pokračování je velmi příjemné čtení, které vás dokáže pobavit, najdete tam napětí, skvělá dobrodružství a dozvíte se zase něco dalšího o řecké mytologii.

FerryTaz
FerryTaz
12.03.2021 4 z 5

Opet je zde urcite porovnani s filmem. Kniha se mi libila. Je to pro mne takova odpocinkova zalezitost. Tak, a v tuto chvili zacina ta prava zvedavost, nebot zde filmove zpracovani konci a zacina to prave dobrodruzstvi jak to cele s Percym a dalsimi hrdiny dopadne.

Cress
Cress
27.12.2020 5 z 5

Bylo to skvělé stejně jako první díl. Nasmála jsem se ještě víc. Moc mě bavilo moře nestvůr a to, že Rick Riordan dokáže geniálně propojit náš svět s mytologií snad ani nemusím zmiňovat.

DK197
DK197
21.11.2020 5 z 5

E-KNIHA SK: Znovu začnu filmem a zkrátím to - změnili režiséra a byla z toho katastrofa v podobě akčňáku šmrcnutého kapkou fantasy, Takhle to rozhodně vypadat nemělo. Ještě že kniha zůstala kvalitativně úplně stejná. Čekalo mě další objevování řeckých mýtů a osudů hlavního hrdiny. Mělo to vtip, spád. Za mě ano.

Akléda_
Akléda_
01.11.2020 4 z 5

Druhý díl Percyho nemá oproti prvnímu vůbec žádný posun v kvalitě dolů, za což jsem moc ráda. Opět mě neskutečně bavil svět, hlavní hrdinové, všechny vtípky a narážky a navíc občasné odkazy do prvního dílu. Líbí se mi jak si autor i v druhém díle udržel propracovanost děje a světa, pracoval s řeckou mytologií a znovu se mu to povedlo. Vždycky když jsem si myslela že mě už nemá s čím překvapit přišel s novým zvratem, který jsem vůbec nečekala. No a konec byl tak překvapivý že se co nejdřív chci pustit do třetího dílu!

StarPopcorn
StarPopcorn
01.10.2020 5 z 5

Naprosto skvělé pokračování, postavy jsou čím dál víc sympatické

Nicolka77
Nicolka77
19.07.2020 5 z 5

Zase naprosto skvělá kniha od autora! Ani druhy díl mě nezklamal a už se těším na další pokračování hrdinů Percyho,Grovera a Annabeth! :)