Kliatba Titanov

Kliatba Titanov https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69815/kliatba-titanov-69815.jpg 5 1735 149

Percy Jackson série

Že mám moc po svojom otcovi, bohovi mora Poseidónovi, už vieš... Že patrím do Tábora polokrvných, si už takisto zistil... No na plno otázok nepoznám odpovede ani ja. Keď zmizla kamoška Anabeth, bol som okamžite pripravený vyraziť s Groverom a Táliou do boja. Niečo tu však stále nesedí... Kam sa podela bohyňa Artemida? Akej nebezpečnej a záhadnej oblude bola na stope? Mám na seba vziať desivú Titanovu kliatbu, ktorou by sa naplnilo proroctvo orákula? Som Percy Jackson a vyrážam na ďalšiu výpravu do mytologického sveta. Ak chceš, vezmeme ťa so sebou. No bude to fakt nebezpečné!... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (SK)

The Titan's Curse , 2007

Olga.S
05.05.2017 5 z 5

Cože? Tak to bylo vážně skvělé, ostatně jako opět. Co nejdřív musím začít číst další díl. Niko? Grover? Prostě musím vědět co bude dál. :)

jamjaminka
28.04.2017 5 z 5

Celou sérii mám ráda, jen je škoda, že v druhé se to odchyluje od Percyho a ve třetí skoro vůbec zatím nebyl. Každopádně tento díl není špatný, ale čtvrtý je ještě lepší a nejlepší je devatý, jelikož je tam i Nicův pohled. No v jedné kapitole deváté knihy jsem málem dostala infarkt a slza ukápla, takže doporučuji pokračovat ve čtení. Rick Riordan má skvělé knižní série. Zatím jsem nenašla žádnou knihu, kterou bych si nezamilovala :-)

Smardik17
27.04.2017 5 z 5

Myslel jsem si, že po Harry Potterovi mě žádná další knižní série tak nenadchne, ale NAŠTĚSTÍ jsem se mýlil. Paráda, moc jsem se pobavil, a nemůžu se dočkat pokráčování (ještě že nemusím čekat:-))

berka4151
23.04.2017 5 z 5

Zatím asi nejlepší díl. Přece jen to dospívání hrdinů má něco do sebe.

Ketesh
20.04.2017 5 z 5

Rickovy knihy a potažmo série, jsou jedny z mých nejoblíbenějších knih. Zbožňuji je, přestože už poněkud odrůstám věku, cílové skupiny, ale jsou to mé srdcovky!

SarahRoyalAss
10.02.2017 4 z 5

Od Thalie jsem čekala více. Odehrála svou roli a tečka. Ale na tom není nic špatného :) Zato jsem zvědavá na Nica. Bylo mi hrozně smutno když se dozvěděl o sestře. Mám dojem, že bude mít v příběhu ještě velkou roli a těším se na to, jak se to bude vyvíjet :)

Veronica.Key
02.02.2017 4 z 5

Tenhle díl byl pro mě z prvních třech nejlepší. Ne jen že mi přišel více takový barevný, ale hlavně už jsem se s ním dokázala lépe sžít. Hlavní postavy dospívání a s nimi i celý příběh. Stále to sice není ono, co se týče té vyzrálosti postav, ale už je to na takové slušné úrovni.

Věrka256
20.12.2016 2 z 5

U tohoto dílu jsem sérii zatrhla. Ani jsem tento díl nechtěla dočíst, kdyby mě sestřenice nepobízela. Každopádně se mi tento díl nelíbil. Naprosto zlé to nebylo, ale... Řekla jsem si, že Percy Jackson asi nebude kniha pro mě.

MirijamFrankl
11.12.2016 5 z 5

Kniha se mi líbila,postavy byly sympatické a děj měl spád a npostrádal logiku.
Osodu jistých postav mě hrozně dojaly,ti,kteří četli,asi vědí.

Deni136
01.11.2016 4 z 5

Čtení této knihy mě moc bavilo. Určitě to byl silnější díl než předchozí a já jsem si v průběhu knihy uvědomila, kolik toho už vlastně z řecké mytologie znám. Je mi sice jasné, že mi to asi nějak zvlášť užitečné nebude, ale přece jenom jsem se učila a vlastně mě to bavilo!
Série mě nepřestávala bavit, a tak jsem si ihned vzala další díl.

pherenike8574
19.10.2016 5 z 5

Tento díl byl hodně napínavý. Bohužel umřeli ti nejlepší hrdinové.

misulef
18.09.2016 5 z 5

Za mě zatím nejlepší knížka z celé série. Percy už není malé dítě, nýbrž téměř patnáctiletý kluk, což se projevuje i na stylu, jímž je Prokletí Titánů napsané. Ukazuje se, že nic není černobílé, a že nás ve zbylých dvou knížkách čeká pořádná jízda.
Z bohů jsem si absolutně nejvíc oblíbila Apolóna, je to sympaťák...

Svatojánek
29.08.2016 5 z 5

Hodně dobrá kniha ale i tak mi trvalo déle než jsem ji přečetla

stir1234
11.08.2016 5 z 5

Série Percy Jackson se velmi povedla. Přečetla jsem to opravdu rychle a rozhodně doporučuju. Už se nemůžu dočkat dalšího dílu.

kalinkacz
14.07.2016 4 z 5

No, co dodat... Rick Riordan to prostě umí! Zase skvělé čtení, stejně jako předchozí 2 díly... Musím jít hned číst další, protože ten otevřený konec mi rozhodně nedá spát... Odhaduju, že po nějaké době bude tato série známá skoro, jako Harry Potter, no a není se čemu divit, tohle by si měl přečíst prostě každý fantasy čtenář!

Mitu
17.06.2016

Prokletě dobré!

dadako
12.05.2016 5 z 5

Po krátkém zpomalení v Moři nestvůr se příběh opět více rozjel. Plynule se přesouvám do Labyrintu a s napětím očekávám co bude dál.

Baubouka
24.04.2016 5 z 5

Po tom co jsem dokoukala film, jsem nemohla čekat až natočí další... Knniha mě naprosto uchvátila, postavy si zamilujete. Obdivuji spisovatele, jakým vtipným a poutavým způsobem napsal knihhu!!

Delinka
14.04.2016 4 z 5

Tuto knihu jsem přečetla za cestu vlakem domů z intru. Je čtivá, a místy hodně napínavá, takže vás to nutí číst dál a dál. Autorův humor je úžasný. To jak zpracovává jednotlivé mytologické postavy je naprosto úžasné a neustále mě překvapuje kdo všechno se v této sérii objevuje. Jsem velmi zvědavá, jaké postavy se objeví v dalším díle.
Pokud budete mít možnost k přečtení této série. Určitě neváhejte a do toho!

Apoška
18.03.2016 5 z 5