Boj o labyrint

Boj o labyrint https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69816/boj-o-labyrint-69816.jpg 5 1645 144

Percy Jackson série

To posledné, o čo by Percy stál, je malér v škole, do ktorej ešte ani nenastúpil. Lenže na úvodnej exkurzii víta nováčikov čudesný tím roztlieskavačiek, ktoré polokrvným rozhodne nedrukujú! S blížiacimi sa Percyho 15. narodeninami sa svet okolo neho stáva čoraz nebezpečnejším, a tak sa Percy a jeho priatelia vydávajú na štvrtú letnú výpravu, tentoraz do prastarého Daidalovho labyrintu. V dômyselnom podzemnom bludisku na nich čakajú krvilačné obludy aj starí nepriatelia, prekvapenia, hádanky, boje na život a na smrť. Schyľuje sa k neľútostnej vojne medzi olympskými bohmi a temnými silami vládcu Titanov...... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (SK)

The Battle of the Labyrinth , 2008

Baubouka
29.01.2016 5 z 5

Best knížka!!!! :)

barbora3356
13.01.2016 5 z 5

Super!Přečetla sem to rychle, extračtivé!

Kateřina10
05.01.2016 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl ze série Percyho Jacksona.

P-man
30.12.2015 5 z 5

Jedním slovem SKVĚLÉ. Božíí díl a můj nejoblíbenější z celé série. Žeru ho :* Čtu ho pořád dokola. Božské- včetně závěrečného boje na konci. Nejlepší byla ta sfinga v labyrintu XD

ElisR1
13.12.2015 4 z 5

Další skvělý díl. Těším se na ten poslední.

Kiwisska
30.11.2015 5 z 5

Tento díl byl o něco temnější než předchozí díly. Jde z něj vycítit, že to nejdůležitější nás čeká v závěrečném dílu série, na který se už velmi těším. Knihy dospívají spolu s Percym a o to je to pro čtenáře zajímavější.

Elis-
22.11.2015 5 z 5

Skvělá kniha pro příznivce fantasy fikce a řeckých bájí :)

Temný snílek
29.08.2015 3 z 5

Bitva o labyrint je dobrá moderní fantasy, kde si trochu zopakujete dějepis, ale hlavně se pořádně pobavíte a čtení si užijete. Skvělá oddychovka.

Adele02
16.08.2015 5 z 5

Když jsem s touto sérií začínala, nenapadlo by mě, že tomu někdy dám pět hvězd, ale nejde jinak. Rick mě překvapil, jak nejvíc to šlo. A co se týče Percyho, je fajn, že dospívá, navíc už srší jednu hlášku za druhou, což se tak příjemně čte!
A ten konec? Chmpf. Doufám, že v příštím dílu dají dost prostoru Nikovi.

Anoell
07.08.2015

Nedočetla jsem. Vlastně jsem se dostala až... Kam? Asi k druhé kapitole, pak už jsem knížku zavřela a vrátila zpět do knihovny. Netvrdím, že je to špatná kniha (ani to tvrdit nemůžu, když jsem toho z ní teda moc nepřečetla), ale je to prostě kniha pro děti, i když už je Percy starší, a dětské knížky mě prostě neberou. Navíc se to začínalo už hrozně opakovat. Stále je to o tom samém. Percy si postěžuje, jaký je jeho život poloboha, zničí nějakou školu (protože na úplně každé škole v New Yorku jsou příšery) a musí rychle prchnout do Tábora polokrevných, poněvadž nechce mít průšvih (který beztak má). Objeví se další problém, náš mladý hrdina se dostane pryč z tábora a všechny zachrání. Hurá. Nerada nedočítám sérii, ale tady je to už tak předvídatelné, že si myslím, že by bylo zbytečné se do čtení nutit...

Jano.
07.07.2015 5 z 5

Ďalší perfektný diel, v ktorom Riordan použil asi najviac originálnych nápadov. Mrs.O'Leary rules. :D :D

David123456
22.05.2015 3 z 5

Nic moc.

9187
20.05.2015 3 z 5

Tak tentokrát mě Riordan trochu zklamal. Je to pořád o tom samém-cestování labyrintem. Žádná katastrofa to ale nebyla, protože povstal Kronos. No hurá...

Terča.K
22.04.2015 4 z 5

Pokračování série rozhodně nezklamalo. Knihu jsem vzala do ruky a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Byla plná vzrušení, překvapení, lstí a záhad od začátku až do konce. Líbilo se mi, jak se to nakonec vyvrbilo s Nicem a Lukem a moc se těším na závěrečnou bitvu. Jediné co mi celkem vadilo, bylo Daidalovo chování - nejdřív se skrývá v táboře coby záhadný šermíř, pak když ho Annabeth a Percy konečně najdou tak jim oznámí, že tam jsou vlastně zbytečně a na závěr si zázračně uvědomí své chyby a odejde do podsvětí, před kterým se skrýval 2000 let. Každopádně tento díl byl podle mě zatím nejpovedenějším z celé série.

SalomeH
21.01.2015 3 z 5

Dobrodružství docela zajímavé, ale u téhle série mám opravdu problém vcítít se do postav. Občas se nemůžu zbavit dojmu, že ani ty postavy se ještě nevyrovnaly samy se sebou.

lapetitedeny
18.01.2015 4 z 5

Nah... Vyzní to blbě, ale jsem fakt šťastná, že už je konec... :D Ale nebylo to špatný! To vůbec ne! Naopak, rozhodně lepší jak druhej a třetí díl. Ale až moc dlouhý a vyčerpávající... :D

natalie2171
27.12.2014 5 z 5

Musím se usmívat nad Annabeth, u které se konečně projevila náklonnost k Percymu. To jak žárlila na Rachel mě donutilo se usmívat. Percy byl bohužel stále tak hloupý a jen na to koukal a nechápal. Docela mě překvapilo kdo doopravdy Daidalost je a to s řekou Styx mě na tváři vyčarovalo docela údiv. A také respekt.

trynitrix
23.12.2014 5 z 5

Naprosto super nemam co dál napsat už abych měla poslední díl :-D

PokiCz
02.11.2014 5 z 5

Nejlepší díl ze série. :)

Byxy123
15.10.2014 5 z 5

Opravdu díl od dílu lepší. Už se nemůžu dočkat, až si přečtu poslední díl. velká čest pro autora, že dokázal napsat takový strhující děj. :)