Boj o labyrint

Boj o labyrint https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69816/boj-o-labyrint-69816.jpg 5 1644 144

Percy Jackson série

To posledné, o čo by Percy stál, je malér v škole, do ktorej ešte ani nenastúpil. Lenže na úvodnej exkurzii víta nováčikov čudesný tím roztlieskavačiek, ktoré polokrvným rozhodne nedrukujú! S blížiacimi sa Percyho 15. narodeninami sa svet okolo neho stáva čoraz nebezpečnejším, a tak sa Percy a jeho priatelia vydávajú na štvrtú letnú výpravu, tentoraz do prastarého Daidalovho labyrintu. V dômyselnom podzemnom bludisku na nich čakajú krvilačné obludy aj starí nepriatelia, prekvapenia, hádanky, boje na život a na smrť. Schyľuje sa k neľútostnej vojne medzi olympskými bohmi a temnými silami vládcu Titanov...... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (SK)

The Battle of the Labyrinth , 2008

Jarmila97
28.04.2020 5 z 5

Další super díl. Nemůžu si pomoct ale série Percyho se mi čte úplně skvělé každý díl má nco skvělého do sebe doporučuji si přečíst :)

Frida12
16.04.2020 5 z 5

Dost často nemám hlavní postavy ráda. Percyho jsem si ale oblíbila.Kniha je napínavá,zábavná a spoustu takových věcí.

Marthas
24.02.2020 3 z 5

Nemohla jsem se začíst, až někdy v půlce se děj řádně rozjel.
Už jsem myslela, že knihu nedočtu. Zdá se mi to nebo je autor už lehce stereotypní?

david9690
29.12.2019 4 z 5

Nápad s Minotaurovým labyrintem pod celou USA byl parádní, to jak jím hlavní hrdinové museli cestovat a čelit různým nástrahám mě bavilo a bylo to fakt moc dobré čtení. Líbilo se mi i to jak to bylo variabilní a jak se celý labyrint pořád měnil a snažil se hrdiny zmást - moc zajímavý nápad a pro mě velmi zábavně a čtivě zpracováno.

DancerAnnBooks
30.10.2019 5 z 5

Vážně perfektní kniha . Strašně se mi líbí děj , je zajímavý , dobrodružný hlavně nikdy nevím dopředu se se tam stane . Tenhle díl byl stejně dobrý jako předešlé tři . Doufám , že se příběh bude tímto způsobem vyvíjet i dál .Knihu hodnotím 5 body z 5 .

Ferry9
22.10.2019 5 z 5

Kniha je to fakt dobrá. Čtení mě dost bavilo. Série neztrácí dech ani čtvrtým dílem.

sola_lupa
19.09.2019 4 z 5

První díl mě kdysi skoro odradil, ale vzala jsem celou sérii na milost. Další díly jsou totiž lepší a lepší a také je v nich čím dál tím víc akce.
S čím se ale nesmířím, je, jak vypadají všechny ty příšerky v jednotlivých dílech, jsou to takové kombinace, že si je člověk nedokáže představit. Ale co by člověk chtěl, řecká mytologie je zkrátka drsná a v kombinaci s naším stoletím přímo šílená. Co bych nikdy nečekala, je, že budu číst o starém známém labyrintu. A všechny ty nové postavy, které v knize měly své právoplatné místo, netuším, jak to spisovatel udělal, nezapomněl snad nikomu z nich dát jejich vlastní pořádný úkol.

Ivka14
14.08.2019 4 z 5

Skvělý díl. Nové prostředí, mnoho akce. Těším se na poslední díl a bude těžké se s touhle sérií loučit.

Medasek
13.08.2019 5 z 5

Percy, Tyson, Anabeth, Grover a Nico naprosto úžasné a dechberoucí postavy.

ladyKristyn
27.07.2019 5 z 5

Velice dobrodružný a zajímavý díl, skvělé čtení.

DancerAnnBooks
11.07.2019 5 z 5

Tak tenhle díl byl opravdu skvělý . Příběh mi přišel hodně zajímavý a dobrodružný . Chvílemi jsem se bála , na jakou stranu se Nico di Angelo přidá , jestli na Kronovu nebo na stranu polokrevných kde by bojoval spolu s Percym a Annabeth . Naštěstí si vybral stranu polokrevných , na kterou jsem dofala , že se přidá . Taky mně zajímá kdy konečně Percymu dojde , že ho má Annabeth vážně hodně ráda ne jenom jako kamaráda :D . Tuhle úžasnou knihu hodnotím 5b.z5b. .

Pája20
12.06.2019 5 z 5

je zajímavé kolik toho člověk po letech zapomene. Ale i tak suprový příběh a díl. Percyho mám moc rád je dobře praštěný a prostě syn Poseidonův co víc si přát :D . Všechno co pochází z Řecké mytologie mě baví a zajímá.

SPOILER!!!
Příběh se klasicky odehrává v Americe a pokračuje hrozba z války s Titány a Anabeth potřebuje pomoct při své výpravě a kdo by jí mohl pomoct při průchodu Daidalovým labyrintem než Percy, Grover, Tyson a záhadná smrtelnice Reachel, která vidí skrz mlhu. Percy objevuje své síly poloboha. Grover nachází velkého a ztraceného boha Pana. Ikdyž jsem to četl několikrát tak u této části mě to vždycky rozesmutní. Bohužel je to tak divoká příroda je pryč a poslední kousky zbývají. A jen všichni kdo na tomto světě žijí můžou zachránit přírodu. Tyson jako kyklop najde svého příbuzného starého a mocného Hekatoncheira sice zničeného ale dobrého v srdci... Sice se toho hodně pokazilo ale már dobrých věcí se stalo..
KONEC SPOILERU

Pokračování stojí za to to co si z větší části myslíte se stane nebudu spoilerovat ale řeknu jen toto Druhá válka s Titány začala a jak skončí......... :)

pampelišinka
05.06.2019 4 z 5

Snad si pamatuju správně, že tohle je ten díl, ve kterém se obětuje mrtvolám Happy Meal.
A víc psát nebudu, protože už to myslím stačí k tomu, abyste si knížku přečetli.

PhoebePollard
29.05.2019 4 z 5

Trošku slabší, než ostatní díly, ale stejně skvělé. Čtivé a člověk se zase dozví něco nového. Například o Kampé jsem neměla ani tušení a to na řecké mytologii ujíždím už od malička. Prostě skvělé.

DUNIKO
03.03.2019 5 z 5

Naprosto úúúchvatné čtení.

verulik196
08.02.2019 5 z 5

Opět povedené pokračování! Autor prostě umí psát.

MonaLisa42
01.02.2019 5 z 5

Další skvělý díl. Tuto sérii jsem už kdysi přečetla a tohoto dílu jsem se obávala nejvíc. Měla jsem tušení, že mě nebude bavit. Ale to se nestalo. Kniha je skvěle napsaná, je zábavná a napínavá. Hrdiny velice obdivuji, především Rachel, musí mít obrovskou odvahu vydat se do labyrintu. Už se těším na další díl.
Jsem ráda, že Nico je takový jaký je. Velice mě překvapila narozeninová oslava, na které se objevila nečekaná osoba (Výraz Paula musel stát za to). Líbí se mi jakým způsobem se kniha vyvíjí a jak je napsaná. Myslím si, že každý čtenář najde něco, co se mu bude líbit, dokonce se v této knize objevuje i láska mezi hrdiny. No prostě úžasné. Děkuji!!!

Jeronym
17.12.2018 5 z 5

Občas mě při čtení Percyho napadne, jestli už nejsem na takové knihy starý. Ale ne! Tuhle sérii prostě dočtu. Přestal bych po druhém díle, kdyby se neobjevila Thálie. A přestal bych po třetím díle, kdyby se neobjevil Nico. Však je to Hádův syn, no není to fascinující?
Překvapuje mě, že i čtvrtý díl dokáže být tak čtivý a napínavý. Trochu mě podráždilo, že jsem čekal jasnější konec, ale alespoň zbývá ještě jeden díl...

meredith6677
31.10.2018

Další díl přečtený za pět díl, až mě to samotnou udivuje, ale asi se budu opět opakovat. Stejně napínavé, dobře napsané, vtipné chvilky i ty dobrodružné, u kterých se někdy přistihnu zatajovat dech. Kniha se čte sama a jen hltám jednu stránku za druhou, abych se dočetla, jak to skončí. :) Samozřejmě už čtu nadšeně poslední díl. x)

any333
07.09.2018 5 z 5

Myslím, že po čtyřech knihách od tohoto autora bych už mohla poznamenat, že se nemůže stát, aby mě to nějak zklamalo. Vždy se dočkám vtipu, záhady, akce, prapodivných situací a také skutečností, co by mi mohly být tak jasné hned na první pohled, kdybych se o ně tedy přes sledování průběhu děje víc zajímala. Ale to má být patrně účel; odlákání pozornosti, aby se jeden pak cítil překvapený.
V tomhle díle se mi to stalo dvakrát a vážně jsem se proklínala, proč mi to došlo až tehdy, když se ta osoba sama představila a nebo na to musel přijít Percy. Jinak jsem si ale rozhodně užívala ty jeho vtipné poznámky, když se na něčem sekli. Athenina dcera se trochu urážela, ale mě to přišlo jen jako možnost ke šklebení, než že bych to brala nějak vážně. Mám totiž představu, jak to asi s nimi stejně bude.
A nevím, jestli je to jen moje domněnka, ale Grover se tady o něco změnil, protože se hned vrhal do dobrodružství. A setkání s hledaným(stejně jako s jinými obyvateli labyrintu) mě docela dostalo.
Zase jsem si oblíbila o něco víc Tysona a byla ráda, že se tu zase objevil Nico. Přešel na stranu svého otce, takže se teď zařadil do skupiny postav, co si prostě musím oblíbit, i kdybych nechtěla, což se ale nikdy nestane. Teď tedy nezbývá než čekat, jak to dopadne s Lukem v dalším díle, když to takhle zamotal. Ale jelikož pak ještě existují Bohové Olympu, nemuselo by to být tak zlé. A snad se zase objeví Nico.