Bitva o labyrint

Bitva o labyrint https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69644/bmid_percy-jackson-bitva-o-labyrint-h0x-69644.jpg 5 1636 144

Percy Jackson série

Chlapec Polobůh Hrdina 4. díl Jmenuji se Percy Jackson… Je mi skoro 15. Svět kolem se zdá být čím dál nebezpečnější. Tábor polokrevných už není, co býval. Luke s Kronovou armádou se snaží dostat se za jeho hranice. Vydáváme se do prastarého Daidalova labyrintu. Jdeš do toho s námi? Musím tě ale varovat, důmyslné podzemní bludiště může člověka dovést kamkoli, zmást, dohnat k šílenství a zahubit…... celý text

Literatura světová , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Fragment (ČR)

The Battle of the Labyrinth , 2008

Mamosvain
Mamosvain
14.06.2017 5 z 5

Nevím, čím to je, ale tenhle díl si mě, narozdíl od prvních tří, dostal doslova od prvního slova. Nejsem si jistý, co si mám myslet o častých "Ahoj, jsem tu na dvě stránky" postavách, které se vždy objeví, pak najednou zmizí a i když se odehrává největší bitva, neobjeví se tam. Ovšem řekl bych si, že se vám bude líbit Rachel, protože sledování vývoje jejího "vztahu" s Annabeth je mnohdy zábavné.
Knížka je prostě ještě větší, než všechny předchozí díly, a doufám, že si tuhle laťku udrží i do dalšího dílu ;) Vřele doporučuji

MirijamFrankl
MirijamFrankl
13.05.2017 5 z 5

Vynikající knížka!Líbí se mi autorův styl psaní,jednoduchý,ale okouzlující a místy i vtipný.Takovému krávamobilu jsem se smála asi pět minut.
Hodně oceňuji prolínání řeckého světa s tím naším.
SPOILER:
Scena s Panem mne dostala!A chudák Grover!Velmi mile mě překvapilo,že se ho Dionýsos zastal.Zklamalo mě,že Percyho první pusa je vylíčená jednou větou.A že to nakonci teda nenapravili.No,pořád je tu ještě pátá kniha a celá série Bohové Olympu.

Smardik17
Smardik17
05.05.2017 5 z 5

Nenajdeš v této knize hluchou pasáž. Prostě pořád se něco děje. Začíná se to pěkně rozjíždět! Jsem zvědav na další díl!

Ketesh
Ketesh
20.04.2017 5 z 5

Rickovy knihy a potažmo série, jsou jedny z mých nejoblíbenějších knih. Zbožňuji je, přestože už poněkud odrůstám věku, cílové skupiny, ale jsou to mé srdcovky!

LucieWiki
LucieWiki
13.03.2017 5 z 5

co komentář, to jiný názor, podle mě byl tohle zatím nejlepší díl. o dost předčil předchozí díl, který byl podle mého slabší, kdy pořád putovali odnikud nikam a nejednou deux ex machina se objevily na místě, které potřebovali nejvíce. Mělo to hlavu a patu a oproti prvním dílům je zde již vidět, že to není výhradně jen kniha pro děti a náctileté, ale může zaujmout i dospělé jak příběhem, kdy do moderního prostředí zasadí klasické řecké pověsti, tak i stylem vyprávění. Prostě super a doufám, že další díl nezklame.

SarahRoyalAss
SarahRoyalAss
24.02.2017 5 z 5

Čtvrtý díl byl opravdu výborný!! :)
Každá stránka si říkala přenocování a pokračování v čtení. Jde i krásně pozorovat, jak postavy rostou, jsou "dospělejší" a už řeší i vztahy. Nico je opravdu skvělá postava a moc jsem si ho oblíbila. :) Závěrečná bitva byla skvělá. Grover prostě válí. :D Kolegyně mi už láká na poslední knihu že je nejlepší, tak jsem na to zvědavá. :)

Veronica.Key
Veronica.Key
08.02.2017 4 z 5

Čtvrtý díl Percyho za mnou... A líbil se mi. Spolu s trojkou je zatím asi nejlepší.
Přišlo mi, že tenhle díl se hodně odehrával v atmosféře toho minulého, což je dobře. Na postavách je zase vidět, že o malilinko víc dospěli, což knize podle mě taky hodně pomáhá. Přesto jsem ale čekala, že budou během série dospívat rychleji, jelikož to, že jsou tak mladí mi celý ten dojem hrozně kazí. Jsou to furt prakticky děti... Kdyby jim bylo aspoň 17, celá kniha nabere úplně jiných - lepších rozměrů. Ale takhle se mi do bezva příběhu pletou děti.

misulef
misulef
06.11.2016 4 z 5

Bitva o labyrint byla podle mě o trošičku slabší než předchozí díl, ale i tak jí zůstala velká míra čtivosti, skvělý nápad a místa, která čtenáře rozhodně pobaví. To, jak se Riordan vžil do duše dospívajícího kluka, se mi líbí dokonce víc, než třeba u takového Harryho Pottera. Teď se jdu s chutí vrhnout na poslední díl :)

Deni136
Deni136
01.11.2016 5 z 5

Kniha se mi opět moc líbila. Musím uznat, že u této série neplatí, že první díl je výborný a potom to jde z kopce. Naopak je laťka stále hodně vysoko.
Ihned jak jsem se rozhodla, že si knihy ze série přečtu, jsem si koupila celý set, všech pět knížek. Musím uznat, že jsem se vážně bála, že to nedočtu, ale jakmile mi ubývaly stránky, bylo mi jasné, že můj problém bude, že konec série je blíž a blíž.
Percyho i Annabeth jsem si moc oblíbila a je mi jasné, že se dají dohromady. V tomhle díle jim bylo čtrnáct, ale i tak už se k sobě mají.
Musím nečekaně uznat, že je to jedna z věcí, která mě při čtení žene dopředu :D.

Apollka
Apollka
16.08.2016 5 z 5

-Velmi čtivá, odpočinková kniha. Skvělá kompozice moderního světa a antického Řecka. Příběh se krásně vyvíjí, postavy dospívají. Knihu jsem přečetla za jediný den.

stir1234
stir1234
11.08.2016 5 z 5

Krásná napínavá kniha s dobrodružstvím. Přečetla jsem ji za pár hodin a rozhodně doporučuji. Má někdo tady rád Clariss?

kalinkacz
kalinkacz
21.07.2016 4 z 5

Tak tenhle díl se četl úplně sám! Nemůžete od něj odejít... Od půlky mi přišel asi nejzáživnějším dílem celé série... Bylo tam nekonečné napětí a touha odhalit, co se se všemi našimi oblíbenými hrdiny stane... Těším se na poslední díl, který bude doufám ještě víc napínavý, než tento...

dadako
dadako
23.05.2016 5 z 5

Tento díl se mi zatím líbil nejvíce. Stále mě neopouští pocit, že se jedná o kopii HP, ale to nic neubírá na čtivosti.

Apoška
Apoška
07.05.2016 5 z 5

Prostě super jako všechny knihy od tohoto autora!!!
Akorát by mě zajímalo proč pořád Percy, říká Tysonovi,,člověče"...když je kyklop?!

Delinka
Delinka
04.05.2016 5 z 5

Konečně jsem se ke knize po dlouhých dnech učení na testy dostala. Při čtení jsem si říkala musím si nechat něco na páteční cestu vlakem domů, ale prostě to nešlo. Tak jsem se začetla a najednou poslední strana a konec. Kniha je zakončená dokonale, nutí vás k tomu, že si okamžitě musíte přečíst další díl... který jsem nechala doma -_-
No každopádně pokud budete mít možnost sáhnout po této knižní sérii - NEVÁHEJTE A PŘEČTĚTE SI JI :)

Baubouka
Baubouka
24.04.2016 5 z 5

Jeden díl lepší než druhhý, vtipné, romantické a poutavé. Postavy jsem si zamilovala a nechce se mi věřit, že zbývá už jen jeden díl!

kristynka8396
kristynka8396
29.03.2016 5 z 5

Prostě paráda :) v labyrintu jsem se několikrát ztratila, ale Percy mě z něho hezky vyvedl ven :D líbí se mi,jak se příběh vyvíjí a postavy dospívají a konečně tam visí ve vzduchu láska :) a konečně víme, že Percy je nejoblíbenější syn Poseidóna ;) čeká mě poslední díl, ale vlastně ho ani moc číst nechci, protože nechci, aby to skončilo :)

helusa2
helusa2
07.03.2016 5 z 5

Tento díl je velmi napínavý (což je vlastně každý... :-D), jde vidět, že jde do tuhého... Myšlenka Labyrintu mi přišla velmi nápaditá, rozuzlenim jsem byla dost překvapená. Příběh Pana nenuceně dojemný, úplný závěr knihy mě pohladil po duši. Postava Rachel to dle mého docela oživila a zajímavě zamotala. Těším se na finále :-)

lenka1986
lenka1986
26.02.2016

fantasticka kniha. je jasne ze od zaciatku sa percymu paci annabeth aj ked podla mojho nazoru je to troska divne kedze percy je poseidonov syn a atena je v podsate poseidonova sesternica takze percy a annabeth su v podstate rodina zo vzdialeneho kolena. ale inac je to super kniha a aj rick riordan sa pri celej serii percy jaksons ale aj bohovia olympu prekonal. odporucam kazdemu kto kedysi rad pozeral serialy tipu herules alebo xena

Fantasy01
Fantasy01
21.02.2016 4 z 5

Konečně.....KONEČNĚ můžu hlasovat lepším hodnocením než tři hvězdičky, už jsem si myslela jak se blížím ke konci, že se způsob jak je tato kniha psaná nezmění a BUM, nemohla jsem nechat čtení, sice ze začátku jsem se pořádně nemohla začíst, ale potom mě kniha vážně nutila přemýšlet, chtěla jsem vědět co bude dál a mnoho věcí mě vážně překvapilo. Skvělí humor, který se za dobu těch třech knih velmi dobře vyvinul. Ovšem obrovské mínus ovšem nakladatelství, takže na tom nemá hodnocení vliv je, sakra v žádné knize snad není tolik pravopisných a mluvnických chyb, to knize velmi ubralo její kouzlo, měli si jí víc věnovat při překládání, protože to byla katastrofa.