Poslední případ Agathy Christie

Poslední případ Agathy Christie https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29540/posledni-pripad-agathy-christie-29540.jpg 4 20 3

Percival Kilvanock série

Detektivní příběh, v němž se lord Percival Kilvanock podílí na vyšetřování vraždy mladého egyptologa v Asuánu. Kriminalista- amatér lord Percival Kilvanock vyšetřuje vraždu egyptologa, který nemohl být zavražděn pro nic za nic, stejně jako bezdůvodně nebyla do případu zapletena nebožka královna detektivek Agatha Christie. Nad vyšetřováním se vznáší stín prokletého faraóna Achnatona …... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Příběhy
Vydáno: , Alpress

Le dernier crime d’Agatha Christie , 1998

Hemingway178
29.06.2023 2 z 5

(SPOILER) Tak tohle bylo velké zklamání. Naštěstí ne tak dlouhé, abych knihu odložil. Autor je hračička. Od Dorothy si vzal Lorda Petra ( tedy Percivala), od Agaty pískoviště (doslova), narouboval na to posťuchovani mezi angličany a francouzy, aby byl humor, ale nějak zapomněl, že obě dámy zvládaly především vystavět skutečnou záhadu a tu zaplnit skutečnými lidmi. Tady sice začínáme vraždou, ale celé pátrání se smrsklo na, teď si popovídáme s podezřelými, pak si promluvíme opět s podezřelými a pak vám řeknu, žes to byl ty, ne ty, ne ty......až ty. Prostě napětí nula, vyšetřování nula, Watson jeho Lordstva úplně zbytečný, jen ten Egypt měl něco do sebe. Kdyby dojem nekazily zmínky o telefonech a počítačích. Takové příběhy mám radši z předválečného období.
P.s. od půlky jsem se bál, že se bude jednat o tajný recept na pivo egyptských bohů.

ennlady
19.05.2021 3 z 5

Knížka se zřejmě měla přiblížit k detektivkám staré dobré Anglie a lord Percival měl být něco jako Hercule Poirot v trošku mladším vydání. Já si ho ale spíš představila jako neohroženého Nicka Cartera ze známé české komedie: vždy ve střehu, na vše připravený, za všech okolností elegantní. Se superintendantem Sotland Yardu Donsonem vyšetřuje vraždu mladého archeologa v Egyptě.
Děj příběhu mi přišel dost zdlouhavý, ale dalo se. Bylo to docela čtivé. Postavy se mi trošku pletly, hlavně na začátku, a to taky proto, že si všechny byly svým způsobem podobné. Nejvíc z celé knížky se mi líbilo líčení egyptských památek a historie a stejně tak současného života v Egyptě. Za to přidávám jednu *.

postrach
22.11.2019 5 z 5

Povedená kniha.První kniha od tohoto autora.Náhodně vybraná v knihovně.Zaujala mě obálkou a jménem Agatha Christie.

Christopher Carter (p)
francouzská, 1947