Pérák: Oko budoucnosti

Adolf Hitler chce vidět do budoucnosti! Ale aby se mu to povedlo, potřebuje pomoc největšího českého superhrdiny, legendárního Péráka, nejhledanějšího muže protektorátu. Jenže Pérák rozhodně nebude skákat, jak nepřítel píská. Sebrané a rozšířené vydání seriálu původně vydávaného v ABC, doplněné o celou řadu bonusových materiálů......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/402746/perak-oko-budoucnosti-OSh-402746.jpg 45
Dobrodružné, Komiksy, Válečné
Vydáno:, Crew

Kniha Pérák: Oko budoucnosti

martinstefko
včera

Komiks "Pérák: Oko budoucnosti" není špatným komiksem, pořád je to velmi povedený komiks na české poměry, je to čtení, které zaujme mladší i starší, ale přece jen jsem od dvojce Macek a Kopl čekal malinko více. Petrovi Koplovi bych za kresbu nic moc vytknout nemohl, odvádí dobrou práci, ale dějově by si Pérák zasloužil něco trochu jiného, něco trochu víc, aby se sám trochu vyčlenil, aby nebyl jen dalším, kdo zapadá do Zázrakova světa, aby měl vlastní styl, třeba i vlastní žánr. A popravdě, hned v prvním příběhu vytáhnout "kolaboraci s Němci, protože jsem vydíraný tím, že mi zabijou rodinu, kterou mám jeden panel", není zrovna něco úplně světoborného. I tak ale doufám, že se Pérák v komiksu ještě objeví, A že to bude o chlup lepší.

Lukas12345
včera

Komiksy v ABC už dávno ztratily svou kvalitu, ale tohle byl po dlouhé době výrazný počin, sledoval jsem to díky synovi. Už jen za to si zaslouží ocenit. Fajn nakreslený i napsaný, dítě bavil, s edukativním přesahem, ovšem trošku morbidní. Ale nemyslím si, že přes čáru, dnešní děti unesou i šílenější věci.

Dalamar

Na tento komiks od dua Macek-Kopl jsem se velice těšil. Ucelený příběh o prvním českém superhrdinovi v moderním hávu......ano, sem s tím. Z hlediska zpracování zaslouží Crew pochvalu, tvrdá vazba, zvětšený formát, nějaké ty bonusy a nahlédnutí pod pokličku při tvorbě komiksu. Za mě super......ale nutí mě to přemýšlet, zda měkká vazba a menší formát, tudíž nižší cena, by neoslovila více potenciálních zákazníku a komiks si tudíž nenašel cestu k více lidem. A tady vyvstává další otázka která se mi honila hlavou během čtení, pro koho je vlastně tento komiks určen. Pan Macek nám servíruje příběh drsný, krvavý, se spoustou odkazů k historickým událostem a nebojí se přidat trochu mystiky v podobě některých českých bájí. Čte se to dobře a osobně proti tomu nemám moc velké výhrady, ale čekal jsem, že Péráka budu moci s čistou duší doporučit i mému devítiletému synovi a trochu teď váhám. Ani by tak nevadilo, že by nepochopil některé narážky k historickým událostem, ale některé pasáže se mi prostě pro mladé čtenáře jeví trochu "přes čáru". Přiznám se, čekal jsem příběh více komornější, obyčejnější.........něco ve stylu Rychlých Šípů. Asi je to spíše moje chyba, že jsem čekal něco jiného. Osobně s komiksem nemám jako dospělý čtenář žádný problém, kresba p. Kopla je parádní, ale malým čtenářům bych asi doporučil něco jiného bo té krve a hrůzy mají okolo sebe už tak víc než dost :-)

DennisMoore

Pérák jako československý Humr Johnson? napadlo mě při pohledu na obálku a vzápětí se ozvalo: A proč ne? Vždyť o animáku Pérák a SS se zase mluvilo jako o inspiraci pro Spider-Mana, no a jak se člověk jednou pustí do takových úvah, už se z nich nemusí vymotat. Hlavní je, že je Pérák super komiks, s radostí psaný, kreslený a také čtený. Bavilo mě, jak si pohrál s naší mytologií a historií a nebral si servítky (čím méně toho o příběhu víte, tím více překvapení vás čeká - snad jen Lidice se mi zdály trochu moc) a rád si přečtu pokračování, které bude zjevně ještě střelenější. A chtěl bych si přečíst i Dechberoucího Zázraka od stejných autorů. Ačkoliv ho vydával Blesk.

Autoři knihy

Petr Macek