Svět poté

Svět poté https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/229915/bmid_penryn-a-konec-dni-svet-pote-qvI-229915.jpg 4 187 47

Penryn a Konec dní série

< 2. díl

V prvním dílu světového bestselleru Pád andělů jsme sledovali osud dívky Penryn a její rodiny poté, co na zem sestoupili andělé apokalypsy a uvrhli celý svět do chaosu. Pro všechny lidské bytosti nastal Svět poté. Nikomu se nedá věřit, každý musí spoléhat jen sám na sebe. To se týká jak Penryn, která pro ostatní jakoby vstala z mrtvých, tak i Paige, připomínající nyní oživlé monstrum. Po masakru přeživších lidí Paige zmizí a Penryn se vydává sestru hledat. Projíždí ulicemi San Franciska a nestačí se divit – kde všichni jsou? Pátrání ji zavede až do doupěte andělů, kde pronikne do jejich hrozivých plánů. Mezitím Raffe usilovně hledá svá křídla. Setkává se s Penryn a náhle stojí před otázkou – má zachránit svá křídla, nebo pomoci Penryn přežít? První vydání. -- zdroj: www.legie.info --... celý text

Romány , Fantasy , Pro děti a mládež

Vydáno: , Motto

World After , 2013

Tenebien
14.08.2017 5 z 5

Druhý díl byl nepatrně slabší než ten první, ovšem nemůžu jinak než dát mu všech pět hvězdiček.
Raffeho tam sice moc nebylo (fňuk), ale dostalo se nám jiných skvělých postav. Dee-Dum dvojka jako obvykle geniální (a ráda bych zaspoilerovala, protože ve třetím díle byli ještě geniálnější), mamka Youngová se nám skvěle vybarvila, prostě správná frajerka, Paige byla taky dobrá, i když mě Penryn malinko štvala v chování k ní (ale chápu to, taky bych asi byla na vážkách).
A teď se na chvilku pozastavme a popřemýšlejme o neživotných věcech. Kdo by to byl řekl, že je člověk schopný zamilovat si meč? Pooky Bear byla dokonalá a já si ji vážně zamilovala.
Je mi jen líto, že sérii zatím nemůžu doporučit čtenářům, kteří neumí anglicky, protože bez třetího dílu to prostě nejde. :-( Jinak bych ji určitě pořídila neteři, které by se určitě líbila.
Tak doufám, že se nakladatelství vzpamatuje a vydá i poslední díl téhle trilogie, který je také skvělý a jediné, co bych mu vytkla, bylo rychlé zakončení. Bohužel se na něm projevila kondenzace. Autorka původně zamýšlela 5 dílů a nakonec je vtěsnala do tří. Škoda. Ráda bych v tomhle světě zůstala ještě o něco déle. Bylo to totiž fakt SUPER.
(čteno v originále)

Anne Leyyd
05.07.2017 3 z 5

No, jsem opravdu na vážkách, co si o tomto pokračování i příběhu celkově myslet.

Co bylo naprosto skvělé a bezkonkurenční, tak Penryn. Tak super, bezva, sympatickou, logicky uvažující hlavní hrdinku, aby člověk FAKT pohledal. Ideální hlavní postava, nevím, co bych na ní vytkla.

Příběh byl zajímavý, bezesporu, ALE vyřadit z děje hlavní mužskou postavu s tím, že se objeví až několik desítek stran před koncem... to mi prostě přijde jako chyba a jednoznačně to pro mě celou knihu dost degradovalo a při četbě to otupilo můj zájem.

A nakonec samozřejmě "třešnička na dortu" v podobě NEVYDANÉHO závěrečného dílu. Opravdu, co víc dodat?! ACH JO!

Skinnylena
28.06.2017

Nezkoušel někdo napsat do nakladatelství jestli chystají přeložit 3.díl? :(( Nutně ho potřebuji :DD

Simeona
27.03.2017 4 z 5

Ač se mi kniha velice líbila už to nebylo ono. Moc mi tam chyběl Raff. Chyběla mi tam ta jeho povaha. Ta jeho ironie. A co se mi vůbec nelíbilo byla Penrynina matka. Nevím proč, ale prostě ji nemusim. Konec se mi moc libil. A strašně se těším na pokračování, ale jak se zdá překladu do češtiny se asi nedockam.

AriaLissa
16.02.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem četla už před nějakou dobou a strašně mě naštval otevřený konec. Opravdu k vzteku, že třetí díl nemá vyjít v češtině. Ale něco jsem zkusila a už mám přeloženou skoro celou první kapitolu :-D

Natyyy4444
16.02.2017 5 z 5

Jedním slovem skvělý! I když mi tam docela vadilo, že se skoro celou knížku se nesetkali. Jinak opět se mi to četlo hladce, atmosféra super. Příběh, který vás nutí číst stále dál. Musím říct, že je to moje jedna z nejoblíbenějších sériích. Susan Ee prostě umí psát.

Samantha21
06.02.2017

Dobrý večer. Mam dotaz nevíte někdo kdy už vyjde ten treti dil?? Uz cekam moc dlouho. Stve me to :/.

warca
06.11.2016 5 z 5

Tenhle díl byl malinko slabší a začátek trochu nudný. Byla škoda, že tentokrát se tam moc nevyskytoval Reffe. Chyběl mi tam.
Ale zbytek knihy opět napínavý, poutavy a úžasný!

Mark.
13.10.2016 4 z 5

Začátek mi přišel zdlouhavý a chyběl mi Raffe. Shledání ale bylo velmi povedené. Konec byl napínavý a poutavý na další díl. Jestli to bude opravdu konec světa, tak mne ani nenapadá, jak by to mohla autorka nakombinovat. Většina knih je předvídatelná, ale tedy mne mnohdy vyvedla z omylu. Doufám, že u nás vyjde co nejdřív. Knihu dle mého názoru hodně pozvedly dialogy mezi Penryn a Rafee. Dýn a Dum byl taky pěkně vyvedený pár.

venacava
15.09.2016 4 z 5

Souhlasím s Evule114, parádní díl a jsem absolutně vytočená, že u nás není ještě 3 díl přeložen!

Evule114
02.09.2016 5 z 5

Tak tohle bylo vážně něco.. hlavně ten konec.. Překvapilo mě snad úplně všechno.. Posledních 100 stran jsem hltala jedním dechem. Hlavně mě dostala Paige. Jsem zvědavá, kdy vyjde poslední díl. Hned napíšu do nakladatelství, protože to dlouho nevydržím.. tak moc je to napínavé..

jaroslav0918
14.08.2016 5 z 5

Knihu hodnotím 5 hvězdiček stejně jako první a to i přesto, že Pád andělů byl o kousek lepší. Kdo má ale velkou představivost, určitě i druhý díl prožíval stejně jako já. Takže zbývá jen se těšit na třetí díl. Ale... Po konci druhého si vůbec nedokážu představit kam se děj bude ubírat a jak Susan naváže, protože konec byl trošku zmatený kdo je s kým a proti komu.

čertina
12.07.2016 4 z 5

Doufám,že se Penryn bude líbit i mé čtrnáctileté vnučce tolik,jako se líbila babičce.

ElisR1
18.05.2016 5 z 5

Opět naprosto skvělý díl. I když Pád andělů byl možná o malinko lepší.

spencer
24.04.2016 5 z 5

Stejně jako první díl, tak i tenhle se četl nesmírně dobře. Kniha přečtena za odpoledne. Chtělo by to co nejdříve vydat třetí díl :)

Black-stars
03.04.2016 5 z 5

Jak skvěle ubíjal první díl tak úžasně pokračoval i tento druhý. Penryn je neuvěřitelně odvážná a její schopnost nezpanikařit ve vypjatých chvílích a její síla a touha po všeobecném dobru je pro mě neskutečně inspirující. Celý nápad s anděly a démony v apokalyptické době je pro mě originální a zajímavý. Přečetla jsem tento dík se zatajeným dechem.... Okamžitě jsem si zakoupila třetí pokračování v angličtině a jdu do konečného rozuzlení - už teď se moc těším :-)

Adele02
24.03.2016 4 z 5

Woohoo. Konečně dočteno!
Má to hrozně moc hluchých míst, ale Raffe a Méďa Béďa. Čtyři hvězdičky, jak jinak.

mich_krat
02.01.2016 5 z 5

Stejně jako první díl, i tento jsem přečetla jedním dechem. Kniha je čtivá, hlavní hrdinka sympatická, no a Raff.. jeho postavu si jednoduše nelze nezamilovat. Do knihy jsem se opravdu začetla, hodně akce, hodně vtipných komentářů a kapička té romantiky. Krásně propojeno do jednoho dechberoucího příběhu. Stále mě mrzí, že se třetí díl v ČR nikdy nevydal, konec příběhu Penryn a Raffa prostě potřebuji znát.

stepka3765
12.11.2015 5 z 5

Takže... doufám, že bude další díl, protože ten konec byl takový otevřený. Jinak za mě plný počet hvězdiček, bylo to čtivé a moc se mi to líbilo. :)

gfdsa123
24.10.2015 5 z 5

Oba díly jsem hltala jedním dechem. Moc se mi zamlouvá nápad andělů jako padouchů, konečně něco jiného, co vybočuje ze zajeté představy. S tématem andělů jsem toho četla již více, ale tyhle knihy nesplynou. Už se těším na další díl a doufám že se to mezi Penryn a Raffem vyvine ... Jejich dialogy jsou osvěžující, jen je škoda, že v tomto díle spolu moc nebyli :(

andělé pro dívky pokusy na lidech padlí andělé

Susan Ee
americká