Hra na mlčení

Hra na mlčení https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22328/bmid_hra-na-mlceni-kuO-22328.jpg 4 31 8

Penn Cage série

Thriller se odehrává roku 1998 na americkém Jihu, kde je teprve po třiceti letech odhalena pravda o rasově motivovaném zločinu. Bývalý státní zástupce Penn Cage přijíždí po smrti své ženy s malou dcerou z Houstonu do rodného Natchezu k rodičům. V místním tisku je uveřejněn jeden z jeho výroků o neobjasněné vraždě z roku 1968, který vyvolá mezi obyvateli nečekaný ohlas. Příbuzní tehdy zavražděného mladého černošského dělníka ho požádají, aby případ znovu otevřel a usvědčil pachatele. Po určitém váhání hrdina nabídku přijme tím spíš, že stopy vedou k jednomu z nejvlivnějších mužů ve státě, bývalému okresnímu prokurátorovi a soudci, který v minulosti negativně poznamenal i jeho vlastní život. S pomocí mladé novinářky a bez ohledu na výhrůžky a zastrašování rozplétá postupně síť korupce, lží i oficiálního mlčení.... celý text

Literatura světová Horory
Vydáno: , Talpress

The quiet game , 1997

david8843
18.03.2022 4 z 5

Příjemné čtení splňující co od thrilleru člověk očekává. Možná trochu pomalejší úvod vynahrazuje závěr, od kterého se nedá odlepit. Trochu to kazí jen místy neuvěřitelně tupý hlavní hrdina a jeho sázení na štěstí.

AlenaF
20.06.2020 5 z 5

Bezvadný thriller, napínavý , doporučuji.

Anahk1
01.01.2018 4 z 5

Čtivé, napínavé, srozumitelné.. mohu jen doporučit.. sama jsem byla překvapená, jak mě kniha upoutala ..

DickBach
15.09.2016 5 z 5

Za život už jsem přelouskala stohy knih, spousta z nich se snažila spojit všechna Hollywoodská klišé dohromady a nefungovalo to. Umělé, načechrané, nudné. Překvapuje mně, že po tomhle díle ještě filmaři hladově neskočili. Je to kniha složená z klišé, ale funguje velice dobře. Přelouskáte ji za pár hodin a nemůžete se odtrhnout, protože příběh končí tam kde začal, tak můžete otočit první list ještě jednou.... Je to skvělé dílo, dlouho jsem nečetla lepší, nicméně souhlasím s tím, že některé pasáže byly zbytečně rozvleklé a příliš popisné.

kalache
01.01.2015 5 z 5

rasismus,smrt,Amerika......skvělé zpracování....

kneslova
06.08.2014 4 z 5

Začátek mě velmi bavil, ale je to velice zdouhavé, ke konci jsem přeskakovala stránky. Slušná detektivka, pro mne však příliš rozvláčná a nepříliš sympatické postavy.

Vendys
24.02.2013 5 z 5

530 stran? No a co! Přečteno za 2 dny. Pokud máte rádi prostředí právníků a žurnalistů velmi doporučuji. Napínavý příběh plný zvratů v profesním i osobním životě hlavního hrdiny. Doporučuji, 5 z 5.

Aliii
13.09.2012 5 z 5

Tuhle knížku jsem četla v originále a vlastně jsem si jí vybrala spíš kvůli angličtině než proto, že by mě zaujal popis obsahu. Jakmile jsem ale začala číst, knížka mě pohltila.

Greg Iles
americká, 1960
2008  82%Ochránce / Tanec v přítmí / Opravdové zlo / Čarovná zahrada
1997  88%Černý kříž
2002  88%Smrtelný strach
2001  88%Hra na mlčení
2002  69%24 hodin

Kniha Hra na mlčení je v