Hra na mlčení

Thriller se odehrává roku 1998 na americkém Jihu, kde je teprve po třiceti letech odhalena pravda o rasově motivovaném zločinu. Bývalý státní zástupce Penn Cage přijíždí po smrti své ženy s malou dcerou z Houstonu do rodného Natchezu k rodičům. V místním tisku je uveřejněn jeden z jeho výroků o neobjasněné vraždě z roku 1968, který vyvolá mezi obyvateli nečekaný ohlas. Příbuzní tehdy zavražděného mladého černošského dělníka ho požádají, aby případ znovu otevřel a usvědčil pachatele. Po určitém váhání hrdina nabídku přijme tím spíš, že stopy vedou k jednomu z nejvlivnějších mužů ve státě, bývalému okresnímu prokurátorovi a soudci, který v minulosti negativně poznamenal i jeho vlastní život. S pomocí mladé novinářky a bez ohledu na výhrůžky a zastrašování rozplétá postupně síť korupce, lží i oficiálního mlčení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22328/big_hra-na-mlceni-kuO-22328.jpg 4.530

Penn Cage 1.

Literatura světová, Horory

Vydáno: , Talpress

The quiet game, 1997

Kniha Hra na mlčení

AlenaF
20.06.2020

Bezvadný thriller, napínavý , doporučuji.

Anahk1
01.01.2018

Čtivé, napínavé, srozumitelné.. mohu jen doporučit.. sama jsem byla překvapená, jak mě kniha upoutala ..

DickBach
15.09.2016

Za život už jsem přelouskala stohy knih, spousta z nich se snažila spojit všechna Hollywoodská klišé dohromady a nefungovalo to. Umělé, načechrané, nudné. Překvapuje mně, že po tomhle díle ještě filmaři hladově neskočili. Je to kniha složená z klišé, ale funguje velice dobře. Přelouskáte ji za pár hodin a nemůžete se odtrhnout, protože příběh končí tam kde začal, tak můžete otočit první list ještě jednou.... Je to skvělé dílo, dlouho jsem nečetla lepší, nicméně souhlasím s tím, že některé pasáže byly zbytečně rozvleklé a příliš popisné.

kalache
01.01.2015

rasismus,smrt,Amerika......skvělé zpracování....

kneslova
06.08.2014

Začátek mě velmi bavil, ale je to velice zdouhavé, ke konci jsem přeskakovala stránky. Slušná detektivka, pro mne však příliš rozvláčná a nepříliš sympatické postavy.

Vendys
24.02.2013

530 stran? No a co! Přečteno za 2 dny. Pokud máte rádi prostředí právníků a žurnalistů velmi doporučuji. Napínavý příběh plný zvratů v profesním i osobním životě hlavního hrdiny. Doporučuji, 5 z 5.

Aliii
13.09.2012

Tuhle knížku jsem četla v originále a vlastně jsem si jí vybrala spíš kvůli angličtině než proto, že by mě zaujal popis obsahu. Jakmile jsem ale začala číst, knížka mě pohltila.