Peníze

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha slavného syna slavného otce je jakýmsi unikátním dopisem na rozloučenou. Její hrdina John Self je nemravným dědicem hamburgerové kultury, vzývající peníze a vše, co s nimi souvisí, jako pozvánku do světa vyvolených. Trpká realita se zde zjevuje v podobě bezúčelného násilí, zvráceného chtíče či nekonečného vydělávání peněz jako jediného smyslu života. Postavy obdařené symbolickými jmény a osudy jsou smutnými loutkami v jejích rukou, v rukou oné trpké reality, s jakou se více či méně setkal každý z nás. Amisův geniálně přesný, agresivní a vytříbený styl si maně vynucuje srovnání s takovými velikány, jakými jsou Nabokov či Baldwin. Vše je podřízeno svrchovanému vyprávění, autor manipuluje čtenářovým prožitkem, aby ho s koncem románu získal neodvratně na svou stranu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/4075/penize-4075.jpg 3.510
Orig. název:

Money (1984)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Volvox Globator
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Peníze

Přidat komentář
Serja
09.11.2015

Neškodilo by, kdyby kniha měla o 100 stran méně, ale humor to do určité míry vyrovnal.

PS:Peníze hýbou světem a světem šoubyznysu tuplem.

led.zep
28.03.2015

Kniha o hrdinovi, který nevzbuzuje moc sympatií, tak trochu připomíná Tlustého Angličana od autorova otce. Kdesi jsem četl, že snad nejlepší Amisův román - no, nevím... Nic mě nenutilo sáhnout po rozečtené knize, zajímavější mi to začalo připadat až od zhruba dvousté stránky. Na druhou stranu něco do sebe to má, i když teď, krátce po přečtení, neumím říct co.

beanstk
25.06.2013

Filmový průmysl na ose Londýn-New York počátkem osmdesátých let. Prvních třicet stránek vůbec netušíte, o co jde, pak se to zvolna zlepšuje. Nicméně jedna z těch knih, kterou chcete odložit, ale nakonec ji dočtete, chcete vědět, jak to dopadlo :-)

Autor a jeho další knihy

Martin Amis

Martin Amis
britská, 1949

všechny knihy autora

Kniha Peníze je:

v Přečtených14x
v Knihotéce5x
v Chystám se číst35x
v Chci si koupit2x
v dalších seznamech4x