Penězoměnci

Penězoměnci https://www.databazeknih.cz/img/books/81_/8143/penezomenci-8143.jpg 4 455 67

Svět peněz, svět bohatství, ale i úpadku. Dramatický jeden rok velké americké banky na osudech její vedoucí elity i personálu ukazuje, jak riskantní je bankovní podnikání a jak moc peněz přitahuje rafinované kariéristy i obyčejné zločince.

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Riopress

The Moneychangers , 1975

kapllu
02.06.2013 4 z 5

Skvěle vykreslený příběh se zajímavými postavami mě hned vtáhl do děje. Bylo záživné sledovat různé aspekty jednotlivých postav, líbila se mi ta ne-černobílost jejich povah. Rozhodně se nemusíte bát, že by finanční prostředí bylo nudné. Občas jsem měla pocit, že knížka byla napsaná nedávno, ne před pár desetiletími.

lucifrid
22.04.2013 5 z 5

Je to úžasná kniha, ale nechápu, proč nevyšla pod původním názvem Penězoměnci. No i když trochu chápu, takhle bude mít v dnešní době, a krizi, větší úspěch. Knihu jsem četla několikrát a opět znovu budu. Dokonale vykreslené prostředí, zajímavé dějové linky... Hailey jako vyšitý!

malazluta
15.03.2013 5 z 5

Souhlasím, že je to jedna z nejlepších Haileyho knih. Četla jsem ji jako první a díky ní jsem se pustila i do dalších děl tohoto autora.

az007
14.06.2012 5 z 5

Opět jedna ze skvělých Haileyho knih. Souhlasím s Lucifridem, že lepší knihu z této oblasti asi nenajdete a že příběh má šťávu.

lucifrid
20.04.2012 5 z 5

Jedna z Haileyho nejlepsich knih. V podstate dokonale popisuje bankovni system a finance. Sice uz to neni zas tak aktualni, zvlast v nasi dobe (i kdyz ona zadluzenost, kreditni karty a pujcky naopak), ale lepsi knihu a financnictvi nenajdete. A pribeh a postavy? Skvele!

mutace
30.06.2011 2 z 5

O tom, kterak bezcitný padouch bezmocnou pokladní oloupil, ve vězaní za to do zadku pikal, poté se vrátil a nebohou pokladní šťastnou učinil.

Pokud jste nabyli dojmu, že je to pěkná blbost, pak je to správně.

Alix
30.11.-0001 4 z 5

Hailey vždycky zná perfektně prostředí, o kterém píše. Tady to je banka. Ale poznáme i život ve vězení a mezi penězokazy. Některé scény přeskakuji, je to na mne moc.