Kabinet kuriozit

Kabinet kuriozit https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20716/bmid_kabinet-kuriozit-zmL-20716.jpg 5 366 50

Pendergast série

V New Yorku 19. století lidé v hojném množství navštěvovali sbírky podivných a groteskních zvláštností, kterým se říkalo „kabinety kuriozit“. Dnes se na dolním Manhattanu má postavit moderní věžový obytný dům, právě na místě jednoho ze starých kabinetů. Ale když se rypadla prodrala do sklepení, odhalila hrůznou kostnici: ostatky šestatřiceti lidí zavražděných a krutě rozřezaných neznámým zabijákem před více než 130 lety. Následně Noru Kellyovou, archeoložku z muzea, navštívil záhadný agent FBI se stříbrnýma očima, který je posedlý záhadou nalezených těl. Zvláštní agent Pendergast se společně s Norou Kellyovou pouští do pátrání, které je od zářivých mrakodrapů z centra Manhattanu dovede do rozpadajících se archivů muzea, od masového hrobu pod budovou s pískovcovým průčelím v Čínské čtvrti do domu odporných činů na Riverside Drive. Jejich hledání odkryje důvěrné sdělení záhadného lékaře, který kdysi bloumal po městě… génia, který vykonával lékařské pokusy na živých lidech. Avšak právě když se Noře a Pendergastovi daří odhalovat stopy objasňující zabíjení před stoletím, začne v jejich bezprostředním okolí řádit vrah a objeví se i chirurgicky zohavené mrtvoly… a New York City je vydáno na pospas teroru. V KABINETU KURIOZIT, svižném díle s vědeckými detaily, což vytváří nedílnou součást románů dvojice Preston/Child, předkládá známé duo čtenářům vynikající hlavolam, od něhož se dá jen stěží odtrhnout.... celý text

Literatura světová , Romány , Thrillery

Vydáno: , BB art

The Cabinet of Curiosities , 2002

Pavlnka
Pavlnka
11.07.2019 5 z 5

Napínavá, neuvěřitelná a čtivá. Prostě to, co čekáte od této řady.

Šnek86
Šnek86
03.06.2019 3 z 5

Takovej příběh jak o předchůdci Mengeleho.Zajimavé rozuzlení, které přijde až na konec.Někdy byl příběh zbytečně rozvleklý a opakující se popisy ubírali na svižnosti, ale jinak jako vždy příjemná oddechovka, která poodhalila zase trochu něco o tom jaké má Pendergast kořeny.Řešení otázky prodloužení života....

TeaPeter
TeaPeter
18.01.2019 4 z 5

Tentokrát to bylo hodně zamotané, ale nakonec ne špatné.

Frola9
Frola9
01.09.2017 5 z 5

Další díl ze série agenta FBI se mi líbil. Čtivé hned od prvních řádků, příjemně napínavé, občas lehké mrazení a překvapivé rozuzlení. Je zvláštní, s jakou lehkostí jsou autoři schopni nechat zabít postavu, která vás provází od počátku příběhu. Každopádně jsem si agenta Pendergasta oblíbila a bez pauzy se ponořím do dalšího dílu.

Romžiry
Romžiry
10.07.2017 4 z 5

Záhadný agent Pendergast opět nezklamal.

Kerberos
Kerberos
20.06.2017 5 z 5

Pendergast mě prostě baví.

shimice
shimice
06.02.2017 5 z 5

Moje čtvrtá knížka ze série Pendergast a jednoznačně zatím nejlepší, čte se sama.. těším se na dalšího Pendergasta, hodně zajímavá postava.. :-)

Bruno636
Bruno636
06.10.2016 5 z 5

hm,tak táto je jedna z mojich najoblúbenejších,. proste jeden z klenotov v mojej zbierke,. ;)

Agynek
Agynek
14.04.2016 5 z 5

Skvělá kniha s originálním tématem - napínavá od začátku do konce, určitě si ji přečtěte!

Elea
Elea
05.04.2016 5 z 5

Nesmírně napínavá kniha, zajímavý děj i rozluštění, pro mě zatím nejlepší kniha těchto autorů.

MagdaLenka561
MagdaLenka561
22.03.2016 5 z 5

Napínavé čtení.

jezinka19
jezinka19
09.05.2015

Tak pro mě nečekané překvapení...po knize jsem hmátla v knihovně, když jsem byla již na odchodu a nelituji...velmi zajímavý děj, zajímavé postavy. Líbí se mi styl psaní, popisy událostí, nevadí mi podrobnější popisy prostředí....o agentu Pendergastovi bych se sice ráda dozvěděla víc, ale očekávám, že více je napsáno v prvních knihách této řady...Jsem spokojená a určitě půjčuji další....:o)

MorbidCuriosity
MorbidCuriosity
30.11.2014 5 z 5

Normálně odmítám vybočovat ze svého oblíbeného fantasy, nicméně knížky došly a máma mi půjčila tři knížky od Prestona a Childa. Kabinet kuriozit byla moje první Pendergastovka a tak jsem se do toho zažrala, že jsem nedokázala přestat číst a jakmile jsem dočetla tuto knihu, musela jsem se vrhnout na další. :)

Napínavá kniha od začátku do konce, značně nepředvídatelné události i konec. Kabinet kuriozit má hodně zajímavý námět na případ, který mi svým způsobem připadá také tak trochu "fantasy". Pravda je, že když se doktor Shottum ve svém dopise rozpovídá o tom, jak nalezl Lengovy oběti a jednu bohužel ještě živou s rozpitvanou páteří, tak se mi lehce obracel žaludek naruby, jenže já o sobě moc dobře vím, že jsem strašně přecitlivělá. :D Jinak je to napsané velmi čtivě a ačkoliv je tam spousta "odborných" výrazů, všechny jsou poskládané tak, aby z toho člověk neměl pocit jako když čte encyklopedii.
Pendergast je pro většinu lidí strašně zvláštní/divný člověk, mně připadá naprosto v pořádku, možná proto mám ke knihám tak blízko :D Já prostě nemám co vytknout. Miluju tyhle knížky a jediným jejich nedostatkem je to, že jsou zkrátka moc tenké :)

mayinka
mayinka
01.08.2014

edit:
docteno jiz pred nejakou dobou, prestoze to byla prvni kniha (od techto autoru) a uz jsem jich od te doby precetla vic, musim konstatovat.. ano, umi to lepe :) ale protoze to byla prvni kniha, co jsem cetla.. tak to bylo vyborne... bala jsem se u ni. Jake ja jsem mela sny :))
------------------------------

:) mam rozecteno na strane 93 a musim se usmat... nasla jsem celou serii v knihovne mezi cervenou knihovnou :)) dalsi, az to doctu.

ReacherJack
ReacherJack
23.02.2014 3 z 5

Po vybornych prvych dvoch castiach serie (Relikvia, Relikviar) mi trojka priniesla mensie sklamanie. Dej sa mi zdal zbytocne roztahany a s nudnymi pasazami...

Hespik
Hespik
27.08.2013 5 z 5

možnost nekončícího života?? Je to možné??

horvis
horvis
04.08.2013 2 z 5

Mám skoro chuť napsat nuda.
No od začátku se furt jako schyluje k tomu, že se něco odehraje, ale nakonec zase nic.
Já nevim, mě to nechytlo.
Asi mi to příšlo málo akční.
Píšu to s odstupem asi dvou let.

LG73
LG73
06.06.2013 5 z 5

Agent Pendergast se mi začíná dostávat pod kůži. Řekla bych, že s každým dílem, který přečtu se zvyšuje úroveň samotných příběhů. Jsou stále více napínavější, některé pasáže mi skutečně nahánějí opravdovou hrůzu a já se při nich modlím, aby to hlavní hrdinové zvládli. A k tomu všemu jsem v tomto díle skutečně nedokázala odhadnout, kdo je skutečný zlosyn :). Autoři vytvořili do posledního detailu propracovanou zápletku a já se nemůžu dočkat dalších volných pokračování.

RomanCastka
RomanCastka
16.03.2013 5 z 5

Nebudu se dlouze rozepisovat. Kniha se mi líbí a autorům se vpovedla tak jako oststní dílky ze serie Pendergast. A nemyslím si že postava je málo popsanaá...v prvních dvou dílech jsme se s agentem seznámili hodně a kdo je četl si ho dokáže krásně představit:-)

Arcisit
Arcisit
13.03.2013 3 z 5

Problém této knihy je v nedostatečně popsané hlavní postavě agenta Pendergasta.Ať se člověk snaží sebevíc tak si k němu nedokáže najít cestu.Od autorů se dozví akorát, že je to vysoký, hubený a pobledlý agent FBI, má jižanský přízvuk, spoustu peněz a jezdí v Rolls Royceu.Trošku málo na jakékoli sympatie.Další věc co mi dost vadila je nejspíš záměrně ignorovaná existence mobilů, kdy se o nich v knížce autoři zmiňují opravdu jen na okraj a jen když se jim to hodí.Běda aby tak někdo pomyslel na užití mobilu v nějaké krizové situaci, např. když je uvězněn v domě ze kterého se nemůže dostat ven. :-)