Hřbitovní tanec

Hřbitovní tanec https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124222/bmid_hrbitovni-tanec-JeL-124222.jpg 4 276 37

Pendergast série

Pendergast – nejtajemnější zvláštní agent FBI – se vrací do New Yorku, aby prošetřil zabijácký kult. William Smithback Jr., význačný reportér listu New York Times, byl brutálně zavražděn ve svém bytě na Upper West Side. Jeho manželka Nora Kellyová, archeoložka z Přírodopisného muzea, byla rovněž poraněna. Několik očitých svědků za útočníka označilo souseda z domu. Colin Fearing byl podle nepotvrzených výpovědí před deseti dny pohřben. Objevily se neoficiální zprávy o tom, že zvláštní agent FBI Pendergast se o tento případ zajímá…... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Horory

Vydáno: , BB art

Cemetery Dance , 2009

bozena3656
28.11.2023 4 z 5

Moc dobře se čte, má to punc tajemnosti a už se těším na další knihy s agentem Pendergastem.

Jessie26
03.09.2023 5 z 5

Ukapla mi slza. Když jsem četla úryvek o Smithbackovĕ smrti,myslela jsem,že se to nějak vysvětlí, ale když ho na začátku knihy opravdu zabili,byla jsem překvapená a zaskočena zároveň. Série asi potřebovala nějaký,,zlom". Další super napínavý příběh

Luigi1
31.08.2023 3 z 5

Tento díl takový rozvláčný

Jaklová.katka
24.01.2023 3 z 5

Asi budu mít noční můry.

Pavlína2019
07.01.2022 5 z 5

Naprosto skvělá kniha!!!

Eistee
05.11.2021 5 z 5

Příběh zajímavý a originální, místy až komicky přetažený za vlasy a naprosto neuvěřitelný. Za mě bizár, který baví (ačkoliv nevím, jestli to byl úmysl). Doporučuji.

Eicherik
25.04.2021 5 z 5

Další díl Pendergasta. Opět trochu detektivka, opět hodně dobrodružné, opět trochu přehnané, tentokrát hororové a jako vždy velmi poutavé.
Opravdu je možné, aby se uprostřed New Yorku, na severu městské části Manhattan, v parku Inwood Hill skrývala po dlouhá léta sekta praktikující voodoo, která umí stvořit vraždící zombie? To už si musíte zjistit sami.

frantisek8863
29.11.2020 4 z 5

Má prvotina vybrána na zkoušku. Některé jednání a chování bylo v příběhu nevěrohodné, ale kupodivu mě to neštvalo, nedráždilo, ani nenudilo. Zřejmě proto, že jsem to celé nebral moc vážně. Celé jsem to slupnul, jako strašidelnou woodoo pohádku a knihu si celkem užil. Takže se někdy podívám celé sérii na zoubek a pěkně od začátku.

čef
06.08.2020 5 z 5

Kniha napsaná v tom nejlepším duchu Pendergasta. Tajemství woodoo, spousta mrtvol lidí i zvířat, nemrtví na pochodu a nakonec rozumné, i když samozřejmé překvapivé rozuzlení. Dobrodružné scény jsou rovněž pěkně napínavé, padouši maskovaní a zlí, tak zlí a detektiv ach tak mazaný! Mně to k pobavení stačí.

Pavlnka
19.07.2020 4 z 5

Tento díl mě moc neoslovil, ale rozhodně byl opět napínavý. Jdu na další.

TeaPeter
22.05.2020 4 z 5

Od minulého dílu nesporné zlepšení. Zajímavá detektivka jen malinko okořeněná náznakem nadpřirozena, které se ale nakonec skoro vysvětlilo. Tento styl se mi opravdu líbí.

Alitairmir
16.05.2020 5 z 5

Kniha skvělá, jak už jsem od autorů zvyklý. Bohužel pro mě osobně hodně bolestivá a často sem musel přestat číst, abych se vzpamatoval. I když je to jen smyšlený příběh, ze srdce bych Noře přál, aby s Billem měli šťastný konec. Bohužel autoři se rozhodli jinak a mě tato kniha emočně zcela semlela. Stejně jako Nora, sem zažil ztrátu milované osoby a vždy, když myslela na Billa, můj mozek automaticky přepl a já zas a znovu myslel na svou lásku, na vše co jsme spolu zažili a na hořký fakt, že mi zůstaly jen vzpomínky a díra v srdci, která se nikdy nezahojí.

Vždy Tě budu milovat, moje maličká. Jednou zas budeme spolu a už nás nebude moct nic rozdělit.

Vždy Tě budu milovat, moje milovaná

jiri9568
30.03.2020 5 z 5

Zase suprove napsane. Bavilo me to číst, stejně jako předchozí romány. Doporucuji

Šnek86
15.07.2019 3 z 5

Trochu mě mrzí, že si autoři zabili postavu Smithbacka.Voodoo, zombie a sekta - všechno nepůsobilo až tak dobře, rozuzlení bych čekal propracovanější, nějak mi tam něco chybělo.Tento příběh byl slabší, ale pokračuji dál v sérii.

CharlesWard
12.06.2019 1 z 5

Zajímavé téma, které postupně sklouzne k nečekané nudě.

Termina
23.01.2019 2 z 5

Trošku pohádka :)

kyssling
09.09.2018 2 z 5

Pendergast je takový nezničitelný RoboCop ... Motivaci hlavního záporáka chápu, ale takhle se prostě inteligentní záporná postava nezachová. Ne to se nedá srovnat s Relikviářem, Pekelnou sírou ani vzdáleně ... A kdyby nebyly vysvětleny v závěru některé scény, alespoň trochu solidně, nebál bych se dát jen jednu hvězdu. Tímhle směrem by se tedy autoři neměli ubírat.

Tewi
05.04.2018 5 z 5

První kniha ze série Pendregast kterou jsem četla... a rozhodně ne poslední. Kapitoly jsou krátké a ubíhají neskutečným tempem. Sám agent je velice divný typ člověka, ale upřímně přesně takovéhle typy se mi líbí. Ačkoliv je zde nepřehlédnutelný odkaz na Sherlocka Holmese, Jamese Bonda a Akt X a bůh ví koho ještě, příběh je poutavý, zápletka dobře vykonstruovaná a i když se na první podled tváří nelogicky vše se později vysvětlí. Už se těším až si přečtu starší díly :)

koki.veru
15.08.2017 5 z 5

Moje první knížka z této série (bohužel jsem si koupila devátý díl, aniž bych o tom věděla), ale byla jsem mile překvapena. Do knihy jsem se okamžitě začetla a nemohla přestat. Takže se určitě dám do dalších dílů, doufám, že popořadě od prvního :)

Atanone
31.07.2017 4 z 5

Dvojicí Preston-Child knižně nepolíbená jsem zakoupila knihu,protože jsem si myslela,že jdu do klasické krimi. Chvíli jsem pak zápolila s otázkou,jestli to s tím Pendergastem a zombiemi myslí vážně. Jakmile jsem pochopila,že myslí,už nic nebránilo vychutnávat.
K dalším dílům jsem se zatím nedostala,ale mám je v pořadníku,protože agent jako tento se hned tak nevidí a já to vidět chci.

Autoři knihy

Lincoln Child