Dva hroby

Dva hroby https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174729/bmid_dva-hroby-MwL-174729.jpg 4 253 49

Pendergast série

Než se vydáš na cestu pomsty, vykopej dva hroby. V manhattanských hotelech dojde k sérii záhadných vražd, jejichž pachatel vládne takřka nadpřirozenými schopnostmi. Souvisí tyto zločiny s únosem manželky zvláštního agenta FBI Aloysia Pendergasta, kterou dlouho pokládal za mrtvou? Pokouší se ho někdo vylákat do neproniknutelných pralesů Jižní Ameriky, kde se k životu probouzí dávné zlo, schopné ohrozit snad celý svět? Pomstí se Pendergast těm, kteří zničili život jemu i jeho ženě? A přinese mu tato pomsta uspokojení a klid? To vše se dozvíme v dalším strhujícím thrilleru z pera slavných autorů Douglase Prestona a Lincolna Childa.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

Two Graves , 2012

albert19
07.11.2018 4 z 5

Kniha dobrá, rád si jednou za čas přečtu od tohoto spisovatele. má to takové své pojetí.

Stanas513
12.10.2018 4 z 5

Kniha od těchto autorů je v pořadí třetí, která se mi dostala do rukou. Evidentně tomuto příběhu předchází jiné knihy, kde jsou nejspíš jednotlivé postavy popsány detailněji. Bohužel nikde nevidím tituly dvou předcházejících knih. Pendergast přesto, že ho autoři popisují jako zombie, má síly za dva a překonává všechny možné překážky, včetně armády nacistů. Zřejmě je nadán nadpřirozenými schopnostmi, o kterých právě v této knize není žádná zmínka. Určitě bych se měla poohlédnout po předcházejících dílech, abych nemusela být příliš kritická.

kyssling
09.09.2018 3 z 5

Překombinované, přitažené za vlasy, Tristram mě připomněl Tristana Martina z filmu Otec a Otec s Pierre Richardem, skoro doporučuji si raději pustit film pokud ho neznáte ... :-(
Ale buďme féroví, za začátek a mooožná konec si kniha tři hvězdy zaslouží.

po týdnu ... Tak jsem si trochu odpočinul a možná bylo moje hodnocení trochu přísné ... Zapomněl jsem na solidní scény s Corrie a Albanem ...

Turante
07.08.2018 3 z 5

Mám ráda styl psaní těchto dvou autorů i jejich náznaky nadpřirozena v příbězích. Opět výborný příběh.

jiri9568
10.07.2018 5 z 5

Toto byla moje prvni kniha od danych autoru. Dobre se mi cetla a byla napinava, ale dost zamotana, obcas jsem se ztracel, ale urcite si prectu dalsi tituly.

tomas3272
19.10.2017 2 z 5

Pendergastovu serii zboznuju a prakticky vsechny predchozi tituly byly napinavy pecky. Bohuzel ne tento. Aspon z meho pohledu. Bylo to uz strasne prehroceny... Chtel jsem, abych to uz mel za sebou a mohl se vrhnout na dalsi dil. Uprimne doufam, ze bude mnohem lepsi.

hana4834
08.08.2017 3 z 5

napínavá kniha i když trošku zamotaná

orinka3
06.08.2017 4 z 5

Času, stráveného četbou této knihy, nelituji. Dobře jsem se u ní pobavila i trochu bála. Obdivuji nezničitelného Pendergasta, který se dokáže vyhrabat z jakékoliv šlamastyky, počítaje v to i vlastnoručně vykopaný hrob. Ušlechtilá myšlenka, táhnoucí se příběhem, tuto knihu obohacuje. Protože zrůdná nacistická ideologie nezasluhuje zůstat naživu.

Romžiry
10.07.2017 4 z 5

Pendergast opět nezklamal.

Kerberos
20.06.2017 4 z 5

Dobré,ale už by měl zvolit jiné téma než manželku.

Pav
31.10.2016 3 z 5

Na můj vkus byla kniha zbytečně dlouhá. Německých výrazů bylo příliš a vůbec jsem jim nerozuměla. Vzhledem k tomu, že mám momentálně srovnání s Keplerem, který na stejném počtu stránek udrží čtenáře v neustálém napětí, další knihy od tohoto autora asi vyhledávat nebudu.

Patapuf
12.09.2016 5 z 5

Parádní čtení... chvíli sem myslel, že to Pendergast nezvládne, ale nakonec nezklamal...

Elea
13.07.2016 3 z 5

Podle mého názoru ještě slabší než druhý díl, hodně překombinované, Pendergast je místy dost nesnesitelný. Vadila mi změna překladatele a s tím spojené vulgarismy, které se v předcházejících knihách neobjevovaly, vzhledem k tomu, že němčina není mojím koníčkem, vadily mi také německé výrazy.

stefinam
06.05.2016 4 z 5

Výborné, jako vždy!

myelka
21.04.2016 4 z 5

pro mně velice napínavé zakončení trilogie, poslední stránky jsem četla se zpocenými dlaněmi...

coquus
12.01.2016 3 z 5

Lepší než předchozí díl a vcelku dobré a logické zakončení celé třídílné série. Trošku jsem tam postrádal nějaké to tajemno, které bylo tak přitažlivé v předchozích pendergastovkách. Tady se mně zdá děj vcelku předvídatelný, což je škoda.

lampernaqui
19.11.2015 4 z 5

Pokračování záhady kolem Pendergastovy manželky pokračuje. Po průměrném druhém dílu se kvalita zvedla, ale stejně má čtenář pocit, jestli se náhodou nedostal ke známému dílů Járy Cimrmana aneb rodinné vazby typu to není tvá sestra, to je tvá matka... :) Víc bez spoilerů nemůžu zmiňovat. Snad jen, že Pendergast procestuje Jižní Ameriku, dostane se na dno a k tomu všemu troška německých nepřátel.

Moňule13
03.08.2015 3 z 5

Pro mě asi zatím nejslabší Pendergast, který je jinak mou srdcovou záležitostí. Tempo bylo pomalé, děj mě až tak moc neuchvátil, i když vyšlo na povrch několik šokujících skutečností. Pendergast v tomto díle není takový, jakého jsem si oblíbila, a to mě trochu rozčilovalo. Neobracela jsem zuřivě stránku za stránkou, abych se dozvěděla, co bude dál, jako v předchozích dílech, ale i tak mají určitě Dva hroby své místo v této sérii.

horvis
18.12.2014 3 z 5

Mě to moc neuchvátilo.
Tak jako, že se to dalo číst, ale nic víc.
Mě se mnohem víc líbí např. "Mayský kodex"
Ta honička v závěru mě taky moc nedostala, asi už no jsem moc zvyklý.
Málokterá část v knize mě nutilo číst dál a pak nechala napnutého v očekávání dalších dějů,
když jsem knihu musel odložit.

Pro mě asi nejzajímavější a nejnapínavější byla ta část, ve které probíhá doktorovo pátrání ohledně minulosti Constance, to co se kolem toho oderávalo mě bavilo asi nejvíc, což vlastně s Pendergastem v té knize vůbec nesouviselo.
Jak hodnotit?
Tak četl jsem 2 x - Bouře, Mayský kodex, Kráter, Ledová Bariera (3x) to je jasných 5 hvězd
ale tohle by mě podruhé číst nebavilo.
Úvod knihy mi přišel nějakej nepřirozeně překotný, nesourodý, nevím jak to napsat, asi tak že prvních několik kapitol by se dalo shrnout do pár vět (tedy ty kapitoly daly by se vynechat) a samotný příběh by mohl pokračovat až od Pendergastovy cesty do Jižní Ameriky.
Snad je "Bílý oheň" lepší pokračování série.
Pro někoho kdo Pendergasta ještě nezná, tak "Dva hroby" můžou být dobrou knihou,
ale hlavně v úvodu se to všechno strašne moc dokola opakuje a podobá předešlým cca 5 knihám
této serie. Vůbec to zaobírání se s Helen mi nesedělo, už se to furt dokola všechno opakovalo.

MorbidCuriosity
18.12.2014 4 z 5

Během těch několika knih o Pendergastovi, které jsem měla možnost číst, jsem se už připravila na ledacos a dokopala jsem se k tomu, abych nebyla neustále překvapená. Ale to, co vyšlo na povrch v této knize, mě zastihlo zcela nepřipravenou :)
Musím říct, že osobní případy Pendergasta mě nebaví tolik, jako třeba Kabinet kuriozit, ale Preston s Childem to vždycky dokážou podat tak, že vás to stejně vtáhne do děje, protože vymyslí nějaký šílený zvrat. Jako v této knize. Napětí z knížky teklo proudem, četlo se to hezky a snadno, jako všechno o Pendergastovi a už se těším, až se mi do ruky dostane další knížka z této série :)

Autoři knihy

Douglas Preston