Pěkná práce

Pěkná práce https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68285/bmid_pekna-prace-j4x-68285.jpg 4 32 4

Hostující profesoři série

< 3. díl

Pěkná práce velmi volně navazuje na Lodgeovy oblíbené prózy Hostující profesoři a Svět je malý. Znovu se v ní setkáváme s Philipem Swallowem a Morrisem Zappem, i když krásná rudovláska Robyn, mladá univerzitní lektorka a specialistka na anglický industriální román 19. století, je zcela zastíní. Patrně to bude vina Stínového schématu, velkolepého projektu sbližování univerzit s dělným světem průmyslu... Tahle akce patřičně vytočí nejen ji, ale i jejího „stínového“ partnera, manažera a technokrata Vika, člověka absolutně nedotčeného vnímáním a chápáním světa skrze literaturu. Jak si ti dva, kterým byla tato absurdita vnucena, mají porozumět?... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Svoboda-Libertas

Nice Work , 1989

vandalka
vandalka
08.02.2017 3 z 5

Davida Lodge mám ráda. Před dvaceti lety mě jeho knihy zcela jistě okouzlovaly podstatně víc než dnes, ale mám pro něj dodnes slabost a tak jsem si udělala radost a konečně si přečetla Pěknou práci. A bylo to pěkné, opět ta Lodgeova struktura vyprávění, akademické prostředí, důvěrnost postav a potěšení z příjemné četby. Čaem se určitě vrhnu ještě na Nejtišší trest.

Wendysek
Wendysek
02.09.2016 5 z 5

Moc fajn počtení, ovšem ze všech 3 dílů nejslabší..

Bonda
Bonda
09.02.2015

Odstavec, který jsem si musela opsat:

Podle Robyn (nebo přesněji podle autorů, kteří v těchto věcech ovlivnili její myšlení) neexistuje žádné „já“, na němž jsou založeny kapitalismus i klasický román - což znamená konečná, jedinečná duše či podstata, která konstituuje identitu osoby; existuje jen postavení subjektu v nekonečné síti diskursů - diskursů moci, sexu, rodiny, vědy, náboženství, poezie atd.

HTO
HTO
18.04.2014 5 z 5

„Diskutují o záležitostech univerzity, vyřizují výborovou agendu. Debatují o svém bádání, radí se o jednotlivých studentech a tak podobně.“
Bohužel právě v té chvíli řekl poblíž sedící profesor egyptologie dokonale slyšitelně svému sousedovi: „Dobsone, jak ti letos jdou tulipány?“